16 Ocak 2017
Yorum Yap
#7521907

Buderus Suyu Isıtmıyor Kendi Ürününün Problemini Çözemiyor!

25.10.2016 tarihinde ilk çalıştırması gerçekleştirilen ürün aldığımız günden beri 77dç6e93e21b ısıtma konusunda problem oluşturuyor. İlk haftalarda sürekli basınç düşüyordu ve Buderus'un konuyla ilgili tesbiti bizim tesisatımızda sorun olabileceği ihtimaliydi. Tesisatta herhangi bir değişiklik yapmamamıza rağmen basınç kendi kendine normale döndü fakat bu defa şu hiç ısınmamaya başladı.


Bunun üzerine çağırdığımız yetkili servis iki aylık kombinin içindeki bir aletin tıkandığını söyleyip aleti bizim tezgahımızda bulunan yağ çözle temizledi. Suyun ısınmamasının sebebi olarak da bu aletin tıkanmış olmasını sundu. Tekrarı halinde aletin değiştirilmesi gerektiğini söyledi. Bu işlemin üzerinden kısa süre geçmesinin ardından su tekrar ısınmamaya başladı. Kullanılalı henüz üç üç buçuk ay olan bir üründe bu problemin oluşması ürünle de ilgili olabilir. Buderus'tan kombi aldığımız için çok pişmanız.

Türkan 3.473 Okunma

Cevaplar

 • Türkan11 Ağustos 2017

  Konuyla ilgili daha önce de şikayette bulundum. 2016 Ekim ayında aldığımız kombi çalıştırıldığından beri suyu ısıtmıyor. Yoğuşmalı kombi eşanjörü arıza gösteriyor. Yeni alınmış kombinin parçası değiştirilmek isteniyor ve yeni olmasına rağmen parça ücreti tarafımızdan isteniyor. Tesisatı temizletin diyorlar temizlettik yine aynı. Kış boyu sıcak su kullanamadık ve küçük tüple su ısıttık. Sefalet için para ödemişiz meğer. Üç kez parça değişmeden ürün değiştirilemezmiş. Peki şayet hata sizin ürününüzde çıkarsa geriye dönük ödenmiş parçaların parasını iade edecek misiniz. Varsayalım ödeyeceksiniz, henüz yılını doldurmamış bir ürün için neden ben ekonomik kriz yaşayayım? Ayrıca bu stresi yaşamak zorunda da değilim. Suyumuz ısınmıyor. Suyumuz ısınmıyor. Suyumuz ısınmıyor. Tesisatı tekrar temizleteceğiz bakalım bir sonraki bahane ne olacak?

 • Buderus Temsilcisi02 Şubat 2017

  Merhaba Türkan Ç, Talebinizle ilgili yaptığımız görüşmede Yetkili Servis Hizmetini yeniden alacağınız bilgisini paylaştık. Farklı bir talebiniz olması durumunda 4445474 numaralı hattımızdan bize ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla, Buderus Müşteri İletişim Merkezi Tel: 444 54 74

 • Türkan01 Şubat 2017

  Buderusun bize sattığı kombi 25 ekim 2016 tarihinde kullanılmaya başlandı ve hala suyu ısıtmıyor. biz mağduruz. mağduriyetimiz sadece mesaj kutuma bırakılan klişe mesajlarla erteleniyor. bir daha buderus asla tercihimiz olmayacak.

 • Türkan30 Ocak 2017

  Daha önce yazdığım şikayete binaen Buderus müşteri temsilcisi beni arayıp yaşanan sorun için özür diledi ve şikayetin çözümü için servise yönlendirdi. Servisi aradığımda daha önce gelmiş oldukları için bu defa geldiklerinde gerekli görülürse parça değiştirilir ve sizden 150 lira alınır, kabul ediyorsanız gelelim şeklinde bir teklif sunuldu. Bu kombi alınalı çok kısa süre oldu ve diğer şikayetlerde de okuduğum üzere yoğuşmalı kombilerin su ısıtma sorunu var. Aynı problem sebebiyle yazılmış bir başka şikayette de tesisat sorunu ileri sürülmüş ancak tesisatta sorun olmadığı tespit edilmiş. Bu konuda ilgili kombilerin incelenmesi ve müşterilere rapor verilmesi gerekiyor. Biz de böylece yasal haklarımızı kullanabiliriz.

 • Buderus Temsilcisi19 Ocak 2017

  Merhaba Türkan Ç., Talebinizle ilgili sizinle irtibat bilgilerini paylaştığımız yetkili servisimiz Erciyes Elektrik 'ten hizmet alacağınızı belirtmek isteriz. Farklı bir talebiniz olması durumunda 4442474 numaralı hattımızdan bize ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla, Buderus Müşteri İletişim Merkezi Tel: 444 54 74

 • Türkan16 Ocak 2017

  Bugün ulaşmaya çalıştığınız telefon numarasından saat 15.30 sonrasında bana ulaşmanız mümkündür. Öncesi saatlerde müsait değilim.

 • Buderus Temsilcisi16 Ocak 2017

  Merhaba Trn C. Talebinize istinaden bilgi vermek için sizi irtibat numaralarınızdan aradık. Fakat tarafınıza ulaşamadık. Size ulaşabileceğimiz irtibat numaralarınızı paylaşmanızı rica ederiz. Saygılarımızla, Buderus Müşteri İletişim Merkezi Tel: 444 54 74

 • Buderus Temsilcisi16 Ocak 2017

  Merhaba Trn C. Konu ile ilgili olarak sizinle iletişime geçeceğiz. Bilgi verdiğiniz için teşekkür ederiz. İnceleme için işlemleri başlatıyoruz. Bu konuda sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz. Saygılarımızla, Buderus Müşteri İletişim Merkezi Tel: 444 54 74

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler