20 Mayıs 2016

Bosch Ciddiye Alınmıyoruz

Adapazarı'nda, 3 yıl önce aldığımız kurutma makinesi, 3 yıla yakın sorun yoktu ancak 3 aydır kurutmuyor ve su haznesi su almıyor. Biz arıyoruz servis geliyor tam 3 kez, yaptık sorun yok diyorlar, onlar gidiyor ama makine kurutma yapmıyor. Ağzımızdan burnumuzdan geldi. Bosch merkezinden bize yanıt veren bayanlar adeta kendilerine öğretilmiş cümleler kuruyorlar, servisler sorunumuzu çözmekten uzaklar.


Bugün aradığımızda bir bayan şu cümleyi kurdu. "biz sizin sözlerinizi dikkate almıyoruz, servisin söylediklerini dikkate alıyoruz makinede arıza yokmuş". Şimdi soralım; 1) 3 yıldır kullandığımız makineyi şimdi mi kullanmayı beceremez olduk? Biz zamanımızı, enerjimizi, huzurumuzu boşuna mı harcıyor, 3 aydır çamaşırlarımızı balkonlarda kurutarak telefon başında orayı burayı boşuna mı arıyoruz? Hani firmanın 7 yıl garantisi vardı? Masal dinlemekten usandık, sorunumuzu kim çözecek? Pişmanız.

Yıldırım 4.443 Okunma

Cevaplar

  • Yıldırım17 Haziran 2016

    3 yıldır kullandığımız kurutma makinesi 5 aydır kurutmuyor. 5 aydır 4 kez servise götürüldü, ilk seferde bakım yapıldı dendi 250 TL. Para ödedik ama çalışmadı. 2. kez götürüldü sorun yok dendi ama arıza devam etti. Bu arada 8-10 kez değişik servislerden insanlar geldi evde kontrol ettiler kimi sorun yok dedi, kimi evet arızalı dedi. Son kez yine götürdüler, kompresör arızalıydı değiştirdik tamam dediler ama yine arıza devam ediyor, en az 6-7 saat çalışan makine kurutmuyor. Dün bir yetkili gelip bakacak gerekirse değiştiririz dediler, eve gelen son yetkili konudan habersiz, "makine arızalıymış bakmaya geldik dedi yani sil baştan. Artık her seferinde telefonumuza çıkan değişik seslerden, duyduğumuz kalıplaşmış cümlelerden ve mazeretlerden, evimize defalarca gelen tanımadığımız insanlardan bıktık. Çok yazık. Evdeki tüm Bosch marka eşyaları balkondan atıp Bosch'u hayatımızdan çıkarasım var.

  • Yıldırım21 Mayıs 2016

    Ürünlerle ilgili televizyonlarda sürüsüyle reklam ve garanti veren firma 3 aydır mağduriyetimizi gidermiyor. Kurutma makinesi kurutmuyor servis elemanları geliyor sorun yok diyor ya da götürüp 3 gün sonra geri getiriyorlar sağlam diyorlar ancak biz çamaşırları halen eski usul kurutuyoruz ne yazık ki. Telefonumuza çıkan bayanlar ezberletilmiş cümlelerle sorun çözmekten çok uzaklar. Bu makine kurutma yapmıyor ve bunu ben yaşıyorum 3 aydır evimde. Benim sorunumu kim çözecek? Telefondaki bayan, teknik servisle görüştük makineniz sağlammış biz sizi değil servisimizin sözlerini dikkate alırız diyor. Ben yalan mı söylüyorum? Bu kadar işim gücüm arasında neden telefonlarla, servis elemanlarıyla uğraşayım bunca zamandır. Hani 7 yıl garanti nerede? Ben Bosch'u daha ciddi bir kurum sanıyordum şaşırdım ve pişmanım...

  • Bosch Temsilcisi20 Mayıs 2016

    Değerli Müşterimiz, Bizim için çok değerli olan görüş ve önerilerinizi ilettiğiniz için teşekkür ederiz. Müşteri İlişkileri Yetkilimiz başvurunuzla ilgili en kısa sürede sizinle irtibata geçecektir. Tüm başvurularınız için Türkiye’nin her yerinden, 444 63 33 Bosch Çağrı Merkezimiz 7 gün 24 saat hizmetinizdedir. Ayrıca www.bosch-home.com’dan Müşteri Hizmetleri sayfamıza ya da [email protected] mail adresimizden bize ulaştığınız takdirde sizinle derhal irtibata geçilecektir. Markamıza karşı gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. Saygılarımızla, BOSCH İletişim Merkezi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön