03 Mayıs 2013 #1777194

Bursa Gaz Usulsüzlük Cezası!

14 yıldır aynı adreste 23106268 no'lu Bursa Gaz abonesiyiz. Bursa Gaz vefat nedeniyle sözleşme yenilememizi istedi, yeniledik. Tesisatin kontrolü için eve gelen görevli, sadece CO detektörünüz yok, böyle olmaz, alın ve bizi yeniden arayın dedi. CO detektörü gerektiğini o anda öğrendik. Son iki aydır her ay 66TL usulsüzlük cezası ödüyoruz. Hiç bir ihbar, bilgilendirme olmadığından nedenini bilemedim. İletişim Noktasına gittim, öğrendim ki CO detektörü yüzünden sözleşme başlatılmamış.


Bugüne dek faturalarını her ay düzenli ödeyen bizler adı dolandırıcı insanlarmışız, kaçak gaz kullanıyormuşuz, bu yüzden cezalandırılmışız! Cezayı kabul etmiyor iadesini istiyorum.

Selçuk 347 Okunma

Cevaplar

  • Selçuk06 Mayıs 2013

    Hem güvenlik nedeniyle deyin, hem CO dedektörü yokken gaz vermeye devam edin. Bunun için para cezası kesince güvenlik önlemi mi almış oluyorsunuz? Hayır! Nasıl alınır güvenlik önlemi öğreteyim: Gelirsin bir hafta sonra, bakarsın dedektör hala yok, kesersin gazı! Al sana güvenlik... Oturduğum sitede 72 daire var, sadece ikisinde CO dedektörü var. Peki bu umurunuzda mı? Hayır! Sizin amacınız güvenlik filan değil, amacınız elinize geçirdiklerinden sudan bahanelerle hak etmediğiniz paraları cebe indirmek... Siz kötüsünüz...

  • Bursa Gaz Temsilcisi06 Mayıs 2013

    Bu sabah randevu talebinde bulunmuşsunuz ve Bursagaz personeli yarın, tekrardan kontrole gelecektir. Kontrol sonrasında, tesisatınız onaylanırsa faturalarınızın içerisinde usulsüzlük bedeli yansıtılmayacaktır. Öncesinde size söylenen eksikleri tamamlamadan kullanıma devam ettiğiniz için, bedelin iptali yapılamamaktadır.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön