Toplam çözüm sayısı
..
BMW ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Tutku'nun şikayet sonucundan memnuniyeti

tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız

  • profile
  • profile
  • profile
4 Destekçi
  1 Yorum

Yeni karşılaştırma

ile

Borusan İstinye Ve BMW Alakasızlığı

26057görüntüleme
Tutku
Tutku 30 Aralık 2020 14:09

2014 model BMW 3.20 ied aracımızı Kasım 2019 tarihinde 70.000 km'de iken Borusan Premium ile anlaşmalı bir galeriden satın aldık. Araç daha önce Borusan'ın kendi aracıydı yani. Aracı aldıktan 1.000 km sonra araç yağ eksiltti. Servise ve aldığımız kişilere danıştık, BMW yağ yakar dendi. Neyse, yağ ekledik ve bir süre daha kullandık ancak her 1.000 - 1.500 km'de bir yağ ekledik. Sonra Şubat ayında pandemi sebebiyle eve ® kapandık ve aracı Temmuz ayına kadar hiç kullanmadık. Temmuz - Eylül arasında da taş çatlasın 2- 3.000 km ancak yapmışızdır.

Bu süre zarfında da yine 2 kez yağ ekledik derken araç 82.000 km'deyken aracın periyodik bakımı geldi. Eylül ayında Borusan İstinye'ye götürdük. Servise götürdüğümüzde motorda normalin dışında bir ısınma olduğunu, rölantideyken titreme olduğunu ve 1.000 km'de bir yağ uyarısı verdiğini ve kontrol edilmesini istediğimizi belirttik. Araç 4-5 gün serviste kaldı ve sözde " tüm gerekli işlemler" yapıldı. Yağ kaçağı olmadığı, kontrol edildiği ancak yağ eksiltme devam ederse 1.000 km sonra tekrar getirmemiz istendi. Bir güzel 850 EUR'de fatura kesildi. 1.000 km sonra araç yine yağ uyarısı verdi. 

23 Kasım günü tekrar servise gittik ve kontrol edilmesini istedik çünkü ertesi günü uzun yola çıkacaktık, bunu da belirttik. Kontrol edildi ve sorun olmadığı belirtilerek yağ eklendi, 1 ay önce 850 EUR servis ücreti ödediğimiz arabaya tekrar bir 250 TL yağ ücreti ödedik ve o gece 03:00'te yola çıktık. 90 - 100 km gittikten sonra Osmangazi köprüsünden çıktık ve araç yolda kaldı. Tahrik arızası verdi. Eşim avukat, sabah İzmir'de çok önemli bir duruşmaya yetişmesi gerekiyordu ve Gecenin o saatinde Bursa Burmot'a ulaştık ve araç Burmot'a çekildi. Servisin sahibi beyefendi, sağ olsun o saate baktı ve aracın arızasını tespit etti. Supap yanığı! Motorda olan yağ kaçağı supaba damlayarak supabı yakmış ve bu araç 1 ay arayla yağ eksiltme şikayetiyle servise girdi. 

Borusan İstinye'ye şikayetimizi bildirdik, ilgilenen olmadı, Borusan müşteri hizmetleri de keza aynı şekilde. Bu olay Japonya'da olsa servis müdürü utancından istifa eder üstüne de harakiri yapardı. Türkiye'deki tutum ise yersen yoğurt içersen ayran. Bu böyle olmamalı. Şikayetime dönüş ve çözüm olmaması durumunda BMW Group ® Almanya ile her kanaldan iletişime geçeceğim. İş bilmez servis yüzünden hem arabamızdan hem de paramızdan olduk. Duruşmaya geç kalarak yaşadığımız manevi sıkıntıya hiç girmiyorum bile.

BMW Logo
BMW30 Aralık 2020 14:10

Sayın Müşterimiz, Bildiriminiz tarafımıza ulaşmış olup, kayıt altına alınarak ilgili birimlerle paylaşılmıştır. Konu ile ilgili Müşteri İlişkileri Danışmanımız size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır. Saygılarımızla, BMW İletişim Merkezi 0850 252 10 10

Tutku
Tutku30 Aralık 2020 14:14

3 hafta önce talebimi ilettiğimde yapacağınızı belirttiğiniz dönüşü yapmamanız gibi mi? Sizlere en geç 1 hafta süre veriyorum. Tarafıma dönüş olmaması durumunda bu rezaleti global seviyeye taşıyarak takip edeceğim. Yaptık, oldu bitti zihniyetinizden rahatsızlık duyuyorum.

  • profile
  • profile
  • profile
4 Destekçi
  1 Yorum

1 Yorum

Mehmet
Mehmet31 Ocak 00:16
 

Treni modifiye ederek adına hızlandırılmış tren diyen sonrada treni pamukovada takla attırıp 41 kişiyi öldüren ulaştırma bakanı Binali Yıldırım sonra başbakan olmuştu bu ülkede ne utancı ne harakirisi burası made in türkey ugandadan tek farkımız onlar siyah biz beyaz

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Yeni karşılaştırma

ile