24 Nisan 2015 #3196249

Çanakkale Seramik Kusurlu Ürününü Kabullenemiyor!

2014 Mayıs alında almış olduğum Çanakkale Seramik Diva serisi fayanslarda giderek çoğalan çizikleri için firmanın müşteri hizmetleriyle 1.5 ay dır görüşüyorum fakat kusurlu olan ürünlerini hala kabullenemiyor. Ürünlerindeki kusurları kabullenmek bir yana taşınma sırasında olduğunu iddia etmektedir. Taşınma sırasında olduysa neden diğer yer fayanslarında ve parkelerde çizik olmadığını ise açıklayamamaktadırlar.


Üzerinde buz pateni yapılmış kadar çizikler içinde olan ürünlerinin yerine yeni ürün vermeyi önermektedirler. Fayansların tekrardan yapım maliyeti olan işçilik ve malzeme maliyetinden kaçınmak için kusurlu ürünlerini kabullenmeyip hatayı tüketiciye yıkmaya çalışmaktadır.

Semra 1.160 Okunma

Cevaplar

 • Semra27 Ekim 2016

  Firma kendi ürününe garanti veremeyen firmadır. Bunu kendileri söyledikleri için yazıyorum. Fayanslarımıza garanti veremiyoruz dediler. Açık açık... Bu firmadan bir daha herhangi bir ürün almayacağım. Çevremden bu firmanın fayansları ile ilgili başka şikayetler daha duydum ve de gözlerimle de gördüm. Okuyan tüm tüketicilere alırken bir değil birkaç kez daha düşünmelerini tavsiye ederim. Bu arada ürünü almış olduğum Bauhaus ücreti iade etmiştir. Kurumsal firma farkı bu olsa gerek. Sattığı ürüne sahip çıkmak.

 • Semra13 Mayıs 2015

  Üründeki şikayetle ilgili hala eksperinizin gelmesini bekliyoruz. Ürününüz kusurlu olmasa diğer fayanslarda da çizik olurdu. Diğer fayanslarda neden çizik yok? Bana hala mantıklı ve doyurucu cevap veremiyorsunuz ve hala sorunla ilgili konuyu ciddiyetle ele alacak bir muhatap bulamadım. 18.05.2015 tarihine kadar bana konuyla ilgili olumlu dönüş olmazsa tüketici haklarımı sonuna kadar kullanacağım tüm iletişim kanalları yoluyla firmanızın sorumluluktan kaçmak için takındığı tavrı ileteceğim. Ayrıca benimle fayans vermek üzerinden kalkıştığınız pazarlığı da dile getireceğim. Bilgilerinize.

 • Çanakkale Seramik Temsilcisi30 Nisan 2015

  Değerli Müşterimiz, Açıklamalarımızın hiçbirinde ürünümüzün kusurlu olduğunu kabul etmemekteyiz. Sizden alınan numuneler laboratuvar ortamında test edilmiş ve kusurlu olmadığı görülmüştür. "Minnacık toz" olarak düşündüğünüz parçacıklar, yeterli kuvvet uygulandığı takdirde sertlik katsayısı daha düşük olan her cismi çizebilirler. Size yapılan açıklamalarımız, bu konuyla ilgili bizden bilgi almak isteyen tüm resmi kurumlara da aynı şekilde yapılacaktır. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, Müşteri Hizmetleri Yönetimi

 • Semra29 Nisan 2015

  Ürününüz kusurlu olmasa kullanıldıkça çizilme artmaz. Ürününüz gün geçtikçe daha da kötü bir hale geldi. Eğer dediğiniz gibi toz ya da sert bir şeyler nedeniyle çizilmiş olsaydı; o çizilmeler yer yer olurdu. Tüm yer karolarında olmazdı. Ürününüzün tümünde çizik var. Ayrıca yine dediğiniz gibi sert bir şeyler nedeniyle olmuş olsaydı evimdeki diğer firmanın yani Yüksel seramik in ürününde de bu belirttiğiniz çizikler olurdu. Hatta en başta parkede olurdu o çizikler ama yok. Adı sanı duyulmamış bir firma kusursuz ürün sunarken Çanakkale Seramik'in kusuru kabul etmekte hala diretiyor olmasına anlam veremiyorum. 3 evimde Ege Seramik, yüksel seramik, bien seramik ve adını hatırlamadığım bir firmanın daha seramikleri bir de bir diğer evimde balkonda kullandığım adı sanı duyulmamış kenar mahalleden alınmış fayans da var. Üstelik sırlı cam gibi seramikler de var Ve hiç birinde bir çizik yok. Dikkatli kullanıcıyımdır çünkü. Ayrıca minnacık tozla çizilen ürünü neden satıyorsunuz? TSE belgesini neye göre alıyorsunuz o zaman? Çizilebilir ürünler satmak için mi? Sizin markanıza güvenip ürününüzü satın alanları böyle mağdur etmek için mi? İlk kez fayans görmüyorum ama ilk kez böyle kusurlu bir ürün görüyorum. Ürünün sırlama işleminde ateşte az kaldığına eminim. Gerekirse yerdeki fayansları tek tek söktürür bağımsız bir eksperden raporda aldırırım. Çünkü yazdığınız açıklamaların hiç biri doğru değil. Ve tümüyle savunmacı bir yaklaşım içindesiniz. Hatanızı kabul edin mağduriyetimi giderin sorun çözülsün. Önce kullanıcı olarak bana hata buldunuz sonra bundan vazgeçip ürününüzde kusur olduğunu açıkca yazdınız. Yazdığınız açıklamalar ürününüzün aslında kusurlu olduğunu da destekleyen açıklamalar yani. Bu ürünle ilgili mağduriyetim giderilmediği takdirde konuyu önce iş ortağınız Bauhaus yetkililerine ve sonra da Tüketici hakem heyetine bu yazdıklarınızı da delil olarak sunacağım. Konu ile ilgili en kısa sürede olumlu dönüşünüzü bekliyorum.

 • Çanakkale Seramik Temsilcisi28 Nisan 2015

  Değerli Müşterimiz, Ürünler evinize döşendiğinde, üzerinde toz, kum, vs. varken bu alanlarda yüründüğü taktirde, yerdeki küçük kum taneleri ürünü çizebilir. Bu oluşan çizilmelere sadece bir örnektir. Herhangi bir cisim, sertlik katsayısı kendisininkinden büyük olan herhangi başka bir cisim tarafından çizilebilir. Laboratuvar incelemesinde sizden alınan numunenin sertlik katsayısının beklenen değerin üzerinde çıktığı görülmüş olup, üründe bir hata tespit edilmemiştir. Bu sebeple şikayetiniz kabul edilmemiştir. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, Müşteri Hizmetleri Yönetimi

 • Semra24 Nisan 2015

  Ürününüzü yalnızca koridorda kullanılmadı, mutfak ve balkonda da aynı ürün kullanıldı. Evin içinde eşya taşındıysa balkonda nasıl çizikler olduğunu açıklayabilir misiniz? Taşınma ile ilgili olsaydı ürünün belli yerlerinde ve derin çizikler olurdu. Oysa bu ürünün her santimetrekaresinde minik minik çizikler var. Derin ve yer yer çizik değil. Her fayansta ve minik minik. Bu ürününüzün kusurlu olduğunu gösterir. Bütün eşyalarım paketli geldi ve yere sürerek de taşınmadı. Ayrıca hiçbir eşyam o türlü çizikleri yaratmaz hepsi yeni çünkü. Öyle olsaydı diğer daha hassas zeminlerde çizikler olurdu ama yok. Yerlerde ayrıca Yüksel Seramik in ürünü de var ama onda bir tek çizik bile yok. Bunu nasıl açıklayacaksınız? Bir tek sizin ürününüzde var bu problem. Ayrıca ürün satılırken satıcı ürünün bahçede dahi uygulandığını ve dayanıklı olduğunu söyledi. Daha sonra sorunu ilettiğimizde de bunun imkansız olduğunu ürünün dayanıklı olduğunu ilettiler. Satın alırken kullanım alanını da belirtmiştik kendilerine. Ürününüz silindikçe ve üzerinde gezildikçe daha kötü olmaya başladı. darbeyle ilgisi yok. Kullanıldıkça daha kötü oluyor. Ürünün sırlama işleminde hatalı ya da eksik bir şey yapılmış. Ayrıca eksperiniz İstanbul da elektriklerin olmadığı gün gelip tespitte bulundu. Tutulan rapor bile tam olarak durumu yansıtmıyor yani. Ürünleriniz üzerinde gezilince ve kullanıldıkça üstelikte 6 ay gibi kısa sürede bu hale geliyorsa lütfen satış sırasında 'Lütfen üzerinde gezmeyiniz çok hassas bir üründür' ibaresi kullanın. Böylece alıcıları da yanılmamış olursunuz. Konuyu Bauhaus yetkililerine de iletip bir daha bu ürününüzün satılmamasını sağlayacağım.

 • Çanakkale Seramik Temsilcisi24 Nisan 2015

  Değerli Müşterimiz, Seramik ürünlerin tamamı çizilebilmektedir. Bazıları daha kolay, bazıları daha zor olsa da hepsi çizilebilir. Seramiklerin üzerinde keskin kenarları olan ve ağır cisimlerin sürüklenmesi halinde bu tarz çizilmeler görülmektedir. Burada ürün ile ilgili bir kusur bulunmamaktadır. Bildiriminizin incelemesi ve değerlendirmesi sonucu üretim kaynaklı bir hata olmaması sebebiyle şikayetiniz kabul edilmemiştir. Saygılarımızla, Müşteri Hizmetleri Yönetimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön