Bosch Isı Sistemleri Ücret Sıkıntısı.

Gürkan Ö. |

1 ay önce Bosch Isı Sistemleri Yoğuşmalı Kombimin 2 yıl garantisini uzatmak için Bosch Isı Sistemleri Yetkili Servisi'ne yollamış olduğum paranın üzerine yattılar. Servise 500 TL havale yapıp karşılığında 2 yıl uzatılması için yetki verdim. "2 güne bana belgelerimi yollayacaklarını" söylediler. 3 gün sonra belge falan gelmedi dediğimde "belgelerin kargo ile kendilerine henüz gelmediği için yollamadıklarını" söylediler. 5 gün sonra aradığımda yine aynı şeyi söylediler. 10 gün geçti "biz gelince haber vereceğiz" dediler. Haber vermeyince, Bosch Isı Sistemleri müşteri yetkilisi şikayet kaydı oluşturdu. "Geri dönüş bekliyorum" dedim. Ertesi gün aradılar "konuyu araştırıyoruz" dediler. 15 gün geçince "ne oldu benim garanti uzatımı işi" diye aradığımda konudan bir haber oldukları için tekrar şikayet kaydı oluşturdum. 30 gün geçti ve Bosch Isı Sistemlerinden hiç kimsenin bu durumdan haberi yok. "Paramı geri verin" diyorum "onu da yapamayız" diyorlar.

Etiketler :

Yetkili Servis Ücretlendirme

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Gürkan Ö.
  30 Eylül
  10:45

  1 ay sonunda, gün aşırı arayarak ve Şikayetvar'a yazdıktan sonra 2 yıllık ek garanti belgelerini ulaştırdılar. Ancak üzerinde elle yazılmış ek garanti süresinin tarihini 2018 yılı Temmuz ayı yerine 2017 Temmuz ayı olarak yazmışlar. Bunun üzerine yine müşteri hizmetleri ile iletişime geçtim. Tarihin yanlış yazıldığını söyledim. Geri dönüş yapılmadı. Sonra daha konu ile ilgilenen Neslihan Hanım'a telefonla ulaştım ve durumu anlattım. Sistemde ek garanti bilgilerimin olmadığını ve tarihin yanlış yazıldığını söyledim. Neslihan Hn. Hiçbir sorunun olmadığını söyledi. Ancak bugün beni arayıp garantiyi yapamayacaklarını söylediler. Paramı iade edin dediğimde de siz ödemeyi yaptınız mı diye sordular

 • Gürkan Ö.
  26 Ağustos
  11:25

  Konuyu kısa sürede ele alıp, çözümlediğiniz için Bosch Isı Sistemleri ve Bosch Sem Isı yetkili servisine teşekkür ederim.

 • 23 Ağustos
  15:04

  Merhaba Gürkan Bey,

  Sizin böyle hissetmenize neden olan bir deneyim yaşattığımız için tüm arkadaşlarımız adına sizden özür dileriz. Gecikmeye sebebiyet veren tüm birimlerimizle ilgili gerekli aksiyonları almış bulunuyoruz. Ek garanti işlemlerinizi tamamlamak için servisimiz en kısa sürede size hizmet verecektir.

  Saygılarımızla,

  Bosch Müşteri İletişim Merkezi
  Tel: 444 24 74

 • 23 Ağustos
  09:59

  Merhaba Gürkan Bey,

  Konu ile ilgili olarak sizinle iletişime geçeceğiz. Bilgi verdiğiniz için teşekkür ederiz.

  İnceleme için işlemleri başlatıyoruz. Bu konuda sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.

  Saygılarımızla,

  Bosch Müşteri İletişim Merkezi
  Tel: 444 24 74