Bursa Nilüfer Belediyesi Vergi Ödemelerine Ekstra Ödeme Çıkartılması

Onder Onder06 Şubat 10:03

Kurtuluş Mahallesinde bulunan evim için vergi ödemeleri yeterince yüksek iken bir de Nilüfer Belediyesi Yol Har. Kat. Payı adı altında ekstra ödeme çıkartmış. Çıkan katkı payı yetmemiş gibi sanki kaçan varmış gibi 2019 yılı için 118,92 TL (87,08 TL + 31,84tl), 2020 yılı için yine 118,92tl, 2021 yılı için 118,92 TL borç olarak e-işlemler e yüklenmiş. Bu nasıl bir yol bedeli ve taahhuk sistemi acaba? Ne gibi bir yol yaptınız? Neye istinaden bunu vatandaşa yükleme gereği duydunuz? 10 yıldır evimin civarında herhangi bir yol yapımı kaldırım vb... Gibi bir çalışma olmadı, zaten şehir planlı kurulmuş oturulan bir yer seneler önce her şeyi yapılmıştı. Belediyeye bütçe çıkartmak istiyorsanız önce bir şeyler yapın ki bedel çıkartmaya yüzünüz olsun.

10 senedir sitemizin önünde park alanı olarak görünen boş alanda bir çivi çakmadınız, her yer ot oluyor gelip otları temizletmiyorsunuz bile, 10 yıldır bir park çalışması yapmayan belediye yol yapmış gibi katkı payı kesmeye çalışıyor, vatandaşı saf yerine mi koyuyorsunuz acaba? Hani Gülümseyin Nilüfer'desiniz di sloganınız, 10 yıldır park alanı imarlı alana bir ağaç bile dikmeyip bu kadar çocuk olan bölgede bir park yapamayıp yol katkı payı adı altında vergi alarak mı gülümsetmeye çalışıyorsunuz insanları? Öyleyse gerçekten gülümsüyoruz ama sizin bahsettiğiniz gülümseme olmadığından emin olabilirsiniz. Size olan güvene yazık, lütfen düzgün bir şeyler yapın, gider kısacağınız yerde insanlara külfet getirerek para toplama yoluyla bütçe planlayıp yönetmeyin.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Onder 04 Mayıs 09:22

Daha önce dile getirdiğim yol har. Kat. Payı hakkında şikayet ile ilgili bir açıklama bile yapılmadı, tenezzül edilip te telefon yolu ile bile geri dönüş sağlanmadı. Nasıl belediyecilik yapıyorsunuz çok merak ediyorum? Her dönem (mayıs ve kasım) 2 şer adet her yıl için toplam 4 adet yol har. Kat. Pay adı altında vergi uyguluyorsunuz ve bunu 3 seneye yaymışsınız. Evimin bulunduğu bölgede nereye kime ne yol yapıldı acaba bir bildirin bizde bilelim. 10 yıldır evimin olduğu bölgeye çivi çakmadınız ama vergi alma işi oldu mu sisteme hemen yüklüyorsunuz. 2. Merak konum geçen yıl 6 aylık 202 TL olan vergi bedeli bu sene nasıl 310 TL'ye çıktı, aniden yaşadığımız bölge değerlendi haberimiz mi yok petrol falan mı buldunuz? Bu nasıl bir oran vergisel olarak % 55 zam nedir 6 aylık dönem için. Belediye olarak İstanbul- İzmir otobanını yaptınız ücretini bizden mi alarak tamamlama derdindesiniz? 3. İse ödeme işlemi yapmak için giriğimizde muhteşem sisteminiz ödeme yapılamadı deyip sistemden çıkarıyor bu kadar vergiyi en azından e-işlem geliştirmeye yatırın gittiği yeri bilelim vergimizin yol yapmadan aldığınız yol katkı payı gibi olmasın ama

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler