11 Haziran
#12093914

Boyner 'de Ürün İadesi!

16.05.2019 tarihinde 3845777 numarasiparişimde 3 adet ürün verdiğim siparişimde bir ürünümü beden uyuşmamasından ötürü iadesini gerçekleştirdim. 1 ay gibi bir süreye yaklaştığım üründe kesinlikle ücret iadesi gerçekleşmediği gibi bir bilgi dönüşü de sağlamadılar.


e posta yöntemiyle ulaştığım müşteri temsilcileri B**, d**, s** hanım adlı üç kişiyle ayrı ayrı mailleştim. Daha önce detaylı bir şekilde durumumu anlattığım ve ekte alışverişim e ait sipariş detay kodunu görsel olarak belirtmeme rağmen kargo takip numaramı daha sonraki mail de ise sipariş kodumu istediler.


Bir kodla işi çözemedikleri gibi ben burada kargo hareketlerini inceleyip depolarına ürünün ulaştığını görüyorum kendilerinin o durumdan bile haberleri olamamakta.


İletişim kanalı telefon yöntemiyle de müşteri temsilcilerine bağlandığım bayramdan önceki dönemde bile ayrı ayrı görüşme sağladığım müşteri temsilcileri çözüm odaklı olmayan ezberlemiş oldukları iki cümleyi tekrarlayıp durmaktadırlar.


En son dün 10.06.2019 tarihinde M** hanım adlı müşteri temsilcileri ile yaptığım görüşmede sürecin uzadığını bana belirtip hak verip bugün den için muhasebecileri için konuşup ücret iadesi yapacaklarını belirtip maalesef yapmadıkları gibi beden uyuşmamasından ötürü ürün iadesi gerçekleştirdiğim ürünü bana geri yolladıklarına dair mesaj aldım.


1 aya yakın sürece yaklaştığımız bu siparişim de resmen insan zekasıyla dalga geçmektedirler. Boyner 'in kendi sitesinde ürün iadesi bölümünde iade bölümü var lakin ürün değişikliği kısmı yoktur.


Neye istinaden beden uyuşması olmayan ürünü bana tekrardan yolluyorlar anlamamış olmamla birlikte hiçbir şekilde bilgilendirme geçmiyorlar.


Çalışanlar aşırı sorumsuz ve disiplinsiz çalışmaktadır. Çözüm odaklı değildirler. Ücret iadesi gibi kolay bir durumu Arap saçına döndürdükleri gibi daha yetkili biriyle görüşme talep etmeme rağmen aktarmadıkları gibi aynı pozisyona sahip müşteri temsilcilerine pas atmaktadırlar görüşmelerimizi. 15' den fazla müşteri temsilcisiyle telefon ve mail aracılığıyla yaptığım görüşmelerde kesinlikle çözüme ulaşamadığım gibi maddi ve manevi olarak yıpranmaktayım.


Boyner gibi kurumsallaşmış mağazalar zinciri olan olan bir mağaza alelade ayak takımı mağazalar gibi hizmet vermekte olup hiç memnun kalmadığımı belirtmek isterim. Bir hukukçu olarak hakkımı hukuki yollardan aramaya başlayacağımı belirtmek isterim.

Ezgi Ezgi 179 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Ezgi'nin Teşekkür Mesajı24 Haziran

  3845777 numaralı siparişimde yaklaşık bir buçuk ay gibi bir süre zarfı içerisinde ücret iadesi gecikmesinden ötürü kaynaklı sorunuma bugüne kadar iletişime geçmiş olduğum tüm müşteri temsilcilerinizden farklı olarak temsilciniz "Selva Hanim", iş disiplini ahlak ve etiğine, sorumluluk bilincine sahip olarak sorunlara çözüm odaklı olup ve kendisine görev edindiği sorunun sonuna kadar takipçisi olmuştur. Farklı açılardan bakarak sorunuma çözüm bulmuş olup saygılı ve her müşterinin karşısında muhatap olarak bulmak isteyeceği şüphe etmeden sorununun çözümü olacak işi teslim edeceği bir marka temsilcisidir. Kendisine teşekkürlerimi iletmenizi bizzat rica ederim. Selam ve sevgilerimle

 • Ezgi18 Haziran

  Daha önceki şikayet metnim de Boyner ile ilgili beyan da bulunmuştum. Ücret iadesi ile ilgili gerekli işlemleri yapacağız demelerine rağmen yine bir çözüme ulaştırmadılar. Beden uyuşmazlığından ötürü iadesini gerçekleştirdiğim urunu 1 ay dan sonra bana geri yolladılar neye istinaden iletişime geçmeden yolladılar anlamamış olmamla birlikte sizinle özel ilgileneceğim diyen müşteri temsilcileri de geri dönüş sağlamadı. Benim çabam sonuçları dun tekrar görüşme sağladığım müşteri temsilcileri ürününüz depo da bulunmuştur dedi bu da benim kafamda ürünümün kendi depolarında kaybolduğu algısını yarattı. Tarafıma ücret iadesinin gerçekleştiğini ilettiler. Bankamla bugün iletişime geçtiğimde ücret iadesinin olmadığını olsa sistemlerine hemen yansıyacaklarını ilettiler. Müşteri temsilcileri kesinlikle çözüm odaklı değildir. Ezberlemiş oldukları cümleleri tekrarlayıp durmaktadırlar. Üstlerinize lütfen bağlayın talebim red edilmektedir. Insanin sabrını taşırıp hakaret ettirene kadar uğraşmaktadırlar. Ciddi anlamda oto kontrol sahibi insanları bile çalışma sistemleri yıpratmaktadır ve bu diyaloglarımıza yansımaktadır. Bir de bunlar yetmezmiş gibi müşteri temsilcileri yalan ve yanlış beyan aktarmaktadırlar. Müşteri memnuniyetini kesinlikle önemsememektedir. Sitedeki şikayetleri okuduğumda yüzlerce insan aynı durumdan muzdarip tir. Bir hukukçu olarak dava açıcağımı belirttiğimde sorunu çözeceklerini belirtmişler her seferinde engel olmuşlardır. En kısa surede seyahatimden sonra müşteri temsilcilerinin yalan yanlış beyanı ve Boyner hakkında ahlak ve etik dışı ticaretler i hakkında dava açıp hukuki yollardan hakkımı arayacağım. Yanyansuyacaklarini

 • Boyner Temsilcisi11 Haziran

  Merhaba, Talebiniz ile ilgili görüşme sağlanmıştır. Daha güzel bir alışveriş için biz hep buradayız. Alışveriş Dostunuz, Boyner Müşteri Deneyimi Ekibi

 • Boyner Temsilcisi11 Haziran

  Değerli Müşterimiz merhaba, Öncelikle güzel günler dileriz. Taleplerinizle ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Talebiniz ile ilgili olarak takip sürecimiz başlatılmıştır. Bu süreç içerisinde sizi telefon ya da mail yolu ile bilgilendireceğiz. Güzel günler dileriz, Boyner Müşteri Deneyimi Ekibi

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler