29 Mayıs 2013

Bosch Buzdolabının Sorunu Bitmiyor!

6 sene önce Bosch buzdolabı aldık. Bosch almamdaki sebep Alman kalitesine güvenmemdi. Anneme ve eşimin annesine de aldık. Fakat aldık alalı sürekli sorun çıkarmaya başladı. Soğutması bazen yetersiz bazen buzlanma yapıyor. Her 3 ailede buzdolabından memnun kalmadı. Onlara da Bosch aldırdığım için bin pişman oldum.


Dolabımın 1. 5 sene önce rezistansın bozuldu. Servis 150 tl ye değiştirdi. Geçen gün gene bozuldu. Servis çağırdık ve fan, kart gibi 3-4 parçanın birden bozulduğunu tamir masrafının 350 tl olduğunu söylediler. Sebep olarak ta elektriklerin gidip gelmesi olduğu söylendi. Üretim esnasında bu düşünülmedi mi? Diğer çalışan eşyalar ve apartmandaki diğer dolaplar bozulmuyor da bu neden bozuluyor.

Mehmet 177 Okunma

Cevaplar

  • Mehmet03 Haziran 2013

    Arıza denilen şeyi kendim tamir ettim. Buzluğu tamamen açtım. Soğutucu boruların ve rezistansın olduğu yerde 5 cm buz tabakası vardı.Ayrıca bozuk denen fanda buzun içinde idi ve bu yüzden dönmüyormuş.Elime saç kurutma makinesini aldım ve bütün buzu erittim. Daha sonra kapattım. Makineyi tekrar çalıştırdım. Gerek kart gerek sifon gerekse fan çalışıyordu.Benden 355 tl istenen arızalı dolap tam 1 haftadır çalışır durumda. Boschun servislerine çeki düzen vermesini öneririm.

  • Bosch Temsilcisi29 Mayıs 2013

    Sayın İlgili, Başvurunuz Genel Müdürlüğümüze iletilmiş olup, gerekli işlemler başlatılmıştır. Bilgilerinizi rica ederiz. Saygılarımızla, BOSCH İletişim Merkezi 444 6 333

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön