Çankaya Belediyesi ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Çağla sonuçtan hiç memnun değil

  • profile
  • profile
2 Destekçi
  2 Yorum

Çankaya Belediyesi Başıboş Köpek Çetesi Dolu!

2.084
Çağla
Çağla 11 Ekim 2022 22:15

Ç****'da başıboş sokak köpeği çeteleri yüzünden ne güvenle sokağa çıkabiliyoruz, ne geceleri uyku uyuyabiliyoruz. Çok merkezi ve trafiğin yoğun olduğu bir yerde bile tüm kaldırımlar parklar köpeklerle dolu. Etraftakiler çiğ et ve kemikle besliyor, hayvanlar aşırı saldırgan. Parklar köpek pisliği ve etrafa saçılmış yemek dolu. Çocuğumuzla evcil hayvanımızla asla sokağa yaya olarak çıkamıyoruz. Defalarca kez belediyeye şikayette bulundum, k***Mahallesi muhtarlığına şikayette bulundum, hele muhtar z*** hanımın dünya umurumda değil. M*** y***b**üstündeki s** s**p***'li engelli çocuk parkı bile köpek dolu, oradaki dernek çalışanları kendi evinin bahçesi gibi oraya sokak köpeklerini toplayıp besliyor. Ne hakla? Bari Bulvar üzerindeki parkların etrafının kapanması, kapalı çocuk ve evcil hayvan parkı yapılması talebinde bulunduk, belediyenin asla umurumda değil. Yazıklar olsun, insana verdiğiniz değer bu! Bu saldırgan hayvanları toplamak belediyenin görevi. Bu hayvanları toplayın!

Çağla
Çağla14 Ekim 2022 22:32

Çukurambar muhsin yazıcıoğlu ve sercev engelsiz çocuk parkından bahsediyorum. Cankaya veya büyükşehir belediye veya muhtarlık tabi ki yine umursamıyor, şaşırtıcı değil.

Çağla
Çağla15 Ekim 2022 10:05

Bos arazide 50-100 arası kopek yaşıyor. Görüldüğü gibi normalde etrafı kapalı olan engelsiz çocuk parkında da sercev tasmasız bir şekilde serbest gezen kopekler besliyor. Bu durumda arazideki kopekler de sürekli parkın içine giriyor ve her gün onlarca kez kopek kavgası var. Gurultu, kir, en kötüsü de sürekli saldırı tehlikesi. Kendileri hafta içi mesailerinde eğlenecekler diye engelli engelsiz tüm çocuklar ve yetişkinler 7/24 zulüm çekiyor.

Çağla
Çağla15 Ekim 2022 17:57

Kızılırmak Mahallesi muhtarı z** hanim. Biraz olsun işinizi yapsanız?

  • profile
  • profile
2 Destekçi
  2 Yorum

Benzer Şikayetler

profile
1.473
18 Haziran 2022

Çankaya Belediyesi Köpek Kedi Yuvasının Atılması

Ben gökkuşağı sakinlerindenim misket parkında çok sevdiğimiz 2 köpeğin yuvası vardı bugün kaldırıldığını öğrendik lütfen yuvamızı geri getirin köpeklerimizi mağdur etmeyin temizlik görevlisinin attığını söylediler temizlik görevlisi önce işini düzgün yapsın bu park aylarca hiç temizlenmedi ağaçlar b...

  • profile
1 Destekçi
profile
2.490
02 Haziran 2022

Çankaya Belediyesi Semih Balcıoğlu Parkı Saldırgan Köpek Şikayeti

Semih Balcıoğlu Parkında iki oğlumla birlikte vakit geçirdik. Evimize doğru giderken parkta duran 2 tane sokak köpekleri (bir tanesi siyah köpek) bir anda çocuklarımın üzerimize doğru koşup havlamaya başladılar. Ben durdum ve köpeklere bağırdım sonra köpekler gittiler. Çocuklarım çok korktu. Parka b...

profile
Cem
3.058
28 Mart 2022

Çankaya Belediyesi Başıboş Sokak Köpekleri

Daha kaç kere saldırıya uğramamız, Mahra Melin Pınar gibi kaç çocuğumuzun ölmesi gerekiyor sokak köpekleri yüzünden! Birkaç sene yeni park açmayın, gerekmedikçe milletin gözünü boyamak için yeni proje üretmeyin, bu yapmadığınız projelerden gelen parayı sokak köpeklerine harcayın. Artık kısırlaştırıy...

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

2 Yorum

Zeynep
Zeynep
 

Sokaklar, parklar hepimizin hanımefendi. Mahalle sakini köpeklerimizin kimseye en ufak bir zararı yok. Çoğalmalarından rahatsızsanız, kısırlaştırma konusundaki faaliyetlere siz de destek verebilirsiniz. Dilerseniz bu konuda size yardımcı olabilirim.

Çağla
Çağla
 

Hanımefendi evet hepimizin olması gerekiyor ama biz muhitteki evcil kopek sahipleri o parklardan faydalanamıyoruz. Sizin zarar görmemiş olmanız bizim her gün saldırıya uğradığımız gerçeğini maalesef değiştirmiyor. Sanıyorum evinizde ya da bahçenizde beslemek yerine kamusal alanda kopek beslemeyi tercih ettiğinizden bu sorunu yasamiyorsunuz. Günde 3 kez benimle köpeğimi ihtiyaç gidermeye çıkarmaya gelip bizi saldırılardan koruyabilecek misiniz? Değilse lütfen akil vermeyin. Zaten burası bunun tartışılacağı bir Forum değil, ben belediyeye bir talepte bulundum onlar da her zamanki gibi islerini yapmamayı tercih etti. Lütfen bırakın her vatandaş taleplerini ilgili mercilere bari iletebilsin. İyi Günler diliyorum.