Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
1

Bupa Acıbadem Sigorta Mağdur Etmeye Devam Ediyor

Kadri
25 Nisan 21:33
316

2024 yılı itibarıyla eşim mide sorunları (ekşime, yanma vb.) yaşamaya başladı. İlk olarak aile hekimine başvurduk. Verilen Rennie, Gaviscon gibi ilaçlar geçici bir çözüm sağladı. Nisan ayının üçü akşamı ani bir mide ve karın ağrısı şikayetiyle Acil Servise başvurduk. Ancak ayakta tedavi sonrasında verilen ilaçlar da geçici çözüm sunduğundan fayda görmedik. Bu nedenle kesin bir teşhis için Bupa Acıbadem Sigortaya güvenerek Konya Medicana Hastanesi Gastroenteroloji Bölümünden 23.04.2024 tarihine randevu aldık ve muayene olduk. Teşhis için Endoskopi yapılması gerekti. Fakat Acıbadem Sigorta Endoskopi için provizyon vermediği için işlem tamamlanamadı. Hastane görevlisi sigorta firmasının bizden e-Nabız kayıtlarını [email protected] adresine göndermemizi istediğini söyledi. Yani anlayacağınız, ödenen yüksek tutarlara rağmen sigorta firmasının tutumu nedeniyle mağdur olduk ve çaresiz kaldık. Aynı gün öğlen saatlerinde istenen e-Nabız kayıtlarını sigorta firmasının belirttiği e-posta adresine gönderdim ve yaklaşık bir saat sonra şu mesajı aldım: 'Sayın Sigortalımız, evraklarınızı teslim aldık, değerlendirmeyi yapıp en kısa zamanda size geri dönüş sağlayacağız. Evraklarınız eksik ise sizinle e-posta yoluyla iletişime geçeceğiz. Düzenli olarak e-posta adresinizi kontrol etmeyi unutmayın. Sağlıklı günler dileriz, Sencard Provizyon Merkezi.' Bu mesaj üzerine beklemeye koyuldum ve aralıklarla e-posta adresimi kontrol etmeye devam ettim. Ancak iki gün boyunca e-posta veya telefonla herhangi bir bilgilendirme almayınca 25.04.2024 tarihinde hastaneye uğradım. Hastane görevlisi bu kez sigorta şirketinin 'Beyan Formu' talep ettiğini iletti. Oysa e-Nabız kayıtlarında aranan tüm bilgiler mevcuttu. Bu süreçte eşimin mide şikayetleri devam ediyor ve olası bir mide kanaması gibi komplikasyonlar sigorta şirketini ilgilendirmiyor gibi görünüyor. Sonuç olarak, sigorta firmasının endoskopi masrafını ödemek istemediğine inandım. Zaten firma hakkında pek çok şikayet olduğunu biliyorum. Not: Bu sigorta firmasından ikinci kez mağdur oldum. Daha önce de kızımın dermatoloji muayene ücretini karşılamamışlardı.

26 Nisan 09:02 (Şikayetten 11 saat sonra)

Değerli Sigortalımız, Bupa Acıbadem Sigorta ailesi olarak tüm sigortalılarımızın görüş ve önerilerini önemsiyoruz. Bupa Acıbadem Sigorta olarak Şikayetvar.com sitesinde herhangi bir üyeliğimiz bulunmaması sebebi ile kişisel bilgilerinizi (Ad, Soyad, GSM vb.) görüntüleyememekteyiz. Kişisel bilgilerinizi Şikayetvar.com üzerinden iletmeniz halinde ise talebiniz işleme alınacak ve sencard yetkilimiz tarafından en kısa sürede sizlere dönüş yapılacaktır. Bilginize sunar, sağlıklı günler dileriz. Saygılarımızla, sencard Hizmet Merkezi

Kadri
29 Nisan 06:53

Diğer sigorta müşterilerine yazdıkları gibi "kopyala-yapıştır" cevap vermişler. Halbuki ben bu siteye kayıtlı bir üyeyim. Dolayısıyla telefon numaram ve e-posta adresim site kayıtlarında mevcut. Zahmet edip beni arasalardı eşimin hastalık durumu ve yaşadığımız olumsuz süreçle ilgili ayrıntılı bilgi verebilirdim. Ancak sigorta firması, müşteri ve çözüm odaklı bir firma olmadığı için konuyla ilgili araştırma yapmaya tenezzül bile etmedi. Yaşadığımız mağduriyetle baş başa bırakıldık. Daha sonra hastaneden öğreniyoruz ki, endoskopi sonucunda midede gastrit, ülser veya reflü gibi rahatsızlıklar çıkarsa endoskopi parasını firmamız karşılamaz demişler. Yani mide endoskopisinden bademcik iltihabımı çıkmasını bekliyorlar. Özürleri kabahatlerinden büyük. Biz o kadar parayı zamanında bunun için mi verdik. Sonuç olarak artık Bupa Acıbadem firmasının adını bile duymak istemiyorum.

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

Şikayetle İlgili Yorumlar

Benzer Şikayetler

Bupa Acıbadem Sigorta Acıbadem Bupa Özel Sağlık Sigortası Pişmanlıktır!

İsmail
02 Şubat 19:43
554
1

Bupa Acıbadem Sigorta Yaptığınız Hatayı Düzeltin

Barbaros
01 Kasım 2023 12:21
4.168
Bupa Acıbadem Sigorta Yaptığınız Hatayı Düzeltin

Bupa Acıbadem Sigorta Bupa Acıbadem Tedavi Masrafını Ödemiyor

Erhan
06 Şubat 20:52
254
Benzer Şikayet Yaz