Candan Mühendislik Hatalı Montaj

Davut Davut13 Kasım 2019 12:18

34 KA***plakalı 2015 model 33.000 km'deki Hyundai İ20 model benzinli aracıma 14.12.2017 günü Candan Mühendislik İsimli firmanın yetkilisi Y***ve S***c*** isimli kişilerle aracımın LPG dönüşümü için yaptığımız görüşmede, aracımın LPG sistemine bire bir uyumlu olduğunu montaj sonrası hiçbir şekilde arıza ışığı yakmayacağını benzine göre % 40 oranında tasarruf sağlayacağımı beyan edip en uygun LPG kitinin Atiker Grand obd 2 olduğunu belirtmesi üzerine aynı gün aracımın LPG dönüşümünü yaptırdım. Montaj yaklaşık 3 saat sürdü ardından gaz doldurup test sürüşü yaptık. Montaj esnasında aracıma hava yakıt karışımını sağlayan afr ayarı yapılmadı bu durumu montaj ustama söylediğimde ise Hyundai İ20 model araçların LPG ye bire bir uyumlu olduğunu ekstra afr ayarı gerektirmediğini belirtti, ödememi yaptıktan sonra oradan ayrıldım.

Tahmini 6 ay sonra aracımda rölantide tekleme, silkelenme ve motor arıza ışığı yakması üzerine tekrar Candan Mühendislik'e gittim. Firmadaki usta gaz enjektörünü arızalı olduğu belirtip garanti kapsamasında parçayı değiştirip arıza ışığını silip Kavacık'daki evime hareket ettim. Eve gelmeden arıza ışığı tekrar yandı. 24.11.2018 günü 41.760 km aracıma 10.00 km periyodik LPG bakımını yaptırmak için tekrar firmaya gittiğimde aracımın LPG bakımı yaptırdım ve arıza ışığını tespiti için bilgisayara başlandığında aracımın supap arızası verdiğini supap testi yaptırmam gerektiği belirtip arıza ikaz ışığını söndürdü. Supap testini aynı gün Ümraniye’de yaptırdım. Kavacık'taki evime gelmeden arıza ikaz ışığı tekrar yandı. Bu durumu 25.07.2019 günü Atiker Genel Merkeze şikayet kaydı oluşturmak şeklinde bildirdim.

Aynı gün Atiker Genel Merkezden görevli aracımı ve garanti belgesini alıp aracımdaki LPG kitlerinin incelenmesi için sökülüp kendilerince söküleceğini belirtip beni Candan Mühendisliğe çağırdı. Aynı gün aracımdaki LPG aparatlarını sökük 1 hafta içinde sonucu rapor halinde sunacaklarını belirttiler. 09.08.2019 günü Atiker Genel Merkezden aranıp LPG parçalarının ve raporun Candan Mühendislikte olduğunu belirtip beni Candan Mühendisliğe çağırdı.

Candan Mühendislik'te ekte sunduğum rapor tarafıma verilip eski LPG parçalarımın aracıma montajı yapıldı daha sonra aracım bilgisayara bağlanıp P2096 hata kodu yakıt sonrası katalitik konvektör arızası verdiğini bu arızanın tamiri için Hyundai yetkili seriş ile görüşmem gerektiği beyan edilip, ilk montaj esnasında aracıma yapılmayan afr ayarı yapılıp Kavacık'daki evime hareket etmek için yola çıktım.

 • - Görüntüleme
 • 3Yorum
empty-star empty-star empty-star empty-star empty-star
0/5

Cevaplar

profile-icon Davut 13 Temmuz 13:53

Yurt dışında olmam dolayasıyla aramalarım eşimin telefonuna gönderildi. Fakat firmanıza ait kendini bilmez kişiler eşimin telefonuna hem aramak hem de WhatsApp'tan yazmak suretiyle taciz boyutunda aramalar ve yazışmalar yaparak mı yardım etmeyi planlıyorsunuz? Y**-S** C** Beyler biraz gerçekçi olalım. Yardımcı olmanızı geçtim, Hatalı olduğunuzun bilirkişi raporuyla ispat edilmesine rağmen ödemeye yapmayarak tekrar mağdur etmeyi seçtiniz!

Candan Mühendislik Logo Candan Mühendislik 24 Aralık 2019 10:04

120 bin araç montajımızda hiç bir müşterimizi mağdur etmedik ve etmeyiz ; Davut Beyin aracına gereken yardım ve kolaylık Tarafımızdan sağlanacaktır fakat Araç sahibine ulaşamıyoruz ,ısrarla telefonlarımızı açmıyor, 05436241220 nr telefondan bize ulaşırsa gereken yapılacak..

Candan Mühendislik Logo Candan Mühendislik 24 Aralık 2019 10:04

120 bin araç montajımızda hiç bir müşterimizi mağdur etmedik ve etmeyiz ; Davut Beyin aracına gereken yardım ve kolaylık Tarafımızdan sağlanacaktır fakat Araç sahibine ulaşamıyoruz ,ısrarla telefonlarımızı açmıyor, 05436241220 nr telefondan bize ulaşırsa gereken yapılacak.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Candan 24 Eylül 11:18  

  Davut Bey merhaba defalarca aradık size ulaşamadık, katalitik konvertörü tamir etmiştiniz sorun değil ödemenizi yapacağız bize ulaşın.

 • profile-icon Gökhan 31 Mayıs 01:15  

  Afr ayarı yapıldıktan sonra sorun çözüldü mü usta

  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Davut 13 Temmuz 13:44  

  Sorun çözülmedi Gökhan Bey. Çünkü çoktan Katalitik Konvertör zarar görmüştü. Bende katalitik konvertörün sadece ic kısmını değiştirdim. Bu haliyle sorun çözüldü

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular