29 Ocak 2014 #2263649

Bosch Ürün Değişimini Yapmıyor

03.01.2014 tarihinde Konya Yuvakur mağazasından Bosch HGV74X456T model Fırın-Ocak aldım. Ürünün teslimatının 17.01.2014' de İstanbul'a yapılmasını istedim. İstanbul'da Yeni tuttuğum evin mutfak tezgahına bu ürünün ölçülerinin büyük geleceğini görerek 10 Ocak tarihinde ürün gelmeden önce bayiye gidip bu ürün yerine ankastre almak istediğimi ve aradaki fiyat farkını karşılamak istediğimi belirterek ocak yerine ankastre istediğimi belirttim. Firma bunu yapmayacağını belirterek ısrarla eski ürünü gönderdi. Konu ile ilgili olarak Bosch iletişim merkezi ile görüştüm, onlarda sorunu firmayla kendi aranızda çözün, biz karışmayız gibi umursamaz bir tavırda bulundu. Ürün paketi açılmamış halde bekliyor.

Cankat 536 Okunma

Cevaplar

 • Cankat03 Şubat 2014

  Firmanın çözüm süreci ile ilgili anket değerlendirme formunda merkezin ilgisizliğinden dolayı yöneltilen 4 soruya da "0" puan seçeneği altında puan bulunmadığından dolayı "0" puan oylaması gerçekleştirdim. BOSCH anket ile ilgili olarak sürekli beni ilgilendirmez bayi ile aranızda halledin tutumunda olmasına rağmen 0216 453 45 00 telefon numarasından tekrar iletişime geçerek anketle ilgili neden "0" puan verdiğimi memnun olmadığım yönün ne olduğunu sordular. Kendilerine bir kez daha ilgisizliklerini, BOSCH markasının zarar gördüğünü, ilgisizliklerinin devam edeceğini sadece laf olsun diye aramış olduklarını bilmeme rağmen ısrarla tekrar ilettim.

 • Cankat03 Şubat 2014

  Firma, sitede yazılı olan şikayetlere standart bir cevap belirlemiş sürekli başvurunuz genel müdürlüğe iletilecektir yazıyor. Ama değişen bir şey yok. Siteye şikayet yapıldı diye arayarak yapacak bir şey yok diyerek aynı ilgisizliği devam ettirmektedir. Bizi ilgilendirmez bayi ile aranızda halledin diyerek kenara çekilmektedir. Kesinlikle bayilerine karşı bir yaklaşımı bulunmamaktadır. Bayi ne yaparsa yapsın aranızda halledin tavrında ısrarla durmaktadır. Dünyada sayılı markalar arasında gösterilmesine karşı Türkiye de bayi işleyişi ve genel merkez umursamazlığından dolayı BOSCH markası zarar görmektedir.

 • Cankat29 Ocak 2014

  Konu ile ilgili bir hafta önce şikayetimde de belirttiğim gibi genel müdürlükle iletişime geçtim. Genel müdürlük bu konunun bayi ile müşteri arasında olduğunu konuya dahil olamayacaklarını belirterek konuya duyarsız kalmıştır. Bayilerinizle çalışma düzeniniz konusunda nasıl bir prosedür yürütüyorsunuz bilemiyorum ama böyle basit konuları dahi bayi insiyatifine bırakmanız sizin gibi büyük bir beyaz eşya devinin müşteri memnuniyetine hiç yakışmamaktadır. Açılmamış ve bir üst modeliyle değiştirilmesi daha teslimi dahi yapılmadan talep edilmesine rağmen yani bu henüz bir sorun bile değilken çözemiyor oluşunuz tamamen bir bayi yönetim acziyetidir. Sorunumun bir an önce çözüme kavuşturulmasını, aksi halde bir tüketici olarak bana tanınmış haklarımı sonuna kadar kullanacağımı bilmenizi isterim. Tabi 444 6 333 iletişim merkezinden tarafıma ilettiğiniz gibi "ne yaparsanız yapın" şeklinde bir telkinde bulunmak isterseniz de lütfen bunu bu mecrada yazılı olarak belirtmenizi ve bundan sonra hizmetlerinizden yararlanacak müşterilere de emsal teşkil etmesini rica ederim. Genel müdürlüğün ilgisizliğinden dolayı Almanyada bulunan BOSCH genel merkezinede hem bayi hemde genel müdürlüğü şikayetimi yazılı olarak bildireceğimi bilmenizi isterim

 • Bosch Temsilcisi29 Ocak 2014

  Sayın İlgili, Başvurunuz Genel Müdürlüğümüze iletilmiş olup, gerekli işlemler başlatılmıştır. Bilgilerinizi rica ederiz. Saygılarımızla, BOSCH İletişim Merkezi 444 6 333

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön