21 Ocak 2016

Bosch SmS5 3L18Tr Bulaşık Makinesi Yıkama Problemi!

Ağustos 2015 tarihinde satın aldığımız ve kullanmaya başladığımız beyaz eşyalarımız Bosch marka. En iyisi olduğunu düşündüğümüz için seçmiştik ancak pişman mıyız kesinlikle! Satın aldığımız bulaşık makinesindeki deterjan sorunu bir türlü çözülemiyor. Bulaşıkları önermiş olduğu ürün ile yıkıyorum sepetin içinde 3/4' ü kalıp şeklinde duruyor yetmiyor tabakların üzerinde toz halinde kalıyor, o da yetmiyor teknik servisin yönlendirmesiyle jel deterjan kullanıyorum beyaz tabaklarım mavi desenler alıyor, ortalama 1:50 dk yıkanmasına rağmen! 2 kez servis geldi ısınıyor pervane dönüyor, su alıyorsa sorun yok dedi içine sinmedi pervaneyi değiştirdi.

Müjde 2.161 Okunma

Cevaplar

 • Müjde12 Nisan 2016

  Artık üzerine para vermeye razı olduğumuz bir durumdayız. Yeter ki bir bulaşığı zehirlenmeyelim diye 3 kere yıkamak zorunda kalmayalım. Bu kadar zorlanacağımızı hiç düşünmemiştik. Gerçekten ama gerçekten çözüm için geri dönüş yapın aksi takdirde biz de sizi muhatap almayacağız ve şikayetimizi iletmeye devam edeceğiz.

 • Müjde12 Nisan 2016

  Kendisinde bu hakkı nereden bulduğunu çok merak ettik ailecek. Yetkili kişi gelmeden önceki hafta sonu özellikle pervaneler ve filtre yıkanmış ve temizlendi ki bahaneler üretilmesin. Artık çok sıkıldık teknik servis ile görüşmekten. Yıkanmıyor ise ısrarlı bir şekilde herkesin vaktini almak ve kendi eforumuzu bu işe harcamak yersiz olurdu diye düşünüyorum. Mantıklı insanlarız sonuçta. Eşim artık Almanya Bosch ile iletişime geçmeye kararlı. Birileri tarafından dikkat çekmek için maalesef bu yollara başvurmaya zorlanıyorsunuz.

 • Müjde12 Nisan 2016

  Aynı teknik servis ile yıkama testini gerçekleştirdikten sonra yıkanmayan ürünlerin resimleri çekilde ve merkeze iletildi. Teknik servisin yönlendirileceği söylendi. Dün gelen teknik serviste ki arkadaştan oldukça umutluyduk. Maalesef çalışma saatleri içerisinde olduğum için kendisi ile yüz yüze muhatap olamadık. Gelip makineyi çalıştırıp giderken bizi aramaları gerektiğini evde bulanan kişinin iletmesine rağmen gerek görmeyip giden kişi makinanın ne hikmetse arızalı olmadığını Fairy marka deterjan kullanmam gerektiğini iletmiş. Belirli standartlarda zaten gerekli ürünleri kullanmaktayım. Jel ve tablet şeklinde. Firmanınızın önerdiği ürünlerde bile kalıntılar olmaktaydı.

 • Müjde01 Şubat 2016

  Bosch firmasından konu ile ilgili geri dönüş aldım. Teknik servise tekrar yönlendirdiler. Aynı kişi ile sürekli görüştüğüm için tekrar servisi istemedim. Pervaneleri yıkamam gerektiğini ve tekrar denememi istedi. Bunu ara ara yapmaktayım. Sorun tekrar olduğunda Bosch servisini tekrar aramam gerektiği fabrikadan yetkili kişi yönlendireceğini ilettiler. Şimdilik beklemedeyim. Geri dönüş için teşekkürler.

 • Bosch Temsilcisi21 Ocak 2016

  Değerli Müşterimiz, Bizim için çok değerli olan görüş ve önerilerinizi ilettiğiniz için teşekkür ederiz. Müşteri İlişkileri Yetkilimiz başvurunuzla ilgili en kısa sürede sizinle irtibata geçecektir. Tüm başvurularınız için Türkiye’nin her yerinden, 444 63 33 Bosch Çağrı Merkezimiz 7 gün 24 saat hizmetinizdedir. Ayrıca www.bosch-home.com’dan Müşteri Hizmetleri sayfamıza ya da [email protected] mail adresimizden bize ulaştığınız takdirde sizinle derhal irtibata geçilecektir. Markamıza karşı gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. Saygılarımızla, BOSCH İletişim Merkezi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön