Canon G3411 Yazıcım, Teknik Servis Ve Vatan Bilgisayar İle Yaşadığım Sorun

Oğuz Oğuz08 Ağustos 00:09

03.01.2020'de Vatan Bilgisayar Maltepe şubesinden Canon Pixma g3411 model printer satın aldım. Evime geldikten sonra satın almış olduğum yazıcının maç uyumlu olmadığını fark ettim. Durumu Vatan Bilgisayar Maltepe şubesine bildirdim. Ancak kendileri iade alamayacaklarını önce Canon yetkili teknik servise gönderildikten ve Canon yetkili teknik servisinden gelecek onay ile yol haritası izleyeceklerini belirttiler. Yaklaşık 1 hafta sonra cihazım teknik servisten geldiğinde 1 sayfa bile yazdırmadığı halde satın almış olduğum printeri iade alamayacaklarını ya da değişim yapamayacaklarını belirttiler. Teknik servise gönderip geri gelen cihazımı teslim almamı belirttiler. 

Vatan Bilgisayar yetkilisi nezaretinde kutu içeriğini tek tek açarak bana teslim etmek istediklerinde yazıcımın 3 adet renkli,1 adet siyah mürekkebinin bitirilmiş olduğu ve 2 adet kartuşun (b ve c) kartuşlarının olmadığını gördük. Durumu Vatan Bilgisayar yetkililerine belirtmiş olsam da yapabilecek bir şeylerinin olmadığını tüketici heyetine şikayette bulunmamı tavsiye ettiler.Tüketici heyetine başvuruda bulundum. İade talebim Canon Türkiye'nin savunması doğrultusunda eksik olduğunu belirtiğim mürekkep ve kartuşların tedarik edilebileceği ve iade talebimin red ediliği tarafıma yazılı olarak belirtilmiştir. Ancak tarafıma sadece 3 adet renkli 1 adet siyah mürekkep verilmiş olup 2 adet kartus verilmemiştir. 

Bahsi geçen 2 adet kartus olmadığı için yazıcımı şu an hiçbir şekilde (gerek maç gerek Windows uyumlu hiçbir bilgisayarda) kullanamamaktayım.Müşteri memnuniyeti kocaman "0". Ben ocak 2020 tarihinde 975 TL ödemiş olduğum meblağ ile mağdur oldum. Ancak Vatan Bilgisayar ve Canon Türkiye müşteri kaybetti. Artık elimden geldiği kadar bir daha ne Vatan Bilgisayar'dan ne de Canon'dan alışveriş yapmayacağım.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi
  • 1Yorum
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Cemile 06 Eylül 09:35  

    Merhaba bugün kahvaltıdan sonra gidip, vatandan Pixma 3411 alacaktım. Ama servis çok önemli. Servisi iyi bir marka seçeceğim.

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler