Bosch Buzdolabı Aşırı Gürültülü Çalışıyor,Yaşam Alanlarını Kullanılmaz Hale Getiriyor

Demirhan Demirhan28 Ocak 2018 17:35

Yaklaşık iki hafta önce aldığım, kGN56Vİ30N/04 modeldeki kombi tipi Bosch buzdolabım aşırı gürültülü çalışıyor. Buzdolabı çalışırken ne mutfakta ne salonda oturulabiliyor. Mutfak ya da salon kullanılırken dolabın içindekileri ve böylelikle kendi sağlığımı da riske atarak, dolabı kapatmak zorunda kalıyorum. Bosch markasına güvenerek bütün beyaz eşyalarımı ilgili firmadan aldım ve yine uzun yıllar kullanmak maksatlı uzatmalı garanti satın aldım. Fabrika verişi 42db Maximum olan bu cihaz yaptığım ölçümde 55db'lere varan sabit ve sık gürültü üretiyor. Bana büyük rahatsızlık veren bu mağduriyetimin en kısa zamanda giderilmesini ve bu kusurlu buzdolabının değiştirilmesini talep ediyorum.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Demirhan 02 Şubat 2018 18:32

1 aylık şeklinde yukarı yuvarladığım buzdolabının kurulum tarihi 9 Ocak 2018 yani şu anki kurulumdan beri geçen sürenin 3 hafta olduğunu tekrar vurguluyorum.

profile-icon Demirhan 02 Şubat 2018 18:15

Konu ile ilgili 29 Ocak pazartesi günü servis geldi, videolar çekti, ben de kendi çektiğim videoları servis elemanı arkadaşa ilettim. O tarihten sonra bana herhangi bir dönüş olmadı, ben yaptığım aramalarla süreci sorguladım. 2 Şubat cuma günü yaptığım aramada bana 3 Ocak yani yarın için herhangi bir haber verilmeksizin servis randevusu tanımandığını öğrendim. Servis randevusunun ne maksatla açıldığını sorduğumda buzdolabının kompresörünün değişeceği söylendi. Ben de Bosch müşteri hizmetleri yetkilisine 1 aylık kompresörü değişcek bir buzdolabının zaten ayıplı mal olduğunu, herhangi bir tamiri kabul etmediğimi ve değişim talep ettiğimi ilettim. Bosch'un da ayıplı olduğunu kabul ettiği buzdolabının en kısa süre içinde yenisiyle değiştirilmesini bekliyorum. Konu ile ilgili Ankara 53. Noterliği üzerinden de ayıplı mal olduğuna dair ve değişim istediğime dair ihtarname çekmiş bulunmaktayım.

Bosch Logo Bosch 28 Ocak 2018 17:43

Değerli Müşterimiz, Bizim için çok değerli olan görüş ve önerilerinizi ilettiğiniz için teşekkür ederiz. Müşteri İlişkileri Yetkilimiz başvurunuzla ilgili en kısa sürede sizinle irtibata geçecektir. Tüm başvurularınız için Türkiye’nin her yerinden, 444 63 33 Bosch Çağrı Merkezimiz 7 gün 24 saat hizmetinizdedir. Ayrıca www.bosch-home.com’dan Müşteri Hizmetleri sayfamıza ya da [email protected] mail adresimizden bize ulaştığınız takdirde sizinle derhal irtibata geçilecektir. Markamıza karşı gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. Saygılarımızla, BOSCH İletişim Merkezi

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler