Bursa Nilüfer Belediyesi Görükle'de Temizlik Sorunu Hepimizi İlgilendirmeli!

Ka Adı Ka Adı19 Aralık 2019 09:56

Lütfen köpek sahipleri evcil hayvanlarının dışkılarını toplasın. Çocukları okula götürmek tam bir kence, ayağımız altına bakmaktan gökyüzüne bakamaz olduk. Rüzgarda her şey yüzümüze geliyor. Çocuklar sık sık hastalanıyor. Enfeksiyon mikrop virüs hepsi her yerde. Çünkü büyüklerin umursamazlığı almış başını gitmiş. Deterjanı çok kullanarak doğayı denizleri daha fazla kirletmek değil de– zamanında temizlemek yararı var. Bir ceza getirilsin, güzelim Bursa'da temizliğe herkesin katkıda bulunması şart.

Millet yerlere çöp atmasın. Gerekiyorsa her yere yazın, bilinçlendirme işleri yürütülsün. Lütfen köpek dışkısını yayalar basıyor, sonra otobüs minibüs taksilere biniyorlar, metrolarda koltuklara ayaklarını koyanlar oluyor. Hijyen sıfır. Bilinç sıfır. Saygı ise hiç yok. Lütfen milletin bu konularda eğitim projeleri başlatılsın. Güzelim Türkiye'de, Bursa'da, Görükle'de, pırıl pırıl yeni evler, ama temizlik yok. Pis bir millet miyiz yani? köpek dışkısı ile ilgili.

Avrupa İngiltere'de bu konuda örnekler var. Hani çok seviyorlar ya, o zaman ona göre davranışlarını da geliştirsinler. köpek sayısı kontrolü yapılsın. Bir evde üç dört köpeğe kadar tutuyorlar. Özellikte geceleri kavga ediyor hayvanlar. Balkon teraslara köpek kedi tüyleri uçuşuyor.

  • - Görüntüleme
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler