Toplam çözüm sayısı
..
Boğaziçi Elektrik - Bedaş ile ilgili

Şikayetin Durumu

 •   Yayında
 •   Cevaplandı
 •   Çözüldü

Berkant'nin şikayet sonucundan memnuniyeti

tam yıldız tam yıldız tam yıldız tam yıldız tam yıldız

Yeni karşılaştırma

ile

Boğaziçi Elektrik - Bedaş  Haksız İşlem Yaptı!

4439görüntüleme
Berkant
Berkant 28 Aralık 2020 14:11
Çözüldü Çözüldü
Berkant'nin Teşekkür Mesajı
“Yenibosna'da bulunan kaçak birimi ile görüşülerek sorun çözülmüştür. Kaçak kullanmadığım, buna bağlı cezalar iptal edilmiş fakat Avukatlık ücreti üzerime bırakılmış, buna istinaden elektriğim kesilmişti. 3325986 dosya numarası Avukatlık bürosu ile paylaşılmış, kendilerinden iptal edildiği bilgisi alınmıştır. (06.01.2020) Teşekkürler.”
Boğaziçi Elektrik - Bedaş  Haksız İşlem Yaptı!

Hesap Numarası: 4237132***, Adres:KARTALTEPE mah. Sayfiye sok No:19 d.*** Bakırköy, İstanbul adıma bulunan elektrik aboneliği ocak 2020 de başlatıldı, aradan geçen 8-9 ay sonra abonesiz kaçak kullanımdan dolayı elektriğim kesildi. 23.11.2020 (ebys kodu:BE8VZCRFF) tarihinde verdiğim itiraz dilekçesine istinaden; Fen işlerinden gelip inceleme yapıldı ve sorunun sayaç karışıklığı olduğu tespit edildi, saatler değiştirildi, var olan aboneliği iptal edip yeni takılan saat için abonelik başvurusu yaptım. Sözleşme imzaladım. (19.12.2020) Fen işlerinden rapor tutularak Bedaş ile paylaşıldı. 17.12.2020 tarihinde Av. A. Y*** isimli bir SMS aldım; "Bedaş elektrik borcunuzdan dolayı hakkınızda icra takibi başlatılmıştır" 3325986 Bedaş takip numarası benimle paylaşıldı. Önce dağıtım birimine sonra kaçak birimine yönlendirildim. Tekrar bir dilekçe daha yazmam gerektiği paylaşıldı. Yeni biri itiraz dilekçesi yazarak, gerekli tespit yapıldığı ve raporun paylaşıldı bundan dolayı çıkan cezanın iptali ve bu iptalin hukuk bürosu ile paylaşılmasını ilettim. (18.12.2020) (ebys koduU:BEAMZR04T) 60343 numarası ile iç yazışma yazıldığı yani tahakkuk birimine sayaç karışıklığı ile ilgili yazının gönderilmiş olduğu bilgisini aldım. 22.12.2020 saat 16:00 saatlerinde kaçak biriminden ekip gelerek elektriğimizi kestiler. Bedaş'a yasal başvurumdan dolayı Fen işlerinin sayaç karışıklığı tespiti, kaçak kullanmadığım doğrulanıp kuruma gönderilmesine rağmen, yeni abonelik almama rağmen Bedaş ekipleri birbirinden haberleri olmadan hukuksuzca ve haksızca pandeminin bu zor günlerinde daha da büyük zorluk yaşatmaktalar. Bedaş kaçak biriminin konu hakkında bilgilendirilmesi, mağduriyetimizin giderilmesini arz etmekteyiz. Sürekli elektriğimiz kesilerek elimizdeki işlerden olduk, soğuk kış günlerimizde bu zorluğu yaşatan kurum ve ekiplere Rabbim bu zorluğu yaşatsın.

Boğaziçi Elektrik - Bedaş Logo
Boğaziçi Elektrik - Bedaş28 Aralık 2020 20:32

Değerli müşterimizin Sitenize yaptığı başvuru Şirketimizin Hizmet Kalitesi ve Müşteri Memnuniyeti politikası kapsamında değerlendirilmek üzere kayıt altına alınmıştır. Müşterimizin söz konusu talebine ilişkin inceleme titizlikle yapılacak olup kendisine, belirttiği iletişim kanalları üzerinden en kısa sürede dönüş yapılacağını belirtmek isteriz. Saygılarımızla Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş.

Boğaziçi Elektrik - Bedaş Logo
Boğaziçi Elektrik - Bedaş28 Aralık 2020 20:33

Sayın Berkant K., Başvurunuzda belirtilen e-posta adresinize geri dönüş sağlanmıştır. Sürdürebilir bir iyileşme sağlanabilmesi için Şirketimize yapmış olduğunuz geri bildirimlere teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş.

Berkant
Berkant01 Ocak 17:23
 
bogazici-elektrik-bedas-haksiz-islem-yapti-1.pdfpdf

Ewmerhabalar, başvurumda belirtiğim mailim: [email protected]'dur bana gelen herhangi bir bilgilendirme mevcut değildir. Talep Saat karışıklığının sebebi benden kaynaklanmadığı ve kaçak sayılmasının sebebi prosedür gereği olduğu açık ve nettir. 11 ay boyunca faturalarımı ödedim ve hiçbir art niyetim, kabahatim yoktur. • Fen işlerinden gelen raporun tarafımla paylaşılmasını ki gelen ekibin bu saatleri tespit ettiği raporda vurgulanacağı tarafıma bildirilmiştir. • Kaçak işlemin var olmadığı sayaç karışıklığı sebebiyle abonesiz kullandığım • Fen işleri tarafından alınan eski saatlerinin kullanımları tarafımızla paylaşılması, • 9 ay boyunca hiçbir işlem yapmayanın Bedaş olduğunu, • Benden önce kiracının Sağırlar Odası olduğunu ve abonelik yaptığım 963062 Serino:17653302 saatin daha önce sağırlar odası tarafından kullanıldığı, benim doğru saati tespit ettiğimi doğrulamaktadır. • Apartman merdivenine ait saatin 11 ay boyunca faturasını ödediğim göz önüne alınarak; kaçak işleminin iptali, buna bağlı faiz ve cezai işlemin iptali, eski iki saat arasındaki kullanımın çıkarılması, ödediğim faturaların mahsuplaştırılması, abonesiz kullanımdan dolayı kalan bakiyenin tarafıma fatura edilmesini, • Karışıklığın sebebi merdiven saatinin izinsiz değiştirilmesi ise, cezanın Apartman Yönetimine ortak kesilmesini • Abonesiz kullandığımı öğrendiğimden beri bütün başvurularımı yaptığımı, 11 ay boyunca faturamı ödediğimi, hiçbir art niyet taşımadığımı, sayaç karışıklığının sebebinin Bedaş'tan izinsiz Merdiven saatinin değiştirilmesi olduğu açık ve nettir. Bu yüzden; Apartman saatlerinin yeniden Bedaş tarafından kontrolünün yapılmasını arz etmekteyim.

Sayın Berkant K., Başvurunuzda belirtilen e-posta adresinize geri dönüş sağlanmıştır. Sürdürebilir bir iyileşme sağlanabilmesi için Şirketimize yapmış olduğunuz geri bildirimlere teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş.

Berkant
Berkant04 Ocak 12:25

Merhabalar, cevabınız için teşekkürler fakat tarafıma standart cevaplar verilmiştir. Benim itirazım; sayaç karışıklığından dolayı bana kaçak muamele yapılmasıdır. Apartman ortak sayacın olması gerektiği yerde olmamasıdır. Apartman ortak sayacından dolayı karışıklığın meydana gelmesi, bu karışıklığa sebep olanlar değil, benim kaçak kullanım cezası ödememdir. Prosedür gereği kaçak kullanım ile karşı karşıyayım. Ben kaçak kullanmadım, kaçak kullanmadığım ve sayaç karışıklığı olduğunu Fen işleri tespit etti. Bu karışıklık Apartman merdiven sayaç yer değişikliği sebep olmuştur. 11 ay boyunca faturalarımı ödediğimi ve kaçak kullananların bu cezayı ödemeliler. Bedaş ekiplerinin Apartman dahilindeki saatleri yeniden gözetim altına almalarını arz etmekteyim.

Sayın Berkant K., Başvurunuz ile ilgili detaylı inceleme yapıldıktan sonra tarafınıza dönüş yapılacaktır. Sürdürülebilir bir iyileşme sağlanması için Şirketimize yapmış olduğunuz geri bildirimlere teşekkür ederiz. Saygılarımızla Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş.

Berkant
Berkant06 Ocak 09:25

05 Ocak 2020 saat 16:00-17:00 saatleri arasında bir görevli gelip, mühürleri sökerek problem kalmadı saatinizi bağlıyorum diyerek el terminali ile işlem yapıp, fotoğraf çekti. Aradan 1 veya 1buçuk saat sonra tahsilat özel biriminden 1 ekip gelip yeniden elektriğimizi keseceklerini söylediler. İtiraz edip belgelerimi gösterdikten sonra telefon ile birilerini arayıp "tamam sanırım itirazınız kabul edilmiş fakat 900TL. Lik bir Avukatlık masrafı mevcut, yeniden elektriğiniz kesilebilir" denildi. Eğer ben kaçak kullanmadıysam, Fen işleri raporunda bu sabitse, sayaç karışıklığı apartmandan kaynaklandı ise Bedaş tarafından yeterli araştırma yapılmadan icraya verildiyse Avukatlık ücreti neden tarafımdan tahsil edilmekte? Yapılan işlemler hiçbir şekilde tarafımla paylaşılmadığı için gerekli düzeltmeleri işlem yapmaya gelen ekiplerden öğrenmekteyim. Sürekli elektriğimiz kesilmekte ve bu sebeple bütün işlerimizi kaybetmek üzereyiz. Lütfen saha ekipleri, birimler, özel CLK ekipleri bilgilendirilsin. Şu an Yenibosna kaçak birimi ile görüşüp gerekli evrakları Avukatıma ileteceğim ama yapılan işlem adil değildir. Avukatlık masrafları iptal edilmeli çünkü haksız şekilde icraya verildim ki yetki ve borca itirazım mevcuttur. Gerekli düzeltmenin yapılmasını arz ederim.

Berkant
Berkant06 Ocak 11:00

Yenibosna'da bulunan kaçak birimi ile görüşülerek sorun çözülmüştür. Kaçak kullanmadığım, buna bağlı cezalar iptal edilmiş fakat Avukatlık ücreti üzerime bırakılmış, buna istinaden elektriğim kesilmişti. 3325986 dosya numarası Avukatlık bürosu ile paylaşılmış, kendilerinden iptal edildiği bilgisi alınmıştır. (06.01.2020) Teşekkürler.

Sayın Berkant K., Memnuniyetiniz bizim için değerlidir. Sürdürülebilir bir iyileşme sağlanması için Şirketimize yapmış olduğunuz geri bildirimlere teşekkür ederiz. Saygılarımızla Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş.

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Yeni karşılaştırma

ile

Benzer Şikayetler

profile
 • 0görüntüleme
 • 3 gün önce

Dün gece saat 23:00 civarı elektriklerim gitti normal bir kesinti sandık ama bina girişindeki sayacım yandığından dolayı bir kesinti olmuş ilgili kurum Bedaş'ı defalarca aramama rağmen bir sonuç alamadım. Çünkü ateş çıkıyor ve saat yanıyor dememe rağmen ne arayan ne de soran oldu. Evde buz dolabında...

profile
 • 0görüntüleme
 • 2 hafta önce

Elektrik panosunda kablolar ve sayaç yandı, apartmanı is duman bastı, müdahale etmesek apartman yanacaktı ve biz bunları kendilerine iletmemize rağmen dün akşamdan beri ne gelen var ne giden. 4 sefer aradık, her defasında dalga geçer gibi acil koduyla işleme aldık deyip bir şey yapmıyorsunuz.

profile
 • 0görüntüleme
 • 3 hafta önce

Bedaş, Boğaziçi Elektrik Bağcılar'da oturuyorum. Sayacım değiştikten sonra çok yüklü miktarda fatura ödemeye başladım. Defalarca aradım defalarca söz verip gelmediler. Siz evde bekleyin biz geleceğiz diyorlar. Bir yıldır hep böyle sürüncemede bırakıyorlar.

 • profile
1 Destekçi
profile
 • 0görüntüleme
 • 3 hafta önce

5072933000 tekil kod/tesisat no' lu Bodrum kat dairemde tek başına yaşayan kiracım oturuyor ve akşamları dışında neredeyse evde hiç olmuyor. Evde devamlı çalışan bir buzdolabı, sadece akşamları birkaç saatliğine açtığı TV, aydınlatma için yaktığı 1-2 ampul, 15 günde bir çalıştırdığı çamaşır makinası...

profile
 • 0görüntüleme
 • 4 hafta önce

Boğaziçi Elektrik - Bedaş firması 2 yıl önce bana yanlış verdiği ve hatayı benim bulduğum, daha sonra kapattırdığım sayaç için hala itina ile daireme gelip beni rahatsız ediyor. Ayrıca daire numaralandırmanız da yanlış ben 6 numaralı dairedeyim inatla faturada kat 5 daire 11 yazıyor. 7398074000 teki...

 • profile
1 Destekçi
profile
 • 0görüntüleme
 • 15 Eylül 11:46

Bedaş | Boğaziçi Elektrik Dağıtım a. Ş 1+1 evde yaşıyorum. Çalışan bir kadınım. Evde neredeyse hiç durmuyorum. Yatmadan yatmaya geç saatte geliyorum. Evde bulaşık çamaşır makinesi dahi çalışmıyor. Aksam geldiğimde neredeyse ışık bile açmıyorum. Televizyon desen max 1 saat açık. Yaz ayına girdiğimiz...

 • profile
1 Destekçi
profile
 • 0görüntüleme
 • 10 Eylül 22:50

13.09.2021 son ödeme tarihli elektrik faturası 15 gün evde olmamamıza rağmen çok fazla gelmiştir. Abone numarası: 9182170400 sayacın kontrollerinin yapılmasını istiyorum. Ya sayacımıza dışarıdan kaçak bağlantı var, ya da fazla ödeme çıkartılmıştır. 15 güne 215 TL çok fazla yani buzdolabı var çalışa...

 • profile
1 Destekçi
profile
 • 0görüntüleme
 • 08 Eylül 09:41

Ben yeni abonelik yaptım ve sayacım bağlandı ama sayaç kabloları yanlış bağlandığı için enerji sağlanmadı. Müşteri hizmetlerini en az 10 defa aramama ve evde 3 saatte bir buhar tedavisi gören çocuğumun olduğunu söylememe rağmen kimse dönüş yapmadı ve tam 24 saattir evimde enerji yok

profile
 • 0görüntüleme
 • 02 Eylül 09:35

Ck Boğaziçi Elektrik müşteri hizmetlerini ve müşteri hizmetlerinden verilen bilgilerin tam anlamıyla doğru olmamasını ve gittiğim avcılar şubesinin yönlendirme yapmamasından dolayı şikayetçiyim. Ck Boğaziçi sayacım ile ilgili sıkıntı olduğunu ve okuma yapamadıklarını bildirdiler. Müşteri hizmetlerin...

profile
 • 0görüntüleme
 • 19 Ağustos 14:17

3980353400 nr hesabıma ait olan elektrik sayacı 2020 yılı Mart ayında değiştirilmiştir. Daha önce Luna 73204007 olan sayaç seri numarası Luna 77276473 olmuştur. Sayaç değişiminden hemen sonra tüketim yaklaşık 2 kat artmış olarak faturalara yansımıştır. Sayaç değişiminden önce 1 yıllık ortalama 3,3 k...

 • profile
1 Destekçi