24 Ocak 2014

Çamoğlu Nakliyat Sözleşmeye Uymadı Ve Hasar Tazmini Yapmadı!

Çamoğlu Nakliyat ile sözleşmemizde eşyaların 16 ekimde alınması gerekirken, ay sonu teklif edildi. İtiraz ve sitemlerle 19 ekimde eşyalar Almanya - İstanbul için profesyonellikten uzak ve firma yetkilisi olmayan insanlar tarafından ambalajlanıp yüklendi.

İstanbul'a gelen eşyaların ambalajlarını açtığımızda maalesef 2500€ 3+2+1 deri koltuk takımının kullanılamaz hale geldiğini tespit edip yaklaşık 6 hafta süren mailleşme ve telefon trafiğinin sonucunda sadece ucuzundan işi atlatma ve şark kurnazlığıyla sorundan kurtulma çabalarını gördük (Keçeli kalemle boyayın geçer, mobilya kalemiyle yırtıklar düzeltilir vs.)

Kendi adamları gelip görüp bildirdikleri halde müspet bir sonuç alınamadı. Dosya Mahkemeye intikal etmiştir.

Hakan 1.616 Okunma

Cevaplar

 • Hakan07 Temmuz 2015

  5.Hadi koltuklari götürdünüz,1 hafta biz nerede oturacagiz? Mobilya mağazası degiliz ki, her tarafta koltugumuz olsun. 6.Ankaradan Istanbula çözüm için değil, başka bir nakliye için geldiklerini belirtmistiniz. Sanırım unuttunuz. Bununda kaydı mahkeme dosyasinda mevcut. 7. 6502 Sayili Tüketici Kanunu gereği, ayipli hizmet ya da malin telafisi için elemanda göndermek, hatanizi da düzeltmek zorundasiniz. Kendinizi eleman göndererek sonuca odakli masum bir şirket görüntüsü vermezseniz iyi olur. 8.Trajikomik bir şekilde bana hiçbir şey yapamayacaginizi ve bir daha ki tasinmamda muazzam bir indirim yapacaginizi belirttiniz. Biz kamlumbaga miyiz, belirli sürelerde tasınalım?

 • Hakan07 Temmuz 2015

  1.Anlastigimiz tarih benim Almanya`ya gelip esyalari toplayip size teslim etme tarihiydi. Nasıl olur da sizin programiniza uymak zorundayım. Sizinle anlastigimiz tarih kesin ve belli. 2.Profesyonelliginizi esyalari tasirken değil, araca yüklenip TR den indirildiginde fark ettik. 3.Günler sonra değil, evde indirilip ambalajlar (Ambalajda bildigimiz basit jelatintir) acildiginda bildirdim. Mahkeme tutanaklarinda tarih mevcuttur. 4.Esyalari Istanbuldan hangi mantiga uyarak Ankara'ya götürüp tamir ettirip Istanbula getireceksiniz? Benim zararim neden Ankara'daki bilinmiyen bir yerde giderilecek?

 • Çamoğlu Nakliyat Temsilcisi27 Ocak 2014

  değerli okuyucular durum müşterimiz tarafından mahkemeye intikal ettirildiğinden buradan yarum yapmanın doru olmayacağı kanaatindeyiz. ama firmamız bu güne kadar hiç bir müşterisini mağdur etmemiştir ve bundan sonrada etmeyecektir. dünyanın bir ucundan bir ucuna ev eşyası taşıyoruz. bazen bunun gibi bazan ufak tefek hasar oluşabiliyor. amacımız sıfır hasarla müşterilerimize hizmet vermek ama maalesef bazen hasarda olabiliyor. firmamız iyi niyetle hasarın giderilmesi için ankaradan istanbul'a elemen gönderdiği halde eşya sahibinin olumsuz tavrından dolayı hasar giderilememiştir. döşemesi hasar gören koltuğu evden alıp döşemesinin yaptırılıp getirilmesi 1 hafta gibi bir süreç gerekiyor. eşya sahibi 1 hafta koltuksuz kalamayacağını ifade edip hasarlı koltuğu firmamız personeline vermemiştir. biz daha ne yapabiliriz tüm okurların insiyatifine bırakıyoruz. saygılarımızla

 • Hakan27 Ocak 2014

  Maalesef şikayet 700 karakter olduğu için detaylı yazılmıyor... Ayrıca yargı süreci devam ettiği için detaylı bilgiyi mahkeme sonunda vereceğim. O zaman doğruları, bu şikayeti okuyanlar firmanın cevaından çok daha teferruatlı ve sağlıklı anlayabilirler. Bilginize.

 • Çamoğlu Nakliyat Temsilcisi24 Ocak 2014

  Eşyaların evden alınma tarihi hakan bey ile mutabakata varıldıktan sonra 19 ekim olarak kararlaştırıldı malüm uluslararası bir taşıma yapıyorsunuz bazı aksilikler olabilir hakan bey şayet 19 ekim tarihine onay vermeseydi 16 ekim 2013 tarihinde küçük aracımızla eşyaları alabilirdik. firmamız işinde uzman profesyonel bir firmadır. madem profesyonel değildik eşyaların alınma aşamasında bu konu görüşülebilirdi. eşyalar ambalajlı bir şekilde istanbulda eve teslim edildikten kaç gün sonraydı hatırlamıoyorum ama günlerce sonra firmamız arayıp suni deri koltuğun arkasının yırtık olduğu firmamıza bildirilmiştir. durum böyle olduğu halde koltuğun tamiri için firmamız ankaradan istanbula eleman göndermiştir. firmamız elemanı koltuğun tamir olamayacağını evden alınıp döşemeciye götürlmesi gerektiğini firmamız yetkilisine belirtmiş ve bunun üzerine koltuğu evden alıp döşemeciye götürmek istediğimizde ve 1 hafta sonra döşemesinin yenilenip gelineceği hakan bey evde olmadığında hanımına söylediğimizde hakan beyin eşi bunu kabul etmemiştir. bir hafta evde koltuksuz kalamayacağını başka bir zaman bu işin yapılmasını firmamız elemanına söylemiştir. durum bundan ibarettir. daha sonrada görüşme olmamıştır. biz şark kurnazlığı yapacak olsaydık ankaradan istanbula sorunun çözümü için eleman göndermezdik. sanırım şikayetinde de belirttiği gibi hakan bey bu konuyla ilgili firmamız hakkında dava açmış kendisine başarılar dileriz. konuyla ilgili tebligat firmamıza ulaştığında firmamızda kanuni hakkını kullanacaktır. saygılarımızla ahmet büyük

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön