22 Ağustos 2016

Bosch Ayıplı Ürün Değişim Talebi!

27.06.2016'da Bosch yetkili bayiinden aldığım buzdolabını 30.06.2016'da teslim aldım ve yetkili servis tarafından 01.07.2016'da kurulumu gerçekleştirildi. Düğün sonrası 05.08.2016'da dolabı kullanmaya başladık. Belirli aralıklarla dolabın önünde yerde su birikintileri görmeye başladık ve daha sonra bunun buzdolabından geldiği anladık. Eve gelen yetkili servis kontrollerden sonra buzdolabının fabrika çıkışında üzerinde olması gereken tahliye hortumunun üzerinde olmadığını ve yenisinin ise gelmesinin 2 haftayı bulacağını belirtti. Firmadan buzdolabının yenisi ile değiştirilmesini talep ettiğimde müşteri hizmetlerindeki arkadaş bunun teknik bir arıza olduğunu ayıplı ürün olmadığını bu nedenle değişim yapmayacaklarını belirtti. 6502. no.lu Tüketici Hakları kanununun 8. maddesindeki yasalar gereği yenisi ile değiştirilmesini talep ediyorum.

Ömer 1.410 Okunma

Cevaplar

  • Ömer'in Teşekkür Mesajı25 Ağustos 2016

    Bosch firması ile ilk görüşmemde benimle muhatap olan çağrı merkezi personelinin konuşma üslubundan sonra pazartesi günü görüştüğüm Ali Bey'in ilgisine ve Bosch firmasının talebimi ivedilikle ele almasından dolayı teşekkür ederim.

  • Ömer23 Ağustos 2016

    7/11/2013 tarihinde resmi gazetede yayımlanan 6502 numaralı "tüketicinin korunması hakkında kanunun" 8. maddesinin 1. fıkrasında belirtilen "Ayıplı mal, tüketiciye teslimi anında, taraflarca kararlaştırılmış olan örnek ya da modele uygun olmaması ya da objektif olarak sahip olması gereken özellikleri taşımaması nedeniyle sözleşmeye aykırı olan maldır. " tanımı sonucunda satın almış olduğum kgn56ab30n model buzdolabı ayıplı bir maldır. Bu malın yenisi ile bir önce değiştirilmesini talep ediyorum. Değiştirilene kadar olan süreçte, buzdolabının su akıtması nedeni ile evimde oluşabilecek her türlü can (elektrik kontağı vs.) ve mal kaybından Bosch firması sorumludur.

  • Bosch Temsilcisi22 Ağustos 2016

    Değerli Müşterimiz, Bizim için çok değerli olan görüş ve önerilerinizi ilettiğiniz için teşekkür ederiz. Müşteri İlişkileri Yetkilimiz başvurunuzla ilgili en kısa sürede sizinle irtibata geçecektir. Tüm başvurularınız için Türkiye’nin her yerinden, 444 63 33 Bosch Çağrı Merkezimiz 7 gün 24 saat hizmetinizdedir. Ayrıca www.bosch-home.com’dan Müşteri Hizmetleri sayfamıza ya da [email protected] mail adresimizden bize ulaştığınız takdirde sizinle derhal irtibata geçilecektir. Markamıza karşı gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. Saygılarımızla, BOSCH İletişim Merkezi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön