16 Temmuz 2018
Yorum Yap
#10670215

Boğaziçi Elektrik - Bedaş'ıın Tarafımı Kaçak Kullanım Sorunu!

Olayı kısaca özetlemem gerekirse; 1 ay önce asc hukuk bürosu diye bir yerden arandım. Kaçak elektrik kullanımından dolayı borcum olduğunu hakkımda icra takibi başladığı ve borcu en yakın zamanda kapatmam gerektiği söylendi. Kaçak elektrik kullanımının gerçekleştiği mahal ile hiçbir alakam yok. Olay tamamen isim benzerliği ancak işin komik yanı şu; defalarca Bedaş'a gittim borç kaçak kullanan kişinin kimlik numarası üzerine çıkmasına rağmen Bedaş benim kimlik numaram üzerinden icra takibini başlatmış. İcra takibi bana tebliğ edilmedi, ikamet adresimde ikamet etmiyorum. Belki de o adrese evrak gitti ve benim elime geçmedi ama tabii böyle bir şey hiç beklemediğim için insanın aklına kontrol etmek gelmiyor. Neticede olay tamamen isim benzerliğinden oluşan bir hata. Her neyse Bedaş'a dilekçe yazdım fakat Bedaş hala borcun benim kimlik numaram üzerine olduğunu iddia edip hukuk bürosu her gün arıyor kapat borcu diye. Sinirden kafayı yiyeceğim. Olayın benimle hiçbir alakası yok, kaçak kullanımın olduğu adrese hayatımda uğramamışım ki adrese gittim, dükkanı devralan kişi bile olayın isim benzerliği olduğunu; daha önceki dükkan sahibinin kim olduğunun belli olduğunu ve kaçak elektrik kullandığını o dahi biliyor.


Hakkımda kaçak elektrik kullanımı ile alakalı icra takip dosyaları var üstelik tamamen kurumun işgüzarlığı yüzünden. Hakkımda yakalama emri bile çıkabilir hem de kaçak kullanımı gibi yüz kızartıcı bir suçtan. 19 milyar borç ödemem haksız bir şekilde isteniyor. İkinci dilekçeyi yazdım sonucunu bekliyorum ama sonuç ne olursa olsun bir kere haksız yere onurum kırıldı ve şu an adli sicilim lekelenmiş durumda.

Mustafa 706 Okunma

Cevaplar

  • Boğaziçi Elektrik - Bedaş Temsilcisi02 Ağustos 2018

    Sayın Mustafa E. Başvurunuzda belirtilen e-posta adresinize geri dönüş sağlanmıştır. Sürdürebilir bir iyileşme sağlanabilmesi için Şirketimize yapmış olduğunuz geri bildirimlere teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş.

  • Mustafa28 Temmuz 2018

    Hala dönüş yok. Acil inceleme talep ediyorum. Birinin kaçak elektrik kullanıp kullanmadığı basit incelemeler sonucu belli olur ama siz koskoca kurum hala yanlış kişiyi suçluyorsunuz!

  • Boğaziçi Elektrik - Bedaş Temsilcisi16 Temmuz 2018

    Değerli müşterimizin Sitenize yaptığı başvuru Şirketimizin Hizmet Kalitesi ve Müşteri Memnuniyeti politikası kapsamında değerlendirilmek üzere kayıt altına alınmıştır. Müşterimizin söz konusu talebine ilişkin inceleme titizlikle yapılacak olup kendisine, belirttiği iletişim kanalları üzerinden en kısa sürede dönüş yapılacağını belirtmek isteriz. Saygılarımızla Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler