03 Nisan
#11798230

Canon Printer Yapılmadan Gönderilmiş!

Bundan yaklaşık olarak 15 gün kadar önce servise teslim ettiğim Canon MG7550 model yazıcıyla ilgili ''servis işlemleri tamamlanmıştır'' mesajı üzerine cihazı teslim almaya gittiğimde hiçbir işlem yapılmadan geri gönderildiğini gördüm. Servis formunda ise benim arandığım ve onarımı kabul etmediğim yazıyordu.

Hasan Hasan 501 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Hasan06 Haziran

  Sayın Teknoser yetkilileri; Satın aldığım ya da daha doğru bir ifade ile kullanmaya başladığım ilk günden itibaren başıma bin bir türlü sıkıntı çıkaran ve problemleri bir türlü sonlanmayan bu ürünü size hediye etmek istiyorum. Çöpe atmaya kıyamadığım için size hediye etmeye karar verdiğim bu ürünü dilediğiniz gibi değerlendirebilir; tamirini yapıp eşinize dostunuza hediye edebilir, yedek parçalarını tamir bekleyen ürünlerde kullanabilirsiniz… En son servis işleminde bana hiç telefon edilmediği halde ‘’müşteri tamiri kabul etmemiştir’’ ifadesini kullanan her kimse onu da mahkeme karşısında ifadeye davet ediyorum. Bana yapıldığı söylenen teklifin varsa telefon kayıtlarını ve varsa bana tebliğ edilen yazılı halini derhal göndermelerini bekliyorum. Aksi halde Maltepe Kaymakamlığı Tüketici Hakem Heyeti’ nin karşısında neyi ispat edeceklerini de görmek istiyorum.

 • Hasan27 Nisan

  Sizin servis anlayışınız yüzünden en çok güvendiğim markalardan biri olan Canon markasını eve sokmamaya yemin etmiş biri olarak buradan Canon yöneticilerini uyarıyorum. Sizlerle çalışmaya devam ederlerse yakında ülkemizde fotoğraf makinesi dışında bir şey satamayacaklar...

 • Hasan27 Nisan

  Canon yazıcılarda en temel problem bir kez servise gidince bir daha hiçbir şekilde randıman alamamanızdır... Sarf malzemeleri olan kartuş ve diğer ürünlerin fiyatlarının pahalı oluşundan söz etmeye gerek bile yok çünkü ortalama bir kullanıcı az çok piyasayı biliyor. Servis hizmetlerindeki kalitesizliği ise bizzat yaşayarak öğrenmiş bir kullanıcıyım.

 • Hasan27 Nisan

  Canon yazıcılarda en temel problem bir kez servise gidince bir daha hiçbir şekilde randıman alamamanızdır... Sarf malzemeleri olan kartuş ve diğer ürünlerin fiyatlarının pahalı oluşundan söz etmeye gerek bile yok çünkü ortalama bir kullanıcı az çok piyasayı biliyor. Servis hizmetlerindeki kalitesizliği ise bizzat yaşayarak öğrendim.

 • Hasan10 Nisan

  Sıradan bir kullanıcı olarak yaklaşık 15 yıldır farklı markalarda yazıcı kullanan bir tüketiciyim. Evde öğrenci olunca yazıcı vazgeçilmez bir gereksinim halini alıyor tabi... Bugüne kadar kullandığım markalar içinde Canon kadar kötü bir markaya hiç denk gelmedim. Diğer markalardan bahsederek burada reklamlarını yapmaya gerek duymuyorum. Canon un servis hizmetlerini ihale etmiş olduğu Teknoser Servis Danışmanlığı ise tam bir evlere şenlik. Basit bir hatanın düzeltilmesi için kendilerine gönderdiğim ürünü hurdaya çevirip geri gönderip bir de üstüne 900 TL para istiyor. Üstelik de bana telefon ettiklerini ve benim onarımı kabul etmediğimi söyluyorlar.

 • Hasan10 Nisan

  Bir kez arıza yaptığı zaman bir daha hiçbir şekilde verim alamayacağınız bir markadır. Bundan yaklaşık olarak 2,5 sene önce satın almış olduğum MG7550 model numaralı cihazım geçen sene temmuz ayından bugüne kadar toplam 5 kez servise gitmiş ve her seferinde de başka bir arıza ile geri gelmiştir. Şimdi ise aksesuar olarak bile göze hoş görünmeyecek kadar dağılmış durumdadır. Bunda en büyük paylardan biri Teknoser Servis Danışmanlığı firmasına ait olmakla birlikte bizi bu firmaya mecbur eden de Canon' dur.

 • Hasan07 Nisan

  Canon markası acaba kendi ülkesinde de böyle kalitesiz ürünler satabiliyor mu yoksa bunu sadece henüz printer üretmeyen bizim gibi ülkelerde mi yapıyor? 500 TL'ye sattığı bir ürünün sadece bir kartuşunu 150 TL'ye satan ve toplamda 750 TL kartuş maliyeti olan bir ürün ne kadar ekonomik olabilir ki? Üstelik de servis hizmetleriyle ilgili olarak görevlendirdiği Teknoser isimli bir firma sayesinde ise yedek parça maliyetleri üzerinden kazançlarını ikiye hatta üçe katlıyorlar. Bu ülke insanları sahipsiz değil ve bir gün birileri çıkar ve sizi Japonya' ya geri gönderir ve siz de biz acaba nerede yanlış yaptık diye düşünürsünüz...

 • Hasan06 Nisan

  Bir kez arıza yaptığı zaman bir daha hiçbir şekilde verim alamayacağınız bir markadır. Bundan yaklaşık olarak 2,5 sene önce satın almış olduğum MG7550 model numaralı cihazım geçen sene temmuz ayından bugüne kadar toplam 5 kez servise gitmiş ve her seferinde de başka bir arıza ile geri gelmiştir. Şimdi ise aksesuar olarak bile göze hoş görünmeyecek kadar dağılmış durumdadır. Bunda en büyük paylardan biri Teknoser Servis Danışmanlığı firmasına ait olmakla birlikte bizi bu firmaya mecbur eden de Canon' dur.

 • Hasan05 Nisan

  Baskı çözümlerinde son iki seferdir tercih ettiğim Canon bekleneni veremediği gibi ürettiği kalitesiz ürünün servis süreci de tam bir sıkıntı... Servis hizmetlerini ihale etmiş olduğu Teknoser firması mağdur ediyor. Cihazın fiyatının iki katına varan tamir masrafları, ufacık problemler için bile 15 gün süren servis işlemleri Vs... Vs... Canon bu işi bilmiyor. Tüm arkadaşları bu konularda uyarmak istedim. Saygılarımla...

 • Hasan05 Nisan

  Evinde öğrenci bulunan bir veli ve baba olarak son aylarda bu marka yüzünden çekmiş olduğum sıkıntının haddi hesabı yok...  Verdiğiniz para çöpe gideceği gibi bir problemle karşılaştığınızda ise ürettiği ürünün arkasında duramayan bir firmadan bahsediyorum. Ben bir başka markanın temsilcisi falan değilim. Bu yüzden size bir başka marka önerisi yapmayacağım. Saygılarımla...

 • Hasan04 Nisan

   Canon ürettiği cihazlar yetmezmiş gibi servis işlemleri için anlaştığı  firmayla birlikte insanların alınteri birikimlerini almaya ve haksız kazanç elde etmeye devam ediyor. Buradan ''tüketiciyi koruma hakkındaki kanun'' uyarınca ilgili tüketici hakem heyetlerini ve haksız kazanç sebebiyle ise Maliye Bakanlığı yetkililerini göreve çağırıyorum.

 • Hasan04 Nisan

  Sıradan bir kullanıcı olarak yaklaşık 15 yıldır farklı markalarda yazıcı kullanan bir tüketiciyim. Evde öğrenci olunca yazıcı vazgeçilmez bir gereksinim halini alıyor tabi... Bugüne kadar kullandığım markalar içinde Canon kadar kötü bir markaya hiç denk gelmedim.  Canon un servis hizmetlerini ihale etmiş olduğu Teknoser Servis Danışmanlığı ise tam bir evlere şenlik. Basit bir hatanın düzeltilmesi için kendilerine gönderdiğim ürünü hurdaya çevirip geri gönderip bir de üstüne 900 TL para isterler. Üstelik de bana telefon ettiklerini ve benim onarımı kabul etmediğimi söylerler. Bu iki firma birbirine bağlı olduğundan Canon aldığınızda Teknoser' in vicdanına kalacağını belirtirim. Saygılarımla...

 • Hasan04 Nisan

  Üretmiş olduğu yazıcılarla tüketiciyi kandırmaya devam eden Canon firması servis hizmetlerini ihale etmiş olduğu firmanın da çabalarıyla kazancına kazanç katıyor ve haksız kazançlarla büyümeye devam ediyor. Buradaki yorumları okuyan tüm kullanıcıları Canon firmasının ürünleri konusunda uyarıyorum. 

 • Hasan03 Nisan

  1 yıla yakındır ellerinde hurdaya dönen ve artık kullanılamaz duruma gelen yazıcıyla ilgili olarak Canon firmasının yetkililerini göreve davet ediyorum. Dünya kenti İstanbul' da işini adam gibi yapan bir firma bulamayıp bula bula bunları mı buldunuz acaba? Kamera ve görüntüleme servis hizmetlerini kendi bünyenize aldığınız gibi bu alandaki servis hizmetlerini de acilen kendi bünyenize almanızı tavsiye ederim. Aksi halde çok kullanıcı kaybedeceksiniz...

Ziyaretçi Yorumları