21 Ekim 2016 #6738952

Büyüksu Gayrimenkul Tarafından İade Edilmeyen Depozito

Büyüksu Gayrimenkul'den kiraladığım daire için 600 TL kira, 600 TL depozito ve 600 TL komisyon ücretini peşin olarak verdim. Elektrik, su ve doğalgazı üzerime aldım. Evde hiçbir temizlik dahi yapmadan (sıfır daire idi) eşyalarımı taşıyıp evin bir odasına yerleştirdim. Daire kilidini değiştirdim. Evde hiç oturmadım, kalmadım, yatmadım. Bu süre içerisinde ailemin (babam) yanında kaldım. 15 gün kadar sonra, tamamen zaruri sebeplerden dolayı Büyüksu Gayrimenkul'den kiraladığım eve hiç yerleşemeyeceğim sebepleriyle beraber ayrıntılı bir şekilde Büyüksu Gayrimenkul yetkililerine ilettim. İlk ayım dolmadan, birkaç gün içerisinde eşyalarımı alacağımı ve anahtarı kendilerine iade edeceğimi söyledim. Fakat Büyüksu Gayrimenkul'ün yetkilileri tamamen ama tamamen çok cahilce bir hareket yaptılar. İnanamayacaksınız!

Ahmet 1.964 Okunma

Cevaplar

  • Ahmet24 Ekim 2016

    Evi kiralayıp elektrik, su ve doğalgazı birkaç gün içerisinde üzerine alan birisi evde oturmak niyetindedir, eğer zorunlu sebepler olmasaydı 15 gün sonra eşyalarımı alıp anahtarı teslim edeceğimi söylemezdim. Benim değiştirdiğim kilidi nasıl açtılar ve eve girdiler ve kilidi kendi kilitleriyle değiştirdiler ve bunu hiç haber vermeden yaptılar ve neden, ne amaçla yaptılar, hala anlayamadığım mesele bu. İçeride benim resmi evraklarım, kesilmemiş, boş faturalarım vardı. Ev sahibi depozitoyu iade etmiyor diyerek, adamcağıza depozitoyu göndermemişler bile. Sikayetvar.com da Büyüksu Gayrimenkul ile ilgili başka bir şikayete daha rastladım bu arada. O kişiye de evi gösteriyorlar, adam beğeniyor evi, 3.000 TL kapora veriyor satın almak için, sonra tapu aşamasında başak bir evi satmak isityorlar, adam cağız diyor ki, bu bizim gördüğümüz, bize gösterdiğiniz ev değil ve doğal olarak vazgeçiyor. Ne oluyor dersiniz? Bingo! Evet, onlara da kaporayı iade etmiyorlar.

  • Ahmet20 Ekim 2016

    Sonuçta 1 aydır sürekli oyalayıp parayı iade etmemek için ellerinden geleni yapıyorlar ve etmeyecekler de, iade etmeleri çok insanca olduğu halde... Böyle bir şeyi nasıl yaparlar ve çoluk çocuğuna bu haksız kazançlarını nasıl yedirebilirler, anlamak imkansız. Bu şikayetim bu firmayla, büyüksu Gayrimenkul ile iş yapacaklara uyarı olsun ve böyle firmalar bu şekilde haksız kazançlarla dönmesinler. En acı tarafı ve hala neden yaptıklarını anlayamadığım eve hiç haber vermeden girerek kilidi değiştirmeleri. Kilidiniz ne kadar marka ve kaliteli olursa olsun, bu tip insanlara kilidin dayanmayacağını çok iyi anladım ve hiçbir şeye güvenim artık kalmadı.

  • Ahmet20 Ekim 2016

    Fakat Büyüksu Gayrimenkul'ün yetkilileri tamamen ama tamamen çok bilinçsizce bir hareket yaptılar. İnanamayacaksınız! İçerisinde eşyalarımın olduğu, kilidini değiştirdiğim ve anahtarının sadece bende olduğu eve, kapıda en ufacık bir iz dahi oluşturmadan giriyorlar, kilidi tekrar kendi kilitleriyle değiştiriyorlar. Madem böyle bir şey yapacaksınız, haber verin deyin ki; "Eşyalarını bir an önce al da, biz de yeni kiracı bulursak evi göstrerelim" Asla böyle bir şey yapmadan, polisin bile ancak mahkeme emriyle girebileceği eve izinsizce, futursuzca girdiler. Bu olay savcılıktır. Depozitomu istiyorum, diyorlar ki, ev sahibi iade etmiyor. Ev sahibi ile bir de ben görüşeyim maruzatımı anlatayım, anlayacaktır. Ev sahibinin telefonu bizde yok söylüyorlar. Bir şekilde ev sahibinin telefonunu buluyorum ve arıyorum. "Hayır, bunlar bana depozitoyu göndermediler bile. " diyor adamcağız.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön