Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
Bosch ile ilgili
Şikayetin Durumu
 •   Yayında
 •   Cevaplandı
 •   Çözüldü

Önder sonuçtan hiç memnun değil

tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız

 • profile
 • profile
2 Destekçi
  2 Yorum

Bosch Bcs711ext Kronik Sorunlu Süpürge

4.383
Önder
Önder 29 Eylül 23:52
videoplayer-icon

2 hafta önce Bosch bcs711 ext süpürge ürününü satın aldım. Cihazı daha yeni almış olmama rağmen türlü sorunlar yaşadım ve aldığıma pişman oldum. Bu modeli alacaklara da bu yazı rehber olsun.

1- çektiğini dökme sorunu. Bu dikey süpürgede taneli dökülmüş şeyleri çektiğinizde ne olursa olsun fark etmiyor, toz şeker dahi olsun çekimi kapattıktan sonra çektiklerinin 3/2 sini yere döküyor tecrübe ve video ile sabittir. Bu çok ciddi bir problemdir ve iade ayıbı sayılacak kadar büyük bir kusurdur. Ayrıca bu sorunun bu modeldeki tüm ürünlerde kronik sorun olduğunu düşünüyorum kesinlikle incelenmesi gerekir. 2 haftalık bir makinede böyle bir sorun kesinlikle göz ardı edilemez! (videosu mevcuttur)

2- eklem yerinde gıcırdama yine sadece 2 haftalık makinede, ulaşılmaz yerleri kolay alması için tasarlanmış bükülen eklem yeri yüksek volümlü bir şekilde gıcırdıyor ve geçmiyor! (videosu mevcut)

3- eklem yerinde sallantı ana motor ile süpürge iskeletinin olduğu yer hiçbir şekilde sabit kalmıyor ve sağa sola hafif bir şekilde sallanıyor. Kuvvetli bir manevrada kesinlikle yamulacağını düşünüyorum.

4- plastik kalitesizliği süpürgenin eklem yerlerinde sağa sola oynattığınızda gıcır gıcır ses çıkarıyor.

5- pil sorunu bazen makineyi istasyondan alıp çalıştırdığımda süpürge kırmızı ışık yanıp sönüyor pil boş uyarısı veriyor fakat pili full dolu. Pili çıkarıp taktıktan sonra düzeliyor.

Pişmanım, çünkü 2 haftalık bir cihazda bu kadar sorun olmasına şaşırdım ve üzüldüm. Bosch gibi bir markadan böyle bir ürün asla beklemezdim. Bu konu ile alakalı yetkililerden geri dönüş ve kalıcı çözüm alamazsam Tüketici Mahkemesi ile hakkımı arayacağım.

Bosch Bcs711ext Kronik Sorunlu Süpürge
videoplayer-icon
Bosch Logo
Bosch30 Eylül 09:31
Önder
Önder15 Ekim 21:05

Bugün süpürge servisten geldi, sorun devam ediyor. Süpürge hâlâ çektiği taneli şeyleri (pirinç bulgur mercimek plastik parçalar gibi ) makineyi kapattıktan sonra yere döküyor. Sallamaya falan gerek yok makineyi kaldırdığımız anda içinden çektikleri boşalıyor. Ben bu makineyi süpürdüklerimi yerden elimle toplamak için almadım. Bosch bu ürünü iade almazsa kanıtlı videosu ile Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurup paramı geri alacağım. Açıklama beklemekteyim.

Önder
Önder23 Ekim 10:09

Süpürge 2. Kez garantiye gönderildi. Bahsettiğim çektiğini dökme sorunu giderilmeyecekse bunun normal olduğu ile alakalı servis raporu istiyorum. Ürünün iade alınmasını talep ediyorum eğer alınmayacaksa Tüketici Hakem Heyeti ile sorunumu halledeceğim. Bu yüzden mutlaka rapor talep ediyorum

Önder
Önder3 hafta önce

Cihaz 2. Kez servise gitti ve hala haber yok, cihazın turbo modunda çekiş sorunu olmadığı söyleniyor. Bu cihazın turbo modunda şarjı 7 dakika da bitiyor. Ben turbo modunda sürekli bu cihazı kullanacaksam neden bana 40 dakika şarjı gidiyor diye pazarlanıyor. 40 dakikada çektiklerimi geri dökecekse ben bu cihazı aldım. Eğer Bosch bana 2 adet ekstra pil verecekse cihazımla beraber. Sürekli turbo modunda çekim yapar sorunumu çözmüş olurum. Cihazı aldığımdan beri doğru düzgün kullanamadım 1 aydır serviste.

Önder
Önder1 hafta önce

Cihaz 2. Kez garantiden geldi ve akıllara durgunluk veren bir açıklama geldi. Yerdeki bulgur pirinç vs gibi şeyleri bu makine çekmez dendi, bu şekilde tasarlanmamış. Bir elektrik süpürgesi düşünün yerdeki bir şeyi çektikten sonra dökmek üzere tasarlanmış. Ben o zaman neden 4500 TL verip bu makineyi aldım? Gider 400 liraya dandik Fantom alırım verdiğim paraya acımam. Bir daha kesinlikle Bosch markasının yanından bile geçmem ayrıca Tüketici Hakem Heyeti başvurumu yapıyorum.

 • profile
 • profile
2 Destekçi
  2 Yorum

Benzer Şikayetler

profile
 • 787
 • 02 Ekim
profile
Erkan'ın Teşekkür Mesajı
 • 02 Ekim 23:04

“Bosch gereğini yaptı.teşekkürler”

Bosch Dikey Süpürge Malzeme Ve Tasarım Bozukluğu

2021 mayıs ayında aldığım Bosch dikey süpürgenin başlığı, kalitesiz plastik ve mühendislik hatalarından dolayı yerinden çıktı. Servise götürdüm; kroni...

Devamını Oku
Bosch Dikey Süpürge Malzeme Ve Tasarım Bozukluğu
Bosch Dikey Süpürge Malzeme Ve Tasarım Bozukluğu
Bosch Dikey Süpürge Malzeme Ve Tasarım Bozukluğu
+5
profile
 • 962
 • 23 Eylül

Bosch Dikey Şarjlı Süpürge Şikayeti

Benimde tüm beyaz eşyaları Bosch olduğu için dikey süpürgemi de düşünmeden aldım. Kaliteli ürün diye. Fakat beni nefret ettirdi. Sürekli ayağı yerinden çıkıyor. Kırılıyor. Kullanılmaz hale geldi. Demek ki plastik aksamı çok kalitesiz Bosch'a yakışmadı bu kalite.

Devamını Oku
profile
 • 1.460
 • 03 Ağustos

Bosch Dikey Süpürge Kıkırdıyor Ve Pislik Geri Dökülüyor

videoplayer-icon

600 TL'ye dikey süpürgeler varken 2400 verip iki tane aynı, seri 6 süpürge aldım yurt dışından geliyorum Bosch 2400 vermemin sebebi garantide en üst seviyedir diye, lakin süpürgenin birisi dönen parça kıkırdıyor çok sesli ve süpürdüğümüz ne varsa geri bırakıyor servisin söylediği ise garantiye girme...

Devamını Oku
Bosch Dikey Süpürge Kıkırdıyor Ve Pislik Geri Dökülüyor
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

2 Yorum

Eren
Eren
 

Hocan gıcırdama sorunu çözüldü mü sizde acaba?

İsmail
İsmail
 

Bende yeni aldım unlimited 7 40 dakika 100 m2 evi süpürürsünüz çok rahat diye sattılar. 1 kere kullandım 18. Dakika kapandı. Servise gitti şimdi üründe sorun yok kapasitesi 15 dakika normal dediler. 15 dakika çalışan süpürgeye 4500 TL verdim yalan yanlış ürün sattıkları için iadede almıyorlar hem Bosch hem medıarmarkt mahkemeye vereceğim 2 markayıda. 15 fk nereyi süpüreyim ben 4500 ts günah ya