Bosch'un Süpürgeleri 6 Ayda Yanıyor!

Nevruz K. |

2015 Nisan’da Küçükbakkalköy Tozkoparan bayisinden Bosch Maxx 'x 2100w bgl452101 marka elektrik süpürgesi aldık. Toz torbası dolduğu için, 8 gün önce yeni torba alıp taktık. Fakat süpürgeyi açar açamaz yandı. Servis kullanıcı hatası olduğunu, orijinal torba kullanmamız gerektiği söylendi. Alırken uyarı da bulunmamışlardı.

Araştırdığımız da bu seriyi alan birçok kişinin yıl dolmadan aynı sorunu yaşadığını (Kayıtlardan bakabilirsiniz Aybüke Ç. - Doğan K.) gördük. Garanti kapsamına girmediğini söyleyerek 6 ay önce 600’e aldığımız ürüne bugün 675 TL servis maliyeti talep ettiler. Sizden çözüm bekliyoruz.

Etiketler :

Bozulma - Çalışmama Yetkili Servis Ücretlendirme

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Nevruz K.
  06 Aralık
  20:42

  Bosch'un duyarsızlığına şaşıyorum ve hala çözüm bekliyorum. Satıştan önce ve sonraki tutumları çok farklı ve kurumsallıklarına yakışmayan bir tutum.

 • Nevruz K.
  02 Aralık
  21:43

  Bir diğer sorun ise yine aynı zaman periyodunda aldığım Bosch siyah cam kapak buzdolabı. Hem koku yapıyor, hem de gıdaları bozuyor. Üst raftaki ürünler küflenirken, alt raftakiler maydanozlar, limonlar,... Donuyor. Çağrı merkezini ardım, söylenilen ayarları yaptım olmadı. Servis geldi rezistansını değiştirdi, hala sorun çözülmedi. Dolaptaki yoğurt donmuş. Yarın yine arayıp değişimini talep edeceğim ama süpürgede yaşattıkları hayal kırıklığından sonra enerjim de kalmadı.

 • Nevruz K.
  02 Aralık
  21:39

  13 gün beklettikten sonra dün süpürgeyi biz evde yokken yapmadan kapıya bırakıp gitmişler. Bosch Genel Müdürlükten arayan yetkili bayanın izahı şu: "Sizi çok iyi anlıyorum, çok haklısınız, ama bize verilen talimat neticesinde süpürgenizi garanti kapsamında değerlendiremiyoruz" Anlayamadığım 6 ay önce 600 TL'ye aldığım süpürgenin tamir ücreti nasıl 675 TL olabiliyor. Asla alışveriş yapmamanızı öneriyorum. Bence artık müşteriye ihtiyaçları yok, o yüzden de alıcılara karşı son derece umursamazlar.

 • Nevruz K.
  30 Kasım
  00:31

  Dönüşünüz için teşekkür ederim; beni aradınız ama çözüm bulmadınız. Dediğim gibi ben süpürgeyi alırken; "orijinal torba kullanmalısınız" diye uyarılmadı. Süpürgenin kullanma kılavuzunu da inceledim "orjinal torba kullanılması elektrip süpürgenizin ömrünü uzatır. " yazıyor. Bu açıklama bilgilendirici değil maalesef. Bu konudaki hassasiyetinizi daha iyi vurgulamanız gerekirdi. 11 gündür süpürgemiz sizde ve hala yanıt alamadık. Bu durumun telafisi olarak da garanti kapsamında değerlendirilmesi talep ediyorum.

 • 28 Kasım
  09:29

  Değerli Müşterimiz,

  Bizim için çok değerli olan görüş ve önerilerinizi ilettiğiniz için teşekkür ederiz.
  Müşteri İlişkileri Yetkilimiz başvurunuzla ilgili en kısa sürede sizinle irtibata geçecektir.
  Tüm başvurularınız için Türkiye’nin her yerinden, 444 63 33 Bosch Çağrı Merkezimiz 7 gün 24 saat hizmetinizdedir.
  Ayrıca www.bosch-home.com’dan Müşteri Hizmetleri sayfamıza ya da boschdestekmerkezi@bshg.com mail adresimizden bize ulaştığınız takdirde sizinle derhal irtibata geçilecektir.
  Markamıza karşı gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz.
  Saygılarımızla,

  BOSCH İletişim Merkezi