Bosch ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Betül sonuçtan memnun değil

  • profile
  • profile
  • profile
3 Destekçi
  1 Yorum

Bosch E09 Hata Kodu Ve Yüksek Yedek Parça

6.123
Betül
Betül 13 Şubat 2022 17:42

2015 yılında enerji ve şu tasarruflu Bosch active water eco bulaşık makinesi aldım. Aldığım günden beri hiçbir şeyinden memnun değilim, yıkaması kötü, kurutması sorunlu. Servis geldiği zaman şu tasarruflu olanları ancak bu kadar yıkadığı açıklamasını yapmıştı.

Eğer öyleyse bu ürünü hiç satmayın diyerek servisi geri gönderdik; ancak şimdi de E09 hatası alıyorum. Zaten kötü yıkayan makine hiç yıkamaz hale geldi. Bu kadar sorun çıkaracağını bilsem ne o kadar para verir Bosch alırdım ne de Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurmak için bu kadar beklerdim.

Yarın gün içerisinde servisi arayıp fiyat alacağım ama parçanın piyasada mevcut bulaşık makinelerinin yarı fiyatında olacağına eminim. Motor kaynaklı arızanın müşteri hatasından oluşması mümkün değil ama ne yazık ki Bosch ürünlerinin arkasında pek durmuyor.

Bosch Logo
Bosch14 Şubat 2022 10:07
Betül
Betül14 Şubat 2022 15:01

Servis bugün geldi, servis ücreti almadılar; ancak parça ücreti yine de korkunç yüksek, 950 TL dediler. Açıkçası zaten memnun olmadığım bir ürün için benden kaynaklanmayan bir hatada ekstra bu parayı vermeye hiç niyetim yok, makineyi değiştiririm daha iyi. Motordan kaynaklı (aslında üretimden kaynaklı) arızalarının daha çok arkasında durması gerekir Bosch'un. Kimseye tavsiye etmiyorum

  • profile
  • profile
  • profile
3 Destekçi
  1 Yorum

Benzer Şikayetler

profile
514
28 Ocak

Bosch Bulaşık Makinesi Deterjanı Almıyor

Bosch active water eko model bulaşık makinem deterjanı almıyor. Yıllardır Bosch markasını severek kullanıyorum ama bulaşık makinemdeki sıkıntılar bir türlü bitmedi kartı değişti, pervaneleri değişti kaç kez bakıma gitti ama sık sık deterjan kutusu bozuluyor ve deterjanı almıyor. Yılların markası Bos...

Bosch Bulaşık Makinesi Deterjanı Almıyor
profile
1.041
05 Temmuz 2022

Bosch Yıkama Kurutma Sorunlu Makine

Bende 2015 yılında çıkan en üst model active water evi makine aldım. Aldığım günden beri yıkama kurutmasından hiç memnun değildim. Servisi çağırdık yüksek voltajdan olduğunu söylediler. Fabrikayı aradığımda a+++ olduğu için kurutma sistemi diğerlerinden farklıymış, tabi idare ettik, 2020 tarihinde ...

profile
-
10 saat önce

Bosch Eksik Hizmet. Eksik Fiş+kablo

Bosch marka Klima aldım ve anahtar teslim olarak belirtildi. Klima montaj vs. İşlemleri tamamlandı. Test edildi her şey tamam gibi ancak ürünün enerji için takılacak fişini ve kablosunu bile vermediler. Sistem böyleymiş. Aktif duruma getirmeden ürün teslimi kabul edilebilir bir şey değil.

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

1 Yorum

Gamzenur
Gamzenur
 

Keşke şikayetlere akıl edip baksaydım. Çok pişmanım. Keşke tercih etmeseydim. Çeyizimin hepsini Bosch'tan aldım. Bir bulaşık makinesi kaldı onu da Bosch alacaktım ki artık düşünmüyorum. Tüketiciyi müşterisini düşünen bir marka değil. Bu yüzden başka bir marka alacağım.