Booking.com Asla Ulaşamıyoruz

Gizm Gizm29 Haziran 17:18

Booking.com üzerinden bu yaz tatili içinde alışveriş yaptım. Fransa için Paris ve farklı bir şehirden olmak üzere iki otele ödeme yaptım. Bir otel 1.023,00 Euro, diğeri de 106,8 euro. Mart ayından beri hem otel hem Booking ile süreci görüşüyorum. Ancak şu an tüm telefonlarını kapatmışlar. Asla ulaşamıyorsunuz. Bugün zar zor ulaştım. Beni aramalarını söyledim konuyu anlattım, arayan kişi suratıma telefonu kapattı. Çünkü haklıyım ve çünkü verecek hiçbir cevabı yok.

Fransa hükümetinin aldığı karar gereği ülke vatandaşı olmayanlar ile oturum izni olmayanların ülkeye girişi yasaklandı. Defaatle Booking i aradım. Beni otelin insafına bıraktığını söylüyorlar. Benim muhatabım Booking.com iken kalkıp bana otelden talepte bulunmamı söylüyorlar. Sonra da otel kabul etmedi deyip başlarından savıyorlar. 

Gitmeme kararı benim keyfi bir tavrım değil, hükümet kapısını kapattıysa otel benden değil Fransa hükümetinden para talep edecek. Booking' de kazanacağı paradan olmamak için otelin üzerine atıyor bizi. Booking 'e güvenemeyeceksek direkt otelden alışveriş yapardık, HM de daha az öderdik. Türkiye'nin neden Booking'in Türkiye'de çalışmasına izin vermediğini şimdi anlıyorum. Böyle bir mücbir sebepte bile parayı iade etmiyorlar. Benim bir yıl boyunca çalışıp bu yaz tatili için biriktirdiğim parayı bir sonraki yaz kullanabileceğimi, otelin ancak bunu kabul ettiğini söylüyorlar. Ben bu yaz tatili parasını sizin için mi biriktirdim. 

Ben çocuğuma ne cevap vereceğim. Bu yıl tatile sizin yüzünüzden gidemeyeceğim. Bütün arkadaşlarımız dünyayı geziyor. Hepsinde kalıp memnun oldukları otellerin telefonları var. Ben de her gittiğim yerden alıyorum. Bundan sonra Booking falan yok. Rezervasyon no 3239104271 rezervasyon no 2577621052

Bu benim aldığım bir karar değil, Fransa hükümeti beni almıyor, konsoloslukları kapalı ve uçağa binmemiz yasak. Paramın tamamını iade istiyorum.

Cevaplar

profile-icon Gizm 29 Haziran 23:10

Bu arada bookingden hala cevap gelmedi ama otel 18 ay içerisinde kullanabileceğimi yine yeniden hatırlatıp utanmadan bir de fiyat farkı olursa onu da otelde tahsil edeceğini yazmış. saygısız bunlar. 1 euro daha fazla olsaydı ben o oteli seçer miydim acaba? Bir de şimdi fiyat farkı dayatacaklar. Benim muhatabım Booking'dir. Param havuzlarında ve paramı istiyorum. Bu yaz tatilimi mahfetmeye kimsenin hakkı yok. Bookingten paramı istiyorum. Otelden değil.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler