27 Mart 2015

Bosch Termoteknik Kombi Bitmek Bilmeyen Arıza!

22/08/2013 tarihinde almış olduğu 2000 w -24 yoğuşmalı kombim servi tarafından takıldı. Aradan 15 ay gibi kısa bir süre geçmesine rağmen kombim sürekli arıza vermeye ve su basıncını düşürmeye başladı. 26.08.2014 Bosch servisi bu sorunun kombinin denge kabından kaynaklandığını hava basınç cihazının değiştirdiğini sorunun gideceğini söyledi.

Bu değiştirme basınç düşmesini engelledi fakat sıcak şu kullanırken (banyo) arızalar artarak devam etti ve artık son zamanlarda her gün (A-2) vermeye başladı bu arada basınçta tekrar düşmeye başladı. 10/03/2015 tekrar servis da 1. yanma odası sıcaklık arızalı olduğunu ve yoğuşma su kaçırdığını söylediler.

Selçuk 1.248 Okunma

Cevaplar

  • Selçuk 05 Nisan 2015

    Artık yazma zamanı geldi... . 22/08/2013 aldığım Bosch kombinin 1) ana eşanjör. 10/03/2015 2) yoğuşma eşanjör 16/03/2015 3) su basınç sensörü 17/03/2015 4) yanma odası sıcaklık sensörü 8/12/2014ü , 5) kombiye ait (gerçekten) tüm kablo takımı... 18/03/2015 değişti yani anlayacağınız dış gövde dışında gerçekten değişmeyen hiçbir parça kalmadı. Ve kombi a2 -e9 - a10 a -4-5-6-7 tüm arızaları verdi. Yetmedi bu arızalar giderilmeye çalışırken Burdur yetkili servisi 1. ateşleme çakmağının birinin dış seramik bölümünü kırdı bantlı halde düzeltme yoluna gitti halen beyaz bir bantla duruyor. 2 kabloları koparttı önce çantasından normal elektrik kablo ile düzeltti kombi ve tüm evin elektrik şartel attırınca kablo takımını tamamen değiştirildi. 3 ana eşanjör ve tüm dış gövdeyi ısı yalıtımı için çevreleyen kağıt ve emaye tabaka kombi su salgıladığı için zaten eriyip ufalanmıştı serviste monte ederken iyice parçaladı simdi kombi bir alev topu gibi dışarıya ısı veriyor dokunamıyoruz 4 alçak basınç sensörü değistir ten sonra (ana eşanjör yapışık bir parça) daha servis kapıdan çıkmadan arıza verdi ve 1 gün sonra eski parça eski eşanjör den çıkartılarak yeni eşanjör yapıştırma yöntemiyle arıza giderilmeye çalışıldı. Ama nafile 5 bu uygulamalar esnasında dijital oda termost (tabi oda ne yapacağını şaşırdı) otomatik haftalık program dan servis tarafından dahi çıkarılamadı bu da ısının bir artıp bir azalmasına ve neden olup kombinin fazla doğal gaz harcamamıza neden olmaktadır. 6) servis monte esnasında fırınımızın açma kapama kulpunu kırdı. 7. bu arızaların her biri ki 5-6 adettir yaklaşık 6-7 saat de giderilebiliyor saat 2 de gelen servis evden 8-9 ayrılıyor artık ailecek görüşecek seviyeye geldik... 8 parçaların gelmesi 2-3 gün alıyor bu günlerde ısınamıyoruz. Şimdi firma benim bu kadar arızamı bilirkişinin de (kendi yetkili servisi) yok dediği benim temiz (apartmanda 10 dairenin hiç birinde olmayan) tesisat uygunsuzluğuna bağlıyor artık diyecek bir şey yok.

  • Selçuk 05 Nisan 2015

    Bosch yetkilileri bana Antalya bölgeden hiç bakmadan telefonla tesisattan dolayı olduğunu söylediler... Bana tesisatta kaçak olmadığına dair bilir kişi raporu istediler bende Burdur da ki yetkili bayiniz gelsin tesisatta sorun olup olmadığını belirlemesini istedim servis geldi ve tesisat da herhangi bir sorun olmadığını belirtip müşteri değişmesini ve ya para iadesini isteğini belirttiler. Zaten bende artık tüketici hakem heyetine başvuruyorum. Değişen tüm parçalara rağmen arızalar ve su basınç düşmesi devam ediyor... . Ayrıca tamir esnasında kombiye ait yine Bosch marka 200 dijital oda termosta dı otomatik zaman proğramlama dan manuel konuma servis tarafından dahi geçirilememiştir. Artık tek isteğimiz kombi ve oda sökülüp para iadesinin yapılması yönündedir. Zaten hakem heyeti de 4-5 arıza dan sonra bu yola başvurulabileceğini belirtmiştir.

  • Bosch Isı Sistemleri Temsilcisi30 Mart 2015

    Merhaba, Müşterimizin cihaz ile ilgili şikayetine istinaden geri dönüş sağlanmış olup,konu ile ilgili bilgilendirme yapılmıştır.Cihazda meydana gelen arızaların tesisat elverişsizliğinden kaynaklı olduğu aktarılmıştır. BOSCH TERMOTEKNİK MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 24 74

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön