Bosch Kırık ve Koku Saçan Süpürge Satıyor.

Zeynep Dilem G. |

83 yaşındaki babaanneme iyi bir ürün olduğu anlatıldığı için ciddi bir para ödeyerek Bosch Hepa filtreli elektrik süpürgesi aldım. Ürün bana geldiği gün süpürgenin hareket eden sapı kırıktı. Bu konu her ne kadar midemi bulandırsa da bayii çok ilgili davranıp aynı gün değiştirdiği için sorun etmedim. Ürünü 2-3 defa kullandım ve korkunç kötü beklemiş küf gibi bir koku saçıyor. Ürünün iadesini talep ettim. Eve servis geldi ve koku problemini ve kullanıcı hatası olmadığını onlar da gördü. İade talebini işleme alıp faturamın bilgilerini aldılar. Ertesi gün merkezden arayan Ç**** hanım bana üründe teknik ve mekanik bir arıza olmadığı için değişim/iade kabul edilemeyeceğini söyledi. Evdeki havayı temizlemesi için yüzlerce lira verip aldığım ürün havayı mahvediyor. Bu mekanik bir sorun değil mi sizce Bosch? Kafamdaki marka imajınız yerle bir oldu. Lütfen sattığınız ürünün arkasında durun!

Etiketler :

Isınma - Koku Ürün İade / Değişim

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Zeynep Dilem G.
  19 Şubat
  12:22

  Bir daha Bosch urunu almak mi? Tovbeler olsun. Urunu her kullanmamizda kulaklarinizi cinlatiyoruz sevgili Bosch servisi. müşteri hizmetleriniz mi yoksa urununuz mu daha kotu karar veremedik:)

 • Zeynep Dilem G.
  23 Ağustos
  18:02

  Bir marka bir urun için boylesine kuculsun, ve tuketicisini mağdur etsin çok çok yazık. 83 yasindaki babanem de olaya tanik oldu. Bizim zamanimizda en iyi markalardandi Bosch simdi ne hale gelmiş yazık yazık dedi:)) her gün gelismeleri buraya yazacagim. Yuzlerce insan gormus şikayetimi. Gorsunler, okusunlar ve benim gibi mağdur olmasinlar.

 • Zeynep Dilem G.
  23 Ağustos
  18:00

  bugün beni yine Bosch servisinden aradılar. gün gecmiyor ki yeni bir hayal kirikligi yaratmasinlar. Evimize gelen servis yetkilisi şikayeti teyit edip supurgeyi sorun nereden kaynaklaniyor incelenmesi için goturecegim dedi. Ben de bunun üzerine onarim ya da değişim istemiyorum. Markaya olan guvenim sarsildi (ilk gün kirik urun, kotu performans) gibi gerekceleri de ekleyerek iade rica ediyorum dedim. Bunun üzerine faturamı rica edip iade talebini aldi:) yani yetkili servis aslinda olup bitenin bayağı bir farkindaydi ve magduriyetimizi gordu. bugün arayan Bosch müşteri sorumlusu ne dese begenirsiniz? Yetkili servisle gorustuk cihazinizda problem yokmuş dedi:))

 • Zeynep Dilem G.
  22 Ağustos
  11:45

  Bu hafta tüketici hakem heyetine gidiyorum. Eşim avukat, konuyu kendisine havale ettim. Hakkımı hukuki yollarla arayacağım. Bu işin peşini bırakmayacağım. Sevgili Bosch yetkilileri maalesef "müşteri sadakatini kaybedeceğime, para kaybederim" mottosunu benimseyememişsiniz. Sadece bu üründe değil bundan sonra yapacağım potansiyel tüm beyaz esya, elektrikli ev aletleri alisverislerimi kaybettiniz. ayrıca aktif üye olduğum kulup ve derneklerde bu konuyu dile getirecegim. Kimsenin benim gibi mağdur olmasını istemem. Markanizi doğru tanisinlar!

 • Zeynep Dilem G.
  19 Ağustos
  11:37

  Bir fima düşünün ki müşteri ilişkileri yetkilisi telefonda müşteriye bağırıyor. Bugün saat 10:00'da Bosch çağrı merkezi tarafından arandım. Görüştüğüm Ali Bey maalesef dialoğu yönetemeyecek yetkinlikteydi ve sesini zaman zaman yükseltti. Getirmeye çalıştıkları çözüm ise eve yine servis yönlendirmek. Bu zaten yapıldı ve sorun teyit edildi, iade talebim alındı neden aynı işlemi defalarca tekrarlamamız gerekiyor?
  Koskoca firmanın kendini düşürdüğü duruma bakın. Gerçekten üzülüyorum sizin için. Hem kalitesiz ürün satıyorsunuz hem de satış sonrası servisiniz çok yetersiz ve kaba. Yurt dışı Bosch'tan kontak bulmaya çalışıyorum. Onların bu konuda daha hassas davranacağını umuyorum. Ben burdakilere derdimi anlatamıyorum.

 • 19 Ağustos
  09:43

  Değerli Müşterimiz,

  Bizim için çok değerli olan görüş ve önerilerinizi ilettiğiniz için teşekkür ederiz.
  Müşteri İlişkileri Yetkilimiz başvurunuzla ilgili en kısa sürede sizinle irtibata geçecektir.
  Tüm başvurularınız için Türkiye’nin her yerinden, 444 63 33 Bosch Çağrı Merkezimiz 7 gün 24 saat hizmetinizdedir.
  Ayrıca www.bosch-home.com’dan Müşteri Hizmetleri sayfamıza ya da boschdestekmerkezi@bshg.com mail adresimizden bize ulaştığınız takdirde sizinle derhal irtibata geçilecektir.
  Markamıza karşı gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz.
  Saygılarımızla,

  BOSCH İletişim Merkezi

 • Zeynep Dilem G.
  18 Ağustos
  23:28

  Ayrıca ürünün performansı da çok kötü. Yerdeki tozu, kırınıtyı çeksin diye 2-3 defa aynı yeri süpürmek zorunda kalıyorum Asla parasının ürünü değil, almayı düşünenlere kesinlikle önermem. Aynı gün çamaşır makinesi de almıştık. O üründen çok memnunum ama firmanın ürününü sahiplenmemesi ve tüketiciyi mağdur eden tavrı yüzünden bir daha asla Bosch marka bir ürün almam. Etrafımdaki kimseye de aldırmam.