19 Ekim 2016

Carrefour SA Servis Sıkıntısı.

Garantisi devam eden LG G3 marka -model telefonumu 23. 09. 2016 tarihinde Carrefour SA Bayrampaşa şubesine teslim ettim. Aradan geçen 22 iş gününde servisi 3 kez aramama rağmen telefonumun durumu ile ilgili olumlu ya da olumsuz bir cevap vermediler. Bugün durumu bildiren bir dilekçeyi Carrefour SA Bayrampaşa şubesine bırakıp fatura tutarının iadesini talep ettim.

Bu durumun yarattığı en büyük rahatsızlık satılan ürünlerin arkasında durulamama izleminin müşteri olarak ben de oluşması ve müşteriyle servisin sürekli muhatap olmasıdır. Sonucun mağduriyete neden olmadan ve aylarca bekletilmeden sonuçlanmasını ümit etmekteyim. Bana gönderilecek yazılı cevabı bu platformdan paylaşacağım.

İlker 483 Okunma

Cevaplar

 • İlker'in Teşekkür Mesajı25 Ekim 2016

  Sorunum Çözüldü

 • İlker25 Ekim 2016

  Öncelikle Carrefour SA Bayrampaşaya ve Genel merkeze teşekkür ediyorum. Dün telefonunuzun kutusundan çıkan orijinal aksesuarları şubemize teslim edin fatura tutarınızı iade edelim dediler. Bugün Bayrampaşa şubesine gittim ve para iadesi kredi kartıma sorunsuz bir şekilde yapıldı. 15 Ay önce Carrefour SA 'dan telefonumu alacakken çok düşünmüştüm. Piyasanın 300 TL altında satılan telefonun ithalatçı garantili olması beni düşündüren nedendi. Telefonumla ilgili sıkıntı yaşadığımda ithalatçı firma (EVO Bilgi Teknolojileri) çok ilgisiz yaklaştı. Fakat son aşamada mağduriyete yol açmadan Carrefour SA' nın müşteri tarafında kalmasıyla sıkıntım çözüme kavuştu, bu anlamda tekrar teşekkür ederim.

 • İlker24 Ekim 2016

  Servisle geçen sürenin bir ayı bitmiş, iş günü olarak ta 26. günününe girmiş bulunmaktayım. Carrefour SA Bayrampaşa müşteri hizmetleri bu konuda oldukça ilgili yaklaştı onlara teşekkür ediyorum fakat benim durumumu servise (EVO Bilgi Teknolojileri) anlatmalarına rağmen geri dönüşün kendilerine de yapılmadığını sadece cuma günü telefonda biz ilgileniyoruz gibisinden kısa bir cümleyle geçiştirildiğini anlamış bulundum. Bayrampaşa şubesinde ki ilgili bu konu artık genel merkezimizde 4441000 numaralı telefondan onlara ulaşıp durumunuzu tekrar anlatın dedi. Siz fatura iadeniz'i içeren dilekçeyi genel merkezimize gönderdiğinizden beri genel merkez servisle görüşmemizi ve durumu sormamızı istedi, fakat günlerdir EVO'ya e-mail atmama rağmen bana da dönüş yapmadılar dedi. Bu durumu Genel merkeze anlattım onlar servisle görüşüp fatura bedeli tutarında ki iadenizi onlardan talep edecek (!) dedi. Fatura iademi kabul etmezse ne olacak sonuçta bu ürünü ben EVO'dan satın almadım, o kısım muallakta ama o kısma henüz gelemediğimiz için soramadım bile. Devamında genel merkezimize durumu tekrar anlatın sizin aramanız süreci hızlandıracaktır dedi. Kısacası bundan sonraki süreçte bizim yapacağımız bir şey kalmadı genel merkez bu durumu çözsün demenin özetiydi aslında. Ardından 444 10 00 numaralı telefonu aradım şikayetimin durumunu sordum maksimum 2 iş gününde tarafıma dönüş yapılacağını söylendi. Gelecek cevabı buradan yine paylaşacağım.

 • İlker23 Ekim 2016

  Cuma günü 19.30 da telefonla bana ulaşıp bilgi verdiler. EVO Bilgi Teknoloji'lerin den (Carrefour SA nin teknik servisi aynı zamanda telefonu getiren ithalatçı firma) yetkili birisinin (emin değilim ama ismi Serap hanım olabilir) pazartesi günü benimle görüşeceğini söyledi. Telefonun servise birakilmasinin 30. Günü, iş günü olarak 25. Gün bitmiş oldu. Hala sonuçlanmış bir durum yok dahası telefonumun kutusu açilipta arizaya bakıldığından bile emin değilim. Pazartesi günü bu durumun sonuçlanmasını ümitediyorum.

 • İlker21 Ekim 2016

  Bugün telefonumu Carrefour SA 'ya teslim edeli 28 gün oldu. İş günü olarak ta 24. günün içindeyim. Öğle saatlerinde tekrar Carrefour SA Bayrampaşayı aradım son durumu sordum. Henüz EVO Bilgi Teknolojileri isimli servisin kendilerine dönüş yapmadığını fakat bugün %100 (bu kısım önemli) olarak tarafıma bir cevap vereceklerini belirttiler. Tüketici Hakem Heyeti için başvuru seçeneğim zaten mevcut bunu baştan beri biliyorum. Fakat talebimin bu kanalla minimum 4 ay maksimum 11 ayda para iadesinin yapılacağını düşünecek olursak bu seçeneğe geçmeden önce Carrefour SA 'nın bana vereceği cevap önem kazanıyor. Burada Tüketici hakem heyetine gidin der veya o seçenekten başka seçenek bırakmazsa, yazıklar olsun Carrefour'a derim. Kurumsal bir firmanın bu tarz bir sorun karşısında küçük hesaplar yapacağını düşünmemekteyim. Bu yüzden tüm prosedürlere uyarak hareket ediyorum.

 • İlker20 Ekim 2016

  Akşam dönüş yapılmayınca durumu öğrenmek için ben tekrar aradım. Çıkan yetkili telefonumun durumunu EVO Bilgi Teknolojileri isimli servise sorduğunu fakat henüz kendilerine de dönüş yapmadıklarını söyledi. Sabırla bu işin nasıl sonuçlanacağını merak etmekteyim.

 • İlker20 Ekim 2016

  Bu gün telefonla Bayrampaşa şubesi ile görüştüm öncelikle şikayetimi dikkate alıp ilgilendikleri için teşekkür ediyorum. Konu hakkında genel müdürlüğe şikayet dilekçemi gönderdiklerini ve teknik servisi arayıp beni bugün bilgilendireceklerini söylediler. Buradan oluşturduğum şikayetin dikkate alındığını ve gerçekten kayıt açıldığını görmek güzel, fakat şu an için netleşen bir şey yok. Gerekli yazışmaların ve servisle görüşmelerinin sonunda bana yapılacak dönüşü merak etmekteyim.

 • Carrefour SA Temsilcisi19 Ekim 2016

  Sayın Müşterimiz, Bildiriminiz kayıt altına alınmış olup, çözüm süreciniz başlatılmıştır. Takibi için [email protected] adresinden ve 7 gün 08.00 – 24.00 saatleri arasında 444 10 00 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz. CarrefourSA Müşteri Hizmetleri Saygılarımızla

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön