Toplam çözüm sayısı
..
Bridgestone ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü
  • profile
1 Destekçi

Yeni karşılaştırma

ile

Bridgestone Turanza T005 Aşırı Gürültü Ve Vibrasyon

13043görüntüleme
Murat
Murat 30 Ekim 2020 01:22
Bridgestone Turanza T005 Aşırı Gürültü Ve Vibrasyon
Bridgestone Turanza T005 Aşırı Gürültü Ve Vibrasyon

2003 yılından beri Corolla aracımda 195 60 R15 ebat olarak devamlı bu model lastiği kullanmaktayım. Sırasıyla Turanza ER300 üç defa, çok sert ama performanslı ve sessizdi. T001 iki defa, yine bunlarda sert ama sessiz yol tutuş mükemmeldi çok memnundum. Ve tekrar kararımı yeni model olan T005 ten yana kullandım iki gün önce satın aldım fakat sıfır asfaltta mıcır sesi duyuyorum test edilebilir abartı değildir, lastik sesiyle beraber aracın pedallarında dahi aşırı sarsıntı hissedilmektedir, gürültüden aracın içinde durulacak gibi değil camı dahi açamıyorum. Yeni lastikler en az bir sene sessiz yumuşak olur keyif verir iyi ki almışım dedirtirdi, eski lastiklerim her yönden çok daha iyiydi.

Lastik havaları 32 psi fabrika ® standardı, rot balans sorunsuz.

Bu gürültü ve aşırı titreşimden çok rahatsızım kullanılacak gibi değil ayıplı üründür mağduriyetimin giderilmesini mümkünse iade talep ediyorum, her türlü yasal hakkımı sonuna kadar arayacağımı ve kullanacağımı bilmenizi isterim.

Murat
Murat31 Ekim 2020 16:34

İlk gün arandım sonra dönüş olmadı aracımı kullanamıyorum, bu şekilde köklü ve konusunda iddialı bir firmaya yakışmıyor, süreçteki ilgili kişiler bu tür mağduriyetleri ciddiye almıyor. Çözüm sunulmaması ve ilgilenilmemesi durumunda ilk önce Tüketici Hakem Heyeti'ne ardından CİMER bildirimde bulunacağımı ve her türlü dava açma ve yasal hakkımı kullanacağımı beyan ederim

Bridgestone Logo
Bridgestone01 Kasım 2020 12:46

Değerli Müşterimiz, Öncelikle iletmiş olduğunuz durumla ilgili üzüntülerimizi kabul etmenizi rica ederiz. Şirketimiz sistemlerinde adınıza kayıtlı herhangi bir lastik inceleme başvurusu bulamadığımızı belirtmek isteriz. Bu sebepten dolayı, konu olan lastik ya da lastiklerin faturasıyla beraber araç ruhsat fotokopisinin en yakın Lassa/Bridgestone yetkili satıcılarından birine incelenmek üzere teslim edilmesi gerekmektedir. Bu vesileyle, ürünlerimizin üretim, işçilik ve malzeme hatalarına karşı 2 yıl garantimiz altında olduğunun bilgisini paylaşmak, dış etken ya da hatalı kullanımdan kaynaklanan durumların garanti kapsamımızda değerlendirilemediğini iletmek isteriz. Konuyu bilgilerinize sunar, iyi günler dileriz.

  • profile
1 Destekçi

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Yeni karşılaştırma

ile