10 Şubat 2016

Bosch Müşteri Hizmetlerinin Üslubu.

Bugün saat 11 civarında çamaşır makinesi rezistansının değişimi hakkında bilgi için Bosch müşteri hizmetleri 4446333 numaralı telefonunu aradığımda, bu güne kadar aşina olduğum; GSM, bankacılık işlemleri vs. müşteri hizmetleri görevlisinden farklı üslubu olan bir görevliyle karşılaştım. Oldukça baskın, agresif, tahammülsüz ve amatöre yakın bir yaklaşım gördüm. Doğru yaklaşımla mevcut yaklaşımı mukayese edebilecek tecrübeye sahip olduğuma inanıyorum. Şöyle ki; görevlinin bana hangi ürün grubuyla (buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi) ilgili sorun yaşadığımı sorduğunu ilk etapta anlayamadığım için; çamaşır makinesi modelini vs. bilmediğimi ifade ettiğimde gösterilen tavır, otoriter bir öğretmenin öğrencisini azarlarken gösterdiği tavra çok benziyordu. Bosch yetkilileri (hizmet kalitesi için) yapılan ses kaydını dinlerse anlayabilirler. Ayrıca yetkili servislerinin telefonları kendilerinde yokmuş.

Mustafa 384 Okunma

Cevaplar

 • Mustafa11 Şubat 2016

  Burada arz ettiğim sorunla ilgili olarak Bosch'dan bir yetkili bu gün beni aradı. Yaşanan olayla ilgili gerekli tedbirleri alacaklarını, gerekli ikazı yapacaklarını ve bu olayla ilgili üzüntülerini ifade ettiler. Kendilerine ilgilendikleri için teşekkür ediyorum... "şikayetvar" yetkilileri tarafından gereksiz kompliman olarak algılanmasını istemem fakat bu denli ciddi ve toplum yararına olan bir organizasyonun ciddiyetle devamını sağladıkları için kendilerine tekrar teşekkür etmek isterim. Zira geniş kitleleri ilgilendiren bir organizasyonu profesyonelce yönetmek; ciddi bir birikim, sağlam bir altyapı ve kuvvetli bir ekip işidir.

 • Bosch Temsilcisi10 Şubat 2016

  Değerli Müşterimiz, Bizim için çok değerli olan görüş ve önerilerinizi ilettiğiniz için teşekkür ederiz. Müşteri İlişkileri Yetkilimiz başvurunuzla ilgili en kısa sürede sizinle irtibata geçecektir. Tüm başvurularınız için Türkiye’nin her yerinden, 444 63 33 Bosch Çağrı Merkezimiz 7 gün 24 saat hizmetinizdedir. Ayrıca www.bosch-home.com’dan Müşteri Hizmetleri sayfamıza ya da [email protected] mail adresimizden bize ulaştığınız takdirde sizinle derhal irtibata geçilecektir. Markamıza karşı gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. Saygılarımızla, BOSCH İletişim Merkezi

 • Mustafa10 Şubat 2016

  Bir önceki yorumum müşteri hizmetleri hakkındaki şikayetim ile ilgili olup, yerel yetkili servis hakkında yapılmış yorum değildir.

 • Mustafa10 Şubat 2016

  Müşteri hizmetleri görevlisinin talimatları doğrultusunda ve kendi imkanlarımla yerel yetkili servise ulaştım. Karşılaştığım yaklaşımın ticari anlamda (müşteri) ve (hizmet) kavramından ve en önemlisi temsil edilen markanın tanıtım sloganında sık karşılaşılan "İnsanların Güvenini Kaybetmektense, para Kaybetmeyi Tercih Ederim" felsefesinden çok uzak yaklaşımlar olarak değerlendirdiğimi ifade etmek isterim.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön