14 Ağustos 2018
Yorum Yap
#10789606

Bosch Bayi Kabalığı, Sorunu

Elazığ Bosch bayii Özser Ticaret'e 13.08.2018 de klima ile ısınma hakkında bilgi almak için gittim ilgilenen kişi keşif önermek yerine katalogdan model (b1zma 24624) gösterdi, satıcı ısrarı, güven telkini ve tavsiyesi ile ürünü kredi kartı tek çekim şeklinde satın aldım 3 gün sonra kurulum için ürünü göndereceklerini söylediler, ben aynı gün internetten araştırıp Elazığ'da klima ile ısınmanın sağlıklı olmadığı yorumları ve yakın zamanda ev değiştirecek olmamdan dolayı üründen vazgeçtim. Satın aldığım günden 1 gün sonra telefonla bayiyi arayıp satın alma işlemini iptal etmek istediğimi söyledim. Konuştuğum kişi satışı iptal edemeyeceğini söyledi. Mağaza sahibi 90 yaşına yakın kişi kaba saba konuşarak ''almasaydın zorla mı verdik, bende iade yoktur, istediğin yere şikayet et'' dedi. İlginç olan ben bu bayiden 2 sene önce peşin ve kredi kartı ile 30 bin TL'lik çeyiz-Bosch beyaz eşya alış verişi yapmıştım. Bunu hatırlatınca da aldıysan aldın, ne yapalım git bildiğin yere şikayet et şeklinde konuştu.


Bu durum bayi sorumluluğuna ve Bosch markasına yakışır mı? Buna maruz kalmak evindeki tüm eşyaları Bosch marka olan bir müşteriye reva mıdır? 90 yaşına yakın mağaza sahibinin müşteri ile bu şekilde muhatap olmasının marka kurumsallığında yeri var mıdır? Satış sırasında çok kibar olan ve her sorunu çözeceğini söyleyen bayi en küçük talepte Bosch markasına asla yakışmayacak tarzda davranmaktadır hem de daimi Bosch kullanıcısına. İlk gittiğimde keşif istemek yerine ısrarla ve güven telkin ederek katalogdan ürün satan bayi henüz göndermediği kurulumu yapılmamış üründen vazgeçen müşterisini bu muameleye tabi tutuyor.


Bosch markasına güvenerek yaptığım bir alışverişten ilk defa böyle bir sıkıntı yaşadım ve bu sorunun Bosch Genel Merkezince giderileceğini umuyorum çünkü Bosch Markasının da müşterisine ''git istediğin yere şikayet et'' diyen bayi zihniyetinde olduğunu düşünmek istemiyorum. Bahsettiğim kaba konuşmalar 14.08.2018 16:58 'de Özser Tic. 'e ait 0424 212 ** numaralı tel ile benim telefonum arasında geçmiştir.Ses kayıtların dinlenmesini talep ediyorum. Bugüne dek kullandığım Bosch markasının konuyu ciddiyetle takibini ve para iadesinin tarafıma yapılmasını talep ediyorum.

Mikail Mikail 2.506 Okunma Yorum Yap

Cevaplar

 • Mikail'in Teşekkür Mesajı09 Eylül 2018

  Bosch genel merkezi konuyla ilgilendi ve bölge bayii özser tic. İn para iadesi yapmasını sağladı, iade süreci neredeyse 1ayi buldu bayram tatili, paranın hesaba geçmesi vs. Can sıkıcı bir süreç oldu, keşke bayi en baştan anlayışlı olsaydı bunlara gerek kalmazdı. Haklı ve mağdur olan müşterinin yanında olan Bosch genel merkezine, bölge müdürlüğüne ve çağrı merkezinden Hande hanıma teşekkür ederim.

 • Mikail16 Ağustos 2018

  444 bayi ile görüşüp dönüş yapacağız dedi henüz dönmediler

 • Mikail16 Ağustos 2018

  Sorun çözülmedi para iadem yapılmadı

 • Bosch Temsilcisi15 Ağustos 2018

  Değerli Müşterimiz, Bizim için çok değerli olan görüş ve önerilerinizi ilettiğiniz için teşekkür ederiz. Müşteri İlişkileri Yetkilimiz başvurunuzla ilgili en kısa sürede sizinle irtibata geçecektir. Tüm başvurularınız için Türkiye’nin her yerinden, 444 63 33 Bosch Çağrı Merkezimiz 7 gün 24 saat hizmetinizdedir. Ayrıca www.bosch-home.com’dan Müşteri Hizmetleri sayfamıza ya da [email protected] mail adresimizden bize ulaştığınız takdirde sizinle derhal irtibata geçilecektir. Markamıza karşı gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. Saygılarımızla, BOSCH İletişim Merkezi

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler