Cambly'de Yaşanan Ders Deneyimleri ,Öğretmenlerin Vurdumduymazlığı

Çağlar Çağlar20 Eylül 00:23

1-2 hafta süreci denemek ve toplu bir geri bildirim vermek istedim. Sorunlar maalesef artarak devam ediyor. Daha az önce (5-10 dk öncesinde yaşadığım problemler üzerine) ilk 2 sorunu üst üste yaşadım. 

1. Sorun: Bir eğitmen için sıraya giriyorsunuz ve 30 dk ile 1 saat arası sıra beklediğiniz oluyor. Ancak sonra bir bakıyorum ki 40 dk geçmiş ekran bağlanıyor sekmesinde kalmaya devam ediyor. Eğitmen o sırada çıkmış gitmiş bana da herhangi bir bildirim gelmemiş. 2 çözüm olabilir ya beni sıraya almayacak en başından reddedecek ya da sıradaysam beni de almak zorunda olacak. 

Ya da en azından çıkacağında sistem bana hata verecek ve eğitmen çevrimdışı oldu ana menüye yönlendiriliyorsunuz gibi bir bildirim verecek, ben de habersiz şekilde siyah ekranda boş yere beklemeye devam etmeyeceğim! (bu siyah ekran meselesini neredeyse her Cambly'e girdiğimde yaşıyorum). Sıraya girip Eğitmen bekleniyor sekmesi öğretmen offline olsa bile bizi bekletmeye devam ediyor.

2. Sorun: Bir eğitmene bağlanıyorum. Hatta az önce 6dk'lık bir görüşme yaptım. Konuşma sırasında eğitmen bana açıkça öğrenci randevum var şu an için aramadı seninle konuşalım vakit geçsin ancak gelirse ben ona geçerim dedi. 6dk sora bahsettiği öğrencisi sıraya girdiğinde bana kusura bakma öğrencim geldi görüşürüz dedi. Şimdi soruyorum size, bu öğretmenler takvim ve planlama açmıyorlar. Ben rezerve edemiyorum. Ancak nasıl oluyor da başkasına off-the-record rezervasyon oluşturuyor. 

Daha da acınası olan saatinde arama yapmayan öğrencisi yerine aman kendi vakti geçmesin diye 3-5dk 'lığına başkasını alıp sora onu kovarcasına telefonu kapatıp diğer öğrencisine bağlanması. Bazı hocalar bazı öğrenciler ile sisteminizi suistimal ediyor. Ben dakika hakkım varken ve görüşmeyi başlatırken ders süresini 30 dakika seçmeme rağmen kabul edilip konuşmaya alınıyorsam ve sora kusura bakma öğrencim geldi diye bir karşılık alıyorsam eğitmenleriniz ile ciddi problemleriniz var demektir. Ben sürekli 4-5dk 'lık konuşmalara girip sürekli adın ne ne iş yapıyorsun nerede yaşıyorsun gibi tanışma cümleleri ile geçecek zaman için bu kadar ödeme yapmak istemiyorum. 

3. Sorun: Düzenli bir program takip etmek istememe rağmen 2 aydır başaramadım. Çünkü eğitmenler 1 gün giriyor 20 gün girmiyor. 2 gün giriyor 1 ay yok. Her hafta yeni birileri ile tanışmaktan çok sıkıldım, çünkü yeni birine kendinizi sürekli tanıtmakla aynı standart cümleler ile konuşma geçiyor gidiyor. 

 • - Görüntüleme
 • 1Destekçi
 • 4Yorum

Cevaplar

Cambly 22 Eylül 09:07

Merhaba Çağlar Bey, Sırada beklemeyle ilgili geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. İlgili ekip arkadaşlarımızla paylaştık. Ders geçmişiniz incelenecek. Böyle bir deneyim yaşadığınız için üzgünüz. İncelediğimizde rezervasyon yapmadığınızı görüyoruz. Derslerinizi planlayarak, dilediğiniz eğitmeni rezerve edebilirsiniz. Böylece dilediğiniz saatte, dilediğiniz eğitmenle, dilediğiniz süre boyunca ders yapabilirsiniz. Nasıl rezervasyon yapıldığını öğrenmek için yardım sayfamızdaki ilgili makaleyi incelemenizi rica ederiz: https://bit.ly/2CvOdGw Web sayfamızda ve uygulamalarımızda bulunan filtreleri kullanarak dilediğiniz gün ve saatte müsait olan eğitmenleri listeleyebilirsiniz. Konuyla ilgili yardım sayfamızda bulunan ilgili makaleye göz atmanızı öneririz: https://bit.ly/3ciVjMq Eğitmen tavsiyesi, Cambly kullanımı veya farklı bir konuda sorularınız olursa destek ekibimiz size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır. Kullanıcılarımızın yardım sayfamız (cambly.info/yardım) üzerinden ilettikleri talepler 24 saat içinde yanıtlanmaktadır. Saygılarımızla, Cambly Ekibi

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Çağlar 1 hafta önce  

  Ayrıca hocaları biz seçemiyoruz. Onlar bizi seçiyor. Offline olup tekrar online oluyorlar ve sıradaki öğrenciyi düşürüyorlar yerine istedikleri diğer öğrenciyi alıyorlar. 20-25dk beklemenize rağmen bir bakmışsınız başkası sıranıza geçmiş bile!

 • profile-icon Çağlar 1 hafta önce  

  2 haftadır derslerimi tamamlayamıyorum ve dakikalarım yanıp gidiyor! Ya planlama olayını hocalarınız için de zorunlu hale getirin ya da benim gibi durumda olanlar için bir çözüm bulun. Yanan dakikalarımı da telafi etmenizi bekliyorum!

 • profile-icon Çağlar 1 hafta önce  

  Eğitmenlerinizin büyük bir kısmı ana işlerinden artan çok kısıtlı zamanlarında Cambly'e girip gelişi güzel zaman geçiriyor. 1 eğitmen bazen 1 kere giriş yapıp 3-4 hafta hiç giriş yapmayabiliyor.

 • profile-icon Çağlar 1 hafta önce  

  Merhaba, Bahsettiğiniz planlama uygulamasını eğitmenlerin büyük çoğunluğu kullanmıyor. Planlamaları hepsinin kapalı ya da açanlar arasında da çok az bir zaman dilimi için açılıyor. Zaten bir çok eğitmeniniz de düzenli olarak sistemde değil.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler