25 Şubat 2013 #1653550

Buderus Bakımdan Sonra Yakıt Tüketimi Arttı!

7 yıldır kullanmakta olduğum Buderus kombimin geçen yıl ara ara arızaya düşmesi üzerine servis çağırdım.Bir parçasını değiştirdiler ve 300 TL civarında para talep ettiler,ödedim.Sonra yine arızaya düşmeye başladı.Servis çağırdım ,basınç ayarı ve genel bakım yaptı.Bu arada gaz ayarı da yaptı.Yalnız o günden sonra esas sorun ortaya çıktı.


En soğuk zamanlarda aylık tüketimim 260-300 metreküp arasında değişirdi.Bu bakımdan sonra ise son 2 aylık tüketim değerlerim 370 ve 359 metreküp.Yani en az %30'luk bir tüketim sıçraması oldu.Ayrıca servis gaz ayarını çok açmış olduğu için kombi yanmaya başlarken bir patlama oluyor. Servis bakım sonrası tüketimin yükselmesini normal olarak karşılıyormuş.

Yusuf 1.308 Okunma

Cevaplar

 • Yusuf28 Şubat 2013

  Firma yetkili servisi yönlendirmeyi teklif etti ancak servis ücretini ödemeniz gerekir dedi.Bunun için firmaya gerek yoktu,ben de servisi çağırabilirdim.Ancak burada olay servis bakımı yaptıktan sonra sorunun başlaması.Ayrıca servis ücreti istedikleri için mahalledeki kombi ustasını çağırır baktırırım hem daha az öder hem de ne zaman gelecekler diye beklemek zorunda kalmam diye düşündüm.Zaten sorunun sebebi olan sorunu çözeceğini söyleyip tekrar para istemekte.İşin özü bu.

 • Buderus Temsilcisi28 Şubat 2013

  Merhaba, Müşterimiz ile şikayeti konusunda görüşülmüş olup, sorun çözümüne yönelik açıklamalar yapılmıştır. MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 54 74

 • Yusuf27 Şubat 2013

  Firma bir kez aramış ancak ulaşamamış.Geri aradığımda santral çıkmış ve görüşme yapamamış bulunmaktayız.Firma 2.kez arama zahmetine bile katlanmamıştır.Sadece burada ilgili görünmek adına yapılmış ve log düşülmesi sanırım firma için yeterli görünmektedir.

 • Yusuf26 Şubat 2013

  Bir defa arayıp ulaşamayınca ulaşılamadı mı oluyor? Zahmet edip bir kez daha arasanız.Ulaşmaya çalışsanız.

 • Buderus Temsilcisi25 Şubat 2013

  Merhaba, Müşterimiz şikayeti ile ilgili aranmıştır. Müşterimize ulaşılamamaktadır. MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 54 74

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön