sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Yeni BMW 1 Serisi Arızalı Araç Satılması

Berker Berker07 Kasım 2019 11:45

31.10.2019 tarihinde Bursa Teknik Oto'dan Yeni BMW 1.16d araç aldım. Aracın satışını almadan önce henüz araç showroomdayken motorun sesini duymak istediğimi belirtmem üzerine araç çalıştırıldı ve araç "Tahrik Arızası" verdi. Ertesi gün Borusan ile Teknik Oto arasında yapılan yazışmalar, uzaktan araca teknik delegelerin bağlanması, test sürüşüne çıkılması üzerine araçta sorunun çözüldüğü söylendi ve aracı teslim aldım. 14km'de teslim aldığım sıfır aracımdan 50. km'de eve vardığımda olağandışı bir ses geldiğini fark ettim ve hemen ertesi gün yetkili servisin yolunu tuttum. Yetkili servis bu "olağandışı" sesin marş motorundan geldiğini aracın da bu sesin kaynağını 80. km'de marş motoru arızası atadığını bana belirtti ve aracın kendilerinde kalıp birkaç gün test etmeleri gerektiğini belirttiler. Büyük bir hevesle sıfır aldığım aracım 6 gündür ellerinde ve bugün bana araçta hiçbir sorunun olmadığını, araca hiçbir müdahale yapılmadığını, marş motoruna güç sağlayan soketin sökülüp takılmasıyla sorunun çözüldüğünü ve bu uğurda 100 km'lere varan test sürüşüne çıkıldığı bilgisi verildi. Araç henüz showroomdayken aracın verdiği tahrik arızasının sebebi akü geriliminin düşmesi olarak belirtilmişti, tamamı elektronik aksamdan oluşan bu aracın marş motoru arızasının kendileri kabul etmese de en başta yaşanan akü geriliminin düşmesine bağlıyorum. Bu bağlamda henüz ben aracı almamışken yaşanan sorunun yansımalarının yaşadığımdan ve bu sorunların ilerde de süreceğini düşünmemden araç değişimi talep ettik. Bırakın araç değişim talebine dönmeyi, mağduriyetinizi size ikame araç vererek giderdik şeklinde tarafımıza dönüş yapıldı. Müşteri İlişkileri Sorumlusunun sorununuzu istediğiniz yere yazabilirsiniz, dilerseniz mahkemeye verin demesi de cabası. Sürecin başından beri yanımızda olan Satış Sorumlusu M** bey ve BMW Genius A** bey'e sonsuz teşekkürlerimi sönüyorum, kendilerini tamamen bu olayın dışında tutuyorum, işlerini layığıyla yapan insanlar kendi ellerinden gelse sorunumu çözeceklerinden eminim, fakat gerek Teknik Oto gerek Borusan'ın yaşadığım mağduriyet ile ilgili üç maymunu oynaması ve bırakın müşteri memnuniyetini ön planda tutmayı, müşteriyi daha ne kadar mağdur edebilirim düşüncesinde olduklarını düşünüyorum. Bu saatten sonra ne BMW alırım, ne de aldırırım. yıllar önce çok daha düşük bir segmentte sorunum hızla çözülürken BMW gibi bir markanın hele böyle yeni lansmanı yapılmış bir modelde çözümsüz kalması çok üzücü.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi
  • 2Yorum

Cevaplar

profile-icon Berker 10 Kasım 2019 12:53

Şikayeti ilettigimden bugüne bir kere arandım. Arayan kisi sikayetvar.com’daki şikayetiniz ilgili birime aktarılmıştır deyip suratıma kapattı. İlgili birim de sağ olsun çok ilgiliymis ne arayan oldu ne soran. Tebrikler BMW (! )

BMW Logo BMW 07 Kasım 2019 11:46

Sayın Müşterimiz, Bildiriminiz tarafımıza ulaşmış olup, kayıt altına alınarak ilgili birimlerle paylaşılmıştır. Konu ile ilgili Müşteri İlişkileri Danışmanımız size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır. Saygılarımızla, BMW İletişim Merkezi 0850 252 10 10

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Berker 20 Şubat 10:04  

    Merhabalar, Daha sonra tekrar aynı sorunu yaşayıp yolda kaldım. Sanırım bu modelde şanzıman problemi kronik. Yazilim vb. Bir yolla çözülmesini ummaktan başka çaremiz ne yazık ki yok Çünkü marka bu konuda sessiz.

  • profile-icon Ziyaretçi 27 Kasım 2019 07:25  

    Merhaba Berker bey. Benim aracımda da aynı arıza oluştu, Borusan'dan sıfır aldığım Yeni BMW 118i araç daha 3 hafta olmadan tahrik arızası verdi. Sizin süreciniz nasıl sonuçlandı, bir bilgi verebilir misiniz?

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler