21 Şubat 2013

Cafe Tur Fazladan Ücret Aldı!

20-23 Nisan 2013 Roma turuna rezervasyon yaptırdım. Tur bedeli toplamı olan 1. 417, 00 €'yu taksitle kredi kartından 19. 02. 2013'de ödedim. Ödemeden sonra gönderilen bilgilerde kur 2, 36 olduğu halde kurun 2, 4370 üzerinden hesaplandığını gördüm. Benden 80 TL fazladan alındı.


Firma "Kurlarımız her gün merkez bankası kuru üzerinden 0. 08 puan üstünde sisteme tanımlanmaktadır. Kurdaki değişiklikler nedeniyle bu uygulama her gün için aynı şekilde olmaktadır. " şeklinde yanıt verdi. Euro olarak ödeyebileceğim söylendi.


€ olarak ödersem taksitten faydalanamıyorum. Sözleşmede rayiç döviz satış kurunun uygulanacağı yazıyor. Euro kuru ertesi gün de aynı kaldı. Firma kafasına göre kur uyguluyor.

Gülşah 1.623 Okunma

Cevaplar

  • Gülşah27 Şubat 2013

    Firmanızca uygulanan sözde "rayiç kur" beni ve benim gibi birçok tüketiciyi mağdur etmekte, sadece firmanıza kar sağlamaktadır. Daha önce de söylediğim üzere, sözleşme imzaladığım ve ödeme yaptığım zamanlarda kur değişmemiş, ertesi gün de kur sabit kalmıştır. Bu durumda haksız kazanç elde ettiğiniz gayet açıktır. Kaldı ki firmanızla yaptığım ilk görüşmede kur farkı olmaması halinde fazla tahsil edilen bedelin iade edileceği bilgisi de verilmemiştir. Sizinle aynı sektörde faaliyet gösteren diğer tur operatörlerinde böyle bir uygulama mevcut değildir. Halen fazla tahsil edilen bedel iade edilmediğinden ve bilgi verilmediğinden gerekli işlemlerin yapılmasını ve iadenin sağlanmasını rica ederim.

  • Cafe Tur Temsilcisi25 Şubat 2013

    Merhaba Gülşah Hanım, Geri bildiriminiz için teşekkür ediyoruz. Kurumumuz olumsuz finansal fiyat hareketlerinden korunmak üzere rayiç kur belirlemektedir. Belirlenen rayiç kur kar amaçlı değil olumsuz fiyat hareketlerinin oluşturabileceği zararları ortadan kaldırmaya yöneliktir. Konuyla ilgili hassasiyetiniz için tekrar teşekkür eder ve bununla birlikte konunun kurumumuzca itina ile takip edildiği hususunu bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, Café Tur

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön