Boğaziçi Elektrik-Bedaş Çevre Araştırması ve Abonelik Açmama!

Onur S. |

17.02.2016 tarihinde kiracı olarak bir eve taşındım. Bu tarihte de gidip elektrik aboneliği yaptırmak için Bedaş'a müracaat ettim. Bana eski abonenin borcu olduğunu çevre araştırması olacağını söylediler. 15.03.2016 tarihine kadar yani bugüne kadar herhangi bir bilgi gelmedi her seferinde telefon ile bilgi istememe rağmen Bedaş müşteri hizmetleri uygulamanın doğru olduğunu ve süreceğini söylediler.

Benim 3 aylık bebeğim var ve bu soğukta bu evde nasıl kalabilsin? Bu kurumun hiç mi denetlemesi yok? Bu kadar uzun süre bu yapılanlar doğru mudur. Bu zamana kadar hiçbir şekilde faturalarımı ödememe gibi bir durumum olmadı. Daha önce yapanların neden cezasını ben çekiyorum. Bunları Bedaş'a söylediğimde de yapılacak bir durum olmadığını ve beklemem gerektiğini söylüyorlar. Bu konuda acil yardım almam gerekiyor.

Etiketler :

Abonelik İşlemleri Elektrik Açma - Kapama

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 16 Mart
  12:09

  Sayın ONUR S,

  Tarafınızla yapılan telefon görüşmesinde gerekli bilgiler şifahen alınmış olup, başvurunuz incelenmek üzere ilgili birime iletilmiştir. Talebinizin için e-posta adresinize geri dönüş sağlanacaktır.
  Sürdürülebilir bir iyileşme sağlanması için Şirketimize yapmış olduğunuz geri bildirimlere teşekkür ederiz.

  Saygılarımızla
  Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş.

 • Onur S.
  16 Mart
  10:23

  Bedaş a 17.02.2016 tarihinde yeni kiraladığım ev için abonelik işlemlerimi yapmaya gittim. Ancak eski kiracının borcu olduğu için çevre araştırması yapılması gerektiğini söylediler. Müracaatımı aldılar. Ancak bu tarihe kadar yani 15.03.2016 tarihine kadar herhangi bilgi gelmedi. Bu zamana kadar 4 kez telefon ile 2 kez de email ile şikayetimi ve sorunumu kendilerine anlattım. Ancak normal prosüdür uygulandığını söylediler. Beni bu kadar mağdur etmelerinin haklı sebebi nedir? Firmayı tüketici mahkemesine vererek hakkımı arayacağımı da kendilerine söyledim uygulayacağım da. Abonelik işlemimi biran evvel tamamlanmasını istiyorum nasıl bir yol izleyebilirim.