01 Kasım 2016 #6836097

Boğaziçi Elektrik-Bedaş İhbarsız İcra Takipleri

01.2014'de bir ofis tuttum, elektrik kaçak kullanılıyormuş. Mal sahibi ilgilenmedi ve 1.5 ay sonra çıkıp başka yer tuttum. Diğer yere vergi levhasıyla elektrik açtırıldı. 06.2014 'de vazgeçip kapattım. Vergi dairesinde kayıtları hala mevcuttur. Yeni ofis tes. No. 0000**009 'dur. 26.06.2016 'da ihbar yapılmadan icra dosyası geldi. 12 ay kaçak kullanım 500, 300 TL avukatlık ücreti, mahkeme ücretleri faizler falan 950 TL. Sonrasında Bedaş' la ve hukuk bürosuyla konuştum. Gidip Bedaş'a kira kontratları ve yeni açılan ofis elektrik aboneliğiyle başvurdum, borca itiraz ettim. Çünkü 1.5 ay kaldım ve 12 ay ceza gelmiş. Ertesi gün borcumun 1000 TL'yi geçtiğini öğrendim, faiz 20% civarı. İlk dilekçe sonunda borcun yok dediler ama dosya düşmedi. Meğer yanlış anlaşılmış. 2 ay sonra bir dilekçe daha yazdım. Bu seferde Bedaş ne kadar kaldığınızı tespit edemedik dedi ve bugün maaşımdan icra yapıldı.

Özgür 1.153 Okunma

Cevaplar

  • Özgür16 Kasım 2016

    Sorun zaten 12 ay 539,60tl, sadece 2 ay kullanıldı orası, vergi dairesi kayıtları ve kira kontratlarıyla dilekçe yazdım. Hala ısrarla aynı şeyleri bana geri yazıyorsunuz, 2 dilekçe bir sürü belge verdim, hala inceleme zahmetine girmiyorsunuz, 12 ay kalınmadığının isbatı vergi dairesi ve yeni kontrat olamazken, 12 ay kaldığımı sadece iddia edip ceza uyguluyorsunuz ve bu cezayı ıhbarname çekilmeden uyguluyorsunuz

  • Boğaziçi Elektrik - Bedaş Temsilcisi16 Kasım 2016

    Sayın Özgür K. Başvurunuzda belirtilen e-posta adresinize geri dönüş sağlanmıştır. Sürdürebilir bir iyileşme sağlanabilmesi için Şirketimize yapmış olduğunuz geri bildirimlere teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş.

  • Boğaziçi Elektrik - Bedaş Temsilcisi02 Kasım 2016

    Değerli müşterimizin Sitenize yaptığı başvuru Şirketimizin Hizmet Kalitesi ve Müşteri Memnuniyeti politikası kapsamında değerlendirilmek üzere kayıt altına alınmıştır. Müşterimizin söz konusu talebine ilişkin inceleme titizlikle yapılacak olup kendisine, belirttiği iletişim kanalları üzerinden en kısa sürede dönüş yapılacağını belirtmek isteriz. Sayın Müşterimiz; Şirketimiz hizmetleriyle ilgili istek, öneri ve şikayetlerinizi Şirketimiz resmi internet sitesinde yer alan “Bize Ulaşın” bağlantısından ya da Alo 186 numaralı telefon üzerinden Çağrı Merkezimize iletebilirsiniz. Saygılarımızla Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön