29 Ağustos 2013

Brightstar Soket Değişimi İçin Fahiş Ücret İstiyor!

Sony Ericsson wt19i model cep telefonumun şarj aletinin takıldığı soketin içindeki parça kırılarak şarj aletinin içinde kaldı. Telefon artık şarj olmuyordu. Brightstar Necatibey şubesine gösterdiğimde ek ücret talep ettiler. Ben de kabul edip fiyatı sordum.

Tamir olamayacağını iddia edip basit bir soket için telefonun tüm parası olan 650 TL'yi istediler. Balıkçıoğlu'nda ilk sorduğum genç 30 TL 'ye yarım saatte tamir etti. Brightstar soketi değiştiremeyen telefon servisi mi?

Atilla 290 Okunma

Cevaplar

 • Atilla04 Temmuz 2014

  Şaka mı bu garantili cihaza yeni cihaz fiyatı verip tamir ettirince garanti kapsamı devam ediyor diye sevinmeli miyim :D tamamen garanti dışına çıkarmışlar:) sizin olsun garantiniz. Haklı olduğunuz konu ise şikayetin teleservice firmasını ilgilendirdiğidir. Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

 • Brightstar Temsilcisi19 Haziran 2014

  Merhaba , Yetkili olmayan tüm servislerde benzer açıklamalar ile tamir işlemi yapılmaktadır. Biz tamir sürecinde destek olacağımız zaman size ileride sorun yaratmayacak şekilde tamir işlemi yapılmasını sağlayarak destek olmaktayız. Cihazınızın iç aksamında zarar gören mekanizma sağlıklı onarım yapılamayacağından dolayı değişim ücreti çıkarılmıştır. Bu konunun dışında cihazınızı yetkili olmayan bir serviste işleme tabii tuttuğunuz içinde cihazınız tamamen garanti kapsamı dışına çıkmıştır. Teşekkürler.

 • Atilla17 Haziran 2014

  Anakartı zedelendiği iddia edilen aleti (öyle birşey denmedi) balıkçıoğlundaki ergenin yarım saatte yapması da bu cevabın saçmalığını açıkça ortaya koyuyor.

 • Brightstar Temsilcisi09 Nisan 2014

  Merhaba , Yönlendirme yapmış olduğunuz servis Brightstar firmasının anlaşması olan Teleservice firmasıdır. Cihazının soketiyle birlikte ana kartını da zedeleyerek kırdığınız için onarım mümkün olmadığı için cihazınızın değişiminin ücreti size iletilmiştir. Teşekkürler.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön