26 Haziran 2013

Carrefour SA Garanti Belgesini İmzalamıyorlar!

İstanbul-Fatih'te Akşemsettin caddesinde bulunan Carefour Sa Express mağzasından Simbo marka blendir seti almak istedim ve garanti belgesinin onaylanmasını istediğimi söyledim. Mağza müdürü olduğunu tahmin ettiğim kişi, böyle bir uygulamalarının olmadığını, satış fişini saklamam gerektiğini söyledi.

Satış fişinin garanti belgesi yerine geçmediğini, satış fişiyle ürün üzerinde herhangi bir hak iddia edemeyeceğimi, yaptıklarının usulsuzlük olduğunu söylememe rağmen almak istediğim ürünün garanti belgesini imzalamayı reddettiler. Ürünün markanın sahte olabileceğini düşünerek alışveriş yapmadım. Müşterisine garanti belgesi vermeyi reddeden kuruluşlara uygulanacak bir cezai müeyyide yok mu?

Fatma 176 Okunma

Cevaplar

  • Fatma'nın Teşekkür Mesajı01 Temmuz 2013

    Şikayet ettiğim konu aynı gün içinde çözüme ulaştırılmıştır. Ancak, başka bir gün yine garanti belgesi imzalanması gereken bir ürün satın alacak olsam, yine aynı sorunla karşılaşacağım düşüncesindeyim. Benim sorunum çözüldü ama bu durum bende şikayetim üzerine istisnai bir uygulama yapılmış izlenimi uyandırdı. Oysa satış temsilcilerinin sattıkları ürünün garanti belgelerini imzalamaları rutin bir uygulama olmalıydı.

  • Carrefour SA Temsilcisi26 Haziran 2013

    Müşterimizin şikayeti, ilgili birimlerimiz tarafından değerlendirilmeye alınmış olup, müşterimizle iletişime geçilerek çözüm süreci başlatılmıştır. CarrefourSA Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön