02 Ekim
#12708853

Booking.com Otel Rezervasyonu Mağduriyeti Bertha Otel!

Otel bertha müdüriyetinin hiçbir sebep olmadan rezervasyonumu iptal etmesi (farklı bir otel rezervasyonumu aynı kredi kartıyla başarıyla gerçekleştirmiş olmama ve kredi kartımın bilgilerinin doğru girilmesine rağmen) ve Booking olarak sizin bu problemime yaptığınız geç dönüş ve ilgisizliğiniz yüzünden Fransa konsolosluğundan yaklaşık olarak 3000 TL (1500 TL uçak bileti, 150 euro vize ücreti ve diğer masraflar sigorta ücretleri vs...) ödeme yaptığım vizem ret edildi. Tüm planlarım altüst oldu (Bakınız ek: 8 numaralı madde otel rezervasyonu kalacak yerin belirli olmaması, doğru olmayan bilgilerin verilmesi. )


Madem kart bilgileri yanlış girildi neden rezervasyon onay mesajı gönderiliyor? Fransa'da elbette başka otel bulabilirdim. Evraklarım vize işlemleri için gönderildikten sonra, aradan zaman geçince kredi kartı onaylanmadı diyerek otelin keyfince iptal ediliyor. Hemen aynı gün takibinde tarafınıza kart değişikliği için ulaştığımda sistem izin vermedi. Giden evraktan sonra başka otel alsam ne fayda edecek ki başvuru bu numarayla gitmiştir. Ama hemen ardından sizinle iletişime geçtim, otel Bertha'ı aradım (kendileri fransızca konuşun İngilizce hayır dediler) iki şirkette dönüş yapmadınız.


Booking gibi kurumsal ve küresel şirketin müşterisini böyle bir duruma sokması kesinlikle beklentilerin çok dışında olan bir durum. Bu konuyla alakalı benim manevi zararımı nasıl karşılamayı düşündüğünüz hakkında en ufak bir fikrim yok; fakat elimden geldiğince yaşadığım bu olumsuz durumu, internet ortamında insanların benim düştüğüm duruma düşmemesi için ve bu olumsuz durumu herkesin görmesi için paylaşacağım.


Ekler


Fransa Konsolosluğu Vize Red Sebebi,


bertha Rezervasyon Onay Mesajı,


bertha Rezervasyon İptal Mesajı,


Booking Üzerinden Yapılan Yazışmalar (aynı gün içerisinde kredi kartı değişiklik talebi).

Kaan Kaan 2.414 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları