07 Eylül 2013 #1999953

Bosch Servis Filtreyi Patlatmış!

Şubat ayı şikayetim,çeyizim için süpürge aldım yeni kullanmaya başladım süpürgem ısındığında düğmesi çalışmıyor ve şu an 2. kez serviste. Ben bu ürünü yeni kullanmaya başladım ve arızalı çıktı. Yeni evliyim ve 0 ürün arızalı çıktı.Bu kadar para verdiğim Bosch markasının çeyizime aldığım süpürgemi yeni ürünle değiştirmesini talep ediyorum. Düğme tamir edildi. Ama 2. servisten gelişinden beri makine iyi çekmiyordu ve az önce servis geldi.


Filtrenin patlamış olduğunu bakılsın ama büyük ihtimal değişir para alınır dedi. Bu normal mi dediğimde hayır patlamaz dedi. 2. kez servise giden süpürge önceki gibi çekmiyor,içi açılıp filtre patlatılıyor,patlatan servis ken parası benden alınmak isteniyor.

İpek 189 Okunma

Cevaplar

 • İpek07 Ekim 2013

  servisten gelen süpürgem eskisi gibi çekmiyor diye servis çağırdım. filtre patlamış ondandır dendi..servisin patlatmış olduğu filtrenin parası bana ödetildi buna rağmen süpürgem hala eskisi gibi çekmiyor. servise göndermekten bıktım 0 ürün aldığımdan beri sorunluydu firmaya ilettim ama değiştirilmedi.aldığımdan beri yeni bir sorun çıkıyo makinem iice bozuldu artık ii çekmiyo kapağı düzgün kapanmıyo.her açıp baktığımda toz torbası kaymış oluyo vs. süpürge için servis çağırsam 25 tl para alınıcağı söleniyo. ben firmanın arızalı ürünü için sürekli servis parası yada aksesuar parası ödemek zorundamıyım?? kendi eşyalarımın tamamı bosch anneminkileride bosch almaya niyetlenmiştim ama bu duyarsızlık ve sürekli çıkarılan masraf vs bidaha asla demek üzereyim çünkü bıktım makine bozuk hep sorun çıkarıyo 0 ürünken değiştirilmedi . sağolsun bosch 330tl fabrika çıkışı hatalı makineyi değiştirmek yerine müşterisini mağdur etmeyi seçti.

 • İpek22 Eylül 2013

  sonuç : servisin patlatmış olduğu filtreyi servisin patlattığını kanıtlayamadığım için 14.09.2013 tarihinde 46 tl ödemek zorunda kaldım.servis fişinin üzerinde ne olduğunu anlamadığım(tavsiye edilen 25 tl arıza tespit ücreti iletildi)ibaresi bulunuyor. servis sonrası süpürgem çekiyor ama artık eskisi kadar kuvvetli çekmiyor.baştan beri açma kapaması arızalı olan ürünü değişim yapmadı firma ve sürekli sorun çıkardı.çünkü firma çıkışı arızalıydı.ben çeyizim için bosch'a 7.000 tl para verdim elektrik süpürgemede 330tl para verdim sokakta bulmuyorum bu parayı.firma hatasını baştan beri kabul etmedi açar açmaz arızalı çıkan makineyi değişim yapmadı.şimdiye kadar 4 kere servise gitti.bende elimdeki faturalar ve tüm belgelerle tüketici haklarına şikayette bulunucam.

 • İpek12 Eylül 2013

  şikayetim var bilgisi ; Garanti Belgesinin Olması Ücretsiz Tamir Hakkı Sağlar mı? Satıcı, malın; garanti süresi içinde, gerek malzeme ve işçilik gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde işçilik masrafı, değiştirilen parça bedeli ya da başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep etmeksizin tamirini yapmak veya yaptırmakla yükümlüdür.Dolayısıyla garanti belgesi ücretsiz tamir hakkı sağlar.

 • İpek12 Eylül 2013

  bugün genel müdürlükten arandım.filtre değişimini istiyorsanız 46 tl ücretini ödemeniz gerekiyo kabul ediyosanız parça değişip teslim edilicek dendi. benim serviste patladığını kanıtlama imkanım olmadığı için , serviste patlamış olan filtrenin 46tl ücreti benden talep edildi ve ben makineyi kullanmak istiyosam bu ücreti ödemek zorundayım .... tüm beyaz eşyalarımı bu markaya güvenerek almış , yeni evli biri olarak bu maduriyete şaşkınım...

 • İpek11 Eylül 2013

  site benden bosch için değerlendirme istiyo fakat daha bi çözüme ulaşılmadı.teknik servis aradı onlarda patlamış olamıcağını 46 tl ücreti olduğunu söledi.bende tatilde olduğumu makineyi kullanmadığımı gelince çekmediğini farkedince direk geri gönderdiğimi söledim.bende patlamış oılamaz ama bunu nasıl kanıtlayabilirimki dedim. ben genel müdürlükle görüştüm dedim. teknik servisteki arkadaş biz durumu anlatıcaz ne kadar ücret alıcaklar yada alıcaklarmı onlar size bilgi vericek dediler.pztesi teknik servis aradı bidahada arayan olmadı. durum suan nedir yani bende bilmiyorum.ama benden kaynaklanmayan servisten geldikten sonra patlak çıkan filtrenin parası benden istenirse bu hiç doğru değil.tüm beyaz eşyalarımı bosh markasına güvenerek aldım 7.000 yakın masraf yaptım.herbirine 100 tl verip garantilerini uzattım .bi ürünüm servise giderde orda sorun olursa bunu benmi ödücem yani korkmaya başladım neyse sonuç belli deil şuan bosch genel müdürlüğünün kararını bekliyorum.

 • Bosch Temsilcisi07 Eylül 2013

  Sayın İlgili, Başvurunuz Genel Müdürlüğümüze iletilmiş olup, gerekli işlemler başlatılmıştır. Bilgilerinizi rica ederiz. Saygılarımızla, BOSCH İletişim Merkezi 444 6 333

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön