18 Ocak 2014

BP Petrolleri'nden Aldığım Yakıttan Sonra Aracım Arızalandı!

BP Taşıtmatik kullanarak şirket araçlarımızın hepsine yakıt alımını yalnızca BP istasyonlarından yapıyoruz. En son(dün) İskenderun Ülkümen Petrol'den mazot alan aracımız bugün arıza verdi.

Aracımız 2011 model. Yetkili servise götürdüğümüzde enjektörlerimizin arızalandığını, bu enjektörlerin elektronik olduğunu, hiçbir şekilde kullanıma ve kullanıcıya bağlı olarak arızalanmadığını, %99,9 yakıttan dolayı arızalanabileceğini söylediler. Arıza nedeni ile 4-5 bin TL masraf çıkar diyorlar.

Mümin 343 Okunma

Cevaplar

  • Mümin15 Nisan 2014

    BP hem aracımızdan hem de ilgili petrol istasyonu pompasından numune alıp analiz ettirmiş,analiz sonuçları uygun çıkmıştır.Ancak biz yakıt enjektörlerini değiştirdik,arızalı enjektörleri istanbulda akredite olmuş ve mahkemelerde bilirkişilik yapabilen test laboratuvarına gönderdik,enjektörlerin test analiz sonucuna göre kullanılan yakıt kaynaklı parçalarda yanma ve renk değiştirme görülmüş tamiri onarımı mümkün değil ve garanti kapsamı dışındadır şeklinde sonuç geldi.BP ısrarla yakıtlarının normal değerlerde olduğunu,zararımızı karşılamayacağını,nereye istersek başvurabileceğimizi bildirdiler.Tüketici hakem heyetine başvurduk,tüzel kişi olduğumuz için bakmadılar,EPDK ya başvurduk,Makeme yoluna gidin dediler.Bu konuyu mahkemeye taşıyacağız.Takip eden arkaşalar için sonucu burada paylaşacağız.

  • BP Petrolleri Temsilcisi18 Ocak 2014

    Sayın Müşterimiz; Şikayetiniz ile ilgili 18/01/2004 tarihinde sizinle irtibata geçilerek bilgi verilmiştir Saygılarımızla. BP Müşteri Hizmetleri Tel: 0090 212 473 27 27

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön