BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü
  • profile
1 Destekçi
  8 Yorum

BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) IMEI Kayıt İşlemi Sorunu

1.499
Davut
Davut 1 hafta önce

Merhaba, 24 Kasım 2022 tarihinde yurt dışından getirdiğim telefonu kaydettirip harcını ödemiş olmama rağmen telefonum iki gündür kapatıldı ve 7/24 açık olduğu belirtilen BTK'ya ulaşamıyorum. Ayrıca 6-7 ay sonra nasıl işleme kapatabilirler anlamıyorum. Telefonumun açılmasını rica ederim.

  • profile
1 Destekçi
  8 Yorum

Benzer Şikayetler

profile
53
3 gün önce

BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) Yurt Dışı IMEI Kayıt Sorunu

Yurt dışı cihazım 14 Pro max 24.12.2022'de kayıt yaptırdığım halde 23.05.2023 tarihinde yasal uyarı diye bir yerden kayıt dışı olduğuna dair mesaj geldi. Btk'ı aradığımda bana ödeme işleminiz tamamlanmamıştır dediler. 2023 yılının ücretini ödemem gerekiyormuş. 2732 TL ödediğim dekontta elimde var. K...

profile
330
4 gün önce

BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) Kaydettirdiğim Yurt Dışı Telefonum Kayıt Dışı Görünüyor.

Yurt dışından aldığım telefonumu kasım 2022'de kaydettim, parasını da ödedim. Bugüne dek de sorunsuz kullandım. Ama yeni gelen mesajda "35651441925539 IMEI numaralı cihaz kayıt dışı dir, 120 gün içinde kapatılacaktır, satin aldığınız yere başvurunuz veya cihazınızı kaydettiriniz." diyor. Ne yapacağı...

  • profile
  • profile
2 Destekçi
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

8 Yorum

Aslı
Aslı
 

Aynı uyarıyı dün bende aldım ve asla 120 ye ulaşılamıyor ne kadar şaşırtıcı ki, çözümleyebildiniz mi

Nisa
Nisa
 

Merhaba, aynı süreci 1 hafta önce yaşadım. Ödemeyi yapmış olmama rağmen SMS atılıp 60 gün sürem kaldığı söylendi. Ödemeyi yaptıktan sonra e-devlette IMEI kaydına girip tekrar IMEI ve diğer bilgilerinizi girip o süreci tekrarladığınızda kaydınız tamamlanmış oluyor.

Murat
Murat
 

Nisa hanım siz bu sorunu yaşadığınız IMEI numaralı telefonun kayıt işlemini yani kayıt harcını 6,091 TL olarak mı yatırmıştınızda tekrar ödeme istemedi sizden? Yoksa 2022 yılındamı kayıt yaptınız da daha yeni sorun olunca sisteme girip bilgileri doldurdunuz ücret istemediler?

Nisa
Nisa
 

2022 yılında da telefon kayıt işlemi yaptım. O zaman böyle bir sorunla karşılaşmadım. Kaydettiğim telefonlarda da sıkıntı olmadı. Olayı anladım sadece belki benzer bir durum yaşayan olmuştur diye başkalarına da fikir olması için yazdım.

Dogan
Dogan
 

Nisa hanım büyük ihtimal olayı anlamamış

Murat
Murat
 

Muhtemelen siz zaten 2023 yılı harcını yatırdınız değil mi

Nisa
Nisa
 

Hayır, 1 kere ödeme yaptım. Tekrar ödeyeceğimi sanıyordum fakat IMEI ve diğer bilgileri girdikten sonra kaydınız tamamlanmıştır yazısıyla karşılaştım.

Onur
Onur
 

Nisa hanım, siz iki defa mı kayıt parası ödediniz?