19 Kasım 2013

Bosch kapak Lastiği İçin Fahiş Ücret İstedi!

Bosch logixx 9 was247b3tr model çamaşır makinesi aldık. Bosch marka makineyi 6 ay önce aldık ve en fazla 100 150 kere çamaşır yıkanmıştır. Geçen hafta tesadüfen makinadan sular aktığını gördüm. Çalışırken çorap dolanmış ve ufak bir yırtık olmuş. Servis çağırdık. Müşteri hizmetlerinin bize verdiği günden iki gün sonra gelme tenezzülünde bile bulunmayıp bir telefon açıldı ve direk kullanıcı hatasıdır o dendi. Daha olan biteni anlatamadan 160 lira para istendi.

Bu sitede benzer şikayetleri de gördüm. Hem sabit fiyat uygulamamız var deniyor, hemde sitede değişik değişik fiyatlar var. Sözde 7 yıl garantimiz var. Bosch'un bu servis ve fiyat politikasından memnun değilim. Ücretsiz değişim istiyorum.

Ramazan 506 Okunma

Cevaplar

  • Ramazan29 Kasım 2013

    Öncelikle geç dönüş yapıldığını bildirmek isterim.. Ayrıca Bosch müşteri hizmetlerinde iskonto yapıldığı bilgisi verildi teknik servis tarafından aradık ve müşteri hizmetleri böyle bir fiyat değişikliği yapamıyor. Bizde şikayetvar.com a şikayetimizi yaptık ve genel merkezden aradılar bu sefer.. fiyatı 160 liradan 80 liraya düşürdüler.. Mutlaka hakkınızı arayın ve bu işin peşini bırakmayın..Geçire bildiklerine 160 170 lira yapamadıklarına %50 iskontolu takıyorlar.. Ki araştırdım malzemenin yurtdışı fiyatıda zaten 80 lira altında. kargosu karı derken 80 lira olması gereken bir fiyat olabilir belki.. Neyse bu sefer 3 ile 7 gün içerisinde gelicek denen lastik 15 gün sonra geldi.. allahtan annemin evi yakında kadıncağıza yıkattık çamaşırımızı. ama benim gibi şanslı olmayan kullanıcılar mutlaka bi şekilde mağdur olacaktır.. ben sabrımı korudum bir şekilde. ancak çarşamba günü takılan lastik tam yerine oturtulmamış ki dün makina çalışırken sıkma yaptığı anda çok fazla lastiğe sürtünme sesi geldi.. programın sonu olduğu ve mecbur olduğumuz için bitmesini bekledik. su akıtmayıncada bir sorun olduğunu düşünmedim ancak bugün gündüz gözüyle kontrol ettiğimde makinanın kazanına takılan yerinin tam oturmadığını gördüm.. servisi gelip düzeltmesi için cep telefonundan aradım ancak cevap verilmedi.. msj attım telefonuna ve bekliyorum bakalım gelicekler mi diye.. Bosch görünürde ilgili ve kurumsal olarak çalışma gayretinde olan ancak kötü politikaları olan bir kurum.. ürünleri bir şekilde kullanıcılara hitap ediyor ancak garanti kapsamları ve servis anlayışları müşteri hizmetlerini arayıp konuştuğunuzda size hissettirilen profesyonellikte pek değiller..

  • Bosch Temsilcisi19 Kasım 2013

    Sayın İlgili, Başvurunuz Genel Müdürlüğümüze iletilmiş olup, gerekli işlemler başlatılmıştır. Bilgilerinizi rica ederiz. Saygılarımızla, BOSCH İletişim Merkezi 444 6 333

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön