sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Canon G4400 Tanklı Yazıcım

Guven Guven02 Temmuz 18:22

24.10.2017'de bir Canon G4400 yazıcı aldım. Alış sebebim, kartuş parasından kurtulmaktı. Tabi markaya da güvendim. Doldurup doldurup kullanacaktım. Hayal buydu da, Alırken kimse de sürekli kullanmalısınız dememişti. “sürekli kullanılmaya uygundur” veya “1 haftadan fazla yalnız bırakmayın” gibi bir uyarı yazısı da görmemiştim. Bir süre kullanmayınca, bozuldu. Hadi servise. Garanti kapsamında yapıldı. İlk servis dedi ki; yazıcıyı yalnız bırakmamam gerekirmiş, sürekli kullanmalıymışız. Hoppala. Peki ama buna ilişkin bir tedbir yok mu. Kartuşu çıkarmak, fişini çekmek, ne bileyim üretici tarafından önerilen bir yol! Yok. Tabi öyle bir hayat da yok, bir zaman sonra tatile gittik, ama aklım yazıcıda. Bozulur mu şimdi? Bozuldu. Hiç sektirmedi. Bu arada kafa temizliği vs, öğrendik her şeyi, yaptık. İşe yaramadı, yine servise. Garantiden yapıldı yine. Sanırım bu sefer kartuş falan değişti.

Sonra pandemi geldi. Kader. Ara sıra büroya gittiğimizde yazıcıları çalıştırmaya çalıştık. Bozulmasın istedik, hastalanmasın istedik. Ama G4400 ağır ağır kötüledi, engelleyemedik. Kafa temizliği falan da kar etmedi. Yine bozuldu. Fakat bu sefer 2 yıl dolmuş garanti bitmişti. Olsun. Parasıyla yaptırırdık. Servisin yerini ezberden biliyordum, taşınmıştı. Araya taraya bir tel bulup ulaştık servise. Neyi var? Pandemi, yalnızlık falan. Garanti? Bitti. E o zaman bu size pahalıya çıkar. Ne kadar? Şu değişir, bu değişir. 700- 750 TL. Bu yazıcı ne kadar ki? 1300- 1400-1500. Yarısı kartuş mu bu yazıcının. Üzgünüz dediler. Arıza kodu var 5B00. Keçe dolu arızasıymış? Öğrendim, 50 TL'ye keçe sipariş ettim. Geldi. Başarıyla değiştirdim. Siyah kartuş düzgün yazmıyordu. 300 TL'ye söyledim, geldi. Onu da değiştirdim. Fakat arkadaş reset programı lazımmış. O programı kullanıp reset yapmazsan istediğin kadar parça yenile yazıcı arızadan çıkamıyor.

Böyle şey olur mu. Yazıcı benim, ama yazıcıda ki programla bana ait yazıcıyı kilitliyorsun. Açmak için sende olan programa, servisine mahkum ediyorsun. Daha ucuza sorunu halletmemi de engelliyorsun. Uyarmazsın, şu kadar ara ile mutlaka kullanılmalı demezsin. Tamiri için fahiş paralar istersin. Vatandaşın kendi başının çaresine bakmayı engellersin. Benim anladığım şu, Canon tanklı yazıcı kullanım ömrü garanti süresi kadar. 2 yıldan sonra kullanmaya ara verirsen o artık çöp! Servis hikaye. 

 • - Görüntüleme
 • 2Destekçi
 • 4Yorum
empty-star empty-star empty-star empty-star empty-star
0/5
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Kadir 06 Temmuz 15:19  

  Yardımcı olduğuma sevindim iyi günlerde kullanman dileğiyle

 • profile-icon Kadir 05 Temmuz 08:12  

  Kardeşim kolay gelsin aynı sorunları bende yaşadım ama resetlemek için yazılım driver falan gerek yok para almak isteyenlerin uydurduğu şeyler direkt tuşlarla reset yaptırabiliyorsun link aşağıda işine yarar umarım. https://Youtube.com/vZYytwpURCk

  • 1Yorum
  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Guven 06 Temmuz 15:03  

  Haklı çıktın arkadaşım. Senin verdiğin sayfayı açamadım ama, onu ararken bulduğum videodakileri uyguladım, makine resetlendi. Teşekkürler. Yararlandığım video https://www.youtube.com/watch?v=O7o6kcIf0CU

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler