Bosch Çamaşır Makinesi Banyoma Sığmadı

Derya Derya03 Ağustos 2018 14:09

31/08/2018 tarihinde Bosch yetkili bayisinden 9 kiloluk çamaşır makinesi aldım. Kurulumu yapılınca banyo kapım yarıya kadar açık kalıyor. Bu konuyu müşteri hizmetleriyle görüştüm onlar bunun teknik bir hata olmadığını dile getirdiler. Makineyi ancak teknik sorunu varsa iade alabileceklerini dile getirdiler. Geri iadeyi ancak bayinin kendisinin yapacağını söylediler. Bayide bunun fabrikanın geri almasını çünkü kendilerinin Bosch yaptığı anlaşmada nakliyeyi kapsamadığını dile getirdiler.

Banyo kapımın kapanmadığını yarı açık olduğunu dile getirmeme rağmen benim bu sorunuma çözüm bulamadılar. Bayinin bulduğu çözüm teknik servis bize aldığım makinenin 8 kilo tezgah altının sığacağını söyleyerek bayinin bununla değişim yapabilirliğini görüşün dedi. Bayinin bana sunduğu çözüm bana 8 kiloluk çamaşır makinesini kendisinin araba tutup getireceğini kurulumunu yaptıracağını ama arada oluşan diğer makineyle olan 185 liralık farkı geri ödemek istemediğini çünkü kendisininde mağdur olduğunu o makineyi teşhirde satabileceğini söyledi. Bosch firmasının ben bu konuda daha duyarlı olacağını düşünmüştüm. Bana satarken bunu bayi benim sormama rağmen benim eski makinemin yerime bu olur mu diye sorduğumda onunda bana dünya standartlarında makine ölçüleri aynı dedi.

Ama ben başka bir firmadan sorup öğrendiğim bu 9 kiloluk makinelerin hacmi büyüyünce 2/2,5 cm arasında kapak kısmında farklılık olacağını söyledi. Bayinin yanlış yönlendirmesi sonucunda eksik bilgiye sahip olduğundan dolayı şu an makine kapanmayan banyomda duruyor. Ürünü bilemiyorum kullanmadım ama müşteri hizmetlerinin öğretilmiş gibi biz size yardımcı olamıyoruz bayi ile sorunu çözmelisiniz demesi. Bayilerinin de laubali şekilde konuşmaları beni tüketici heyetine başvurabilirsiniz. Ama siz genel müdürlükten bunun iadesini alabilirsiniz benden değil demesi. Hoş olmadı. Ben bu sorunun çözülmeyeceğini biliyorum. Sadece ürün alırken ürünlerin olup olmayacağı konusunda daha net bilgi almak gerekli. Bence herkese bayilik verilmemeli. Ben kullanmadığım bir ürünün aynı gün iadesini istedim. Bununda göz önünde bulundurulması gerekiyordu.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

Bosch Logo Bosch 03 Ağustos 2018 14:12

Değerli Müşterimiz, Bizim için çok değerli olan görüş ve önerilerinizi ilettiğiniz için teşekkür ederiz. Müşteri İlişkileri Yetkilimiz başvurunuzla ilgili en kısa sürede sizinle irtibata geçecektir. Tüm başvurularınız için Türkiye’nin her yerinden, 444 63 33 Bosch Çağrı Merkezimiz 7 gün 24 saat hizmetinizdedir. Ayrıca www.bosch-home.com’dan Müşteri Hizmetleri sayfamıza ya da [email protected] mail adresimizden bize ulaştığınız takdirde sizinle derhal irtibata geçilecektir. Markamıza karşı gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. Saygılarımızla, BOSCH İletişim Merkezi

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler