30 Ağustos 2013

Bosch Ücreti Alıyor Ama Tamiri Yapamıyor!

Bosch 'dan almış olduğum bulaşık makinemi 4 aydır kullanıyor olmama rağmen ,bozulmaya başladı. Çalışma esnasında kendiliğinden duruyor ,kapağına dokunduğumda çalışmaya başlıyor. Bu işlemi her çalıştırmam da 5-6 kez tekrarlıyorum . Ayrıca bazen makinemi çalıştırıp gidiyorum ve döndüğümden pis su makinenin dibinde birikmiş şekilde duruyor.

Arızadan dolayı servisi aradım gelip baktılar ; fakat herhangi bir sorun olmadığını söyleyip problemin voltajdan kaynaklanabileceği konusunda tahmin yürütüp ve hiçbir şey yapmadan 25 TL servis ücreti aldılar. Komşumuzda da Bosch marka bulaşık makinesi var ; fakat şuana kadar bu konuda hiçbir sorun yaşamadılar. Arızanın servis tarafından ücretsiz olarak giderilmesini, yada makinemin değiştirilmesini istiyorum.

Özcan 173 Okunma

Cevaplar

  • Özcan 04 Eylül 2013

    problemime çözüm bulunamadı arızam devam ediyor bulaşık makinemin kapağında sorun olmasına rağmen servis sorun yok diyip ücret alıyor şimdi tekrar servisi çağırmaya korkuyoruz tahmin yürütüp para alacaklar yine.arızamızla başbaşa kaldık müşteri hizmetleri servis gönderelim demekten başka bişe yapamıyor.servis gelincede arızayı tespit edemiyor ve tahmin yürütüyor ücretini alıp gidiyor makinemin kapağında arıza olduğu belli zaten..bundan sonra bosch.dan en ufak bişe bile almayacağımı belirtir çevremdekilerede yaşadığım sorunu her fırsatta anlatacağım..kaliteli bildiğimiz bosch makinemi il aldığımda kapağında darbeli getirdi ürünümü ve değiştirdi şimdide makine bozulmaya başladı..

  • Özcan 30 Ağustos 2013

    bosch müşteri hizmetleri tarafından arandım elektrikçi getirip voltaj ölçümü yapmamı istediler.elktrkçiye ölçüm yaptırdım benimde tahmin ettiğim gibi voltaj konusunda hiçbir sorun görünmüyor .makinenin kapağında arıza olduğunu düşünüyorum..zaten sorun olsa komşularımızdada aynı arıza olurdu.konuyla ilgili ev sahibimlede görüştüm bizden önceki kiracılardada konuyla ilgili hiçbir sorun yaşanmamış.şimdi servisi tekrar çağırmaya korkuyoruz yine bozuk olan makinemde arıza yok diyip 25 tl servis ücreti alacaklardır...bu konuyla ilgili tüketici hakları hakem heyetine şikayettxxe bulunup makinemin değiştirilmesini isteyeceğim...

  • Bosch Temsilcisi30 Ağustos 2013

    Sayın İlgili, Başvurunuz Genel Müdürlüğümüze iletilmiş olup, gerekli işlemler başlatılmıştır. Bilgilerinizi rica ederiz. Saygılarımızla, BOSCH İletişim Merkezi 444 6 333

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön