Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
Calve ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Calve 600g/540mle Acılı Ketçap Yanlış Açıklama!

131
Polat
Polat 30 Temmuz 01:08

Biz sürekli Calve acılı 600g/ 540mle acılı ketçap kullanmaktayız. Ürününüzün daimi kullanıcılarındanız. Ancak biten ketçap kutumuzun arkasındaki ürün özelliklerini okuduğumda açıklamalarda " iz miktarda yumurta..." yazmakta. Yanılabilirim "iz" yerine az olması gerekiyor diye düşünüyorum. Eğer doğru düşünüyor isem bu hatayı sizlere yakıştıramıyorum. Sizin kurum uluslararası ilişki ve çalışma ortamında olan bir kuruluş. Böylesi basit ancak dikkat çeken kusurlar olmamalı. Bu negatifliği bildirmek için arama gereği duydum.

Gelişme
Gelişme

30 Temmuz 00:57

Calve 600g/540mle acılı ketçap kullanıcı ve tüketicilerindenim. Biten ketçap kutusunun arkasındaki içindekiler açıklamalarını okuduğumda "İz miktarda yumurta, süt..." aıklamalarla karşılaştım. Anlam ve açıklama olarak "İz" yerine "Az" olması gerekir diye düşündüm. Düşüncem doğru ise bu hatayı uluslararası ilişkiler içerisinde olan firmanıza yakıştıramıyorum. Gereğinin yapılmasını diliyorum. Yanlış anladı isem açıklama ve bilgilendirilmek istiyorum.

Calve Logo
Calve01 Ağustos 09:36

Benzer Şikayetler

profile
  • 162
  • 04 Eylül

Calve Son Tüketim Tarihi Geçmiş Ürün Satıyor

Calve marka ikili pakette satılan ketçap mayonez satın aldım marketten. Başdaş marketten satın aldım tam ürünü açtım yemeğe sıkacak iken fark ettim ki tett tarihi yani son kullanma tarihi geçmiş. Ama rafta bu ikili paketlerden 10-15 tane vardı hala satılmaya devam ediyor. Ve ayrıca market mi yoksa C...

Devamını Oku
Calve Son Tüketim Tarihi Geçmiş Ürün Satıyor
Calve Son Tüketim Tarihi Geçmiş Ürün Satıyor
Calve Son Tüketim Tarihi Geçmiş Ürün Satıyor
+3
profile
  • 223
  • 09 Ağustos

Calve Halk Sağlığı İle Oynuyor

Calve ketçap ve mayonez ikisi bir arada avantajlı paket olarak aldım tarihlerine baktığımda mayonezin tarihi geçmiş ketçap 2023 son kullanım tarihli aldığım yerde bütün ürünleri inceledim hepsi aynı bilerek halk sağlığıyla oynanıyor. Sağlık Bakanlığına şikayet edeceğim başına ürünlerle sunacağım.

Devamını Oku
Calve Halk Sağlığı İle Oynuyor
Calve Halk Sağlığı İle Oynuyor
Calve Halk Sağlığı İle Oynuyor
+3
profile
  • 542
  • 22 Mart

Calve SKT Tarihi Yakın Ürünlerini "Kampanyalı" Adı Altında Satması

Trendyol GO üzerinden Biçen Market'i kullanarak Calve marka ketçap-mayonez ikilisi aldım. Ancak gelen ürünlerde ketçabın SKT si 24.06.2022 iken mayonezin SKT si 26.03.2022 idi. Bugünde tarih 22.03.2022 olduğundan 4 günü kalmış ürünün tarafıma satıldığı anlaşılmıştır. Öncelikle Biçen Market gibi bir ...

Devamını Oku
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

2 Yorum

Gökhan
Gökhan
 

Ürünler aynı bant da üretildiği için, mesela yumurta içeren bir ürün de aynı bant da üretildiyse çok nadirde olsa bulaş olabileceği için yasa gereği iz miktarda yazılmak zorundalar.

İsmail
İsmail
 

Eğer çok az bir miktar söz konusuysa "iz" sıfatının kullanılması daha doğrudur.